ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

تربیون نماز جمعه، محلی برای انتقال مطالبات و حرف مردم به مسئولان
رئیس ستاد امر به معروف همدان مطرح کرد؛

تربیون نماز جمعه، محلی برای انتقال مطالبات و حرف مردم به مسئولان

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان با تأکید بر اینکه تربیون نماز جمعه، محلی برای انتقال مطالبات و حرف مردم به مسئولان است، گفت: اگر این مطالبات به حق مردم از این تریبون بیان نشود، دیگران از ضعف‌ها سوء استفاده می‌کنند.
رویکرد اصلی ستاد، مردمی‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است
دبیر ستاد استان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه عنوان نمود:

رویکرد اصلی ستاد، مردمی‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است

رویکرد اصلی ستاد، مردمی‌سازی امر به معروف و نهی از منکر است و باتوجه به اینکه این فریضتین حوزه‌های مختلفی دارد، اولویت ستاد؛ طبق فرمایش امام خامنه‌ای مدظلّه العالی؛ امر به معروف و نهی از منکر مسئولان است.
ستاد می‌بایست با بهره‌گیری از روش‌های مختلف به ترویج گفتمان فریضتین واجب الهی بپردازد.
سرپرست دفتر حوزه دبیر ستاد استان در جلسه با صدا وسیمای مرکز همدان مطرح کرد:

ستاد می‌بایست با بهره‌گیری از روش‌های مختلف به ترویج گفتمان فریضتین واجب الهی بپردازد.

با شروع ماه محرم و تلاقی آن با موضوع احیاء امر به معروف و نهی از منکر، ستاد حسب وظیفه ذاتی خویش می‌بایست با بهره‌گیری از روش‌های مختلف به ترویج گفتمان فریضتین واجب الهی بپردازد، یکی از روش‌های موثر در جهت تحقق این مهم، استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی است.
با پیگیری ستاد امر به معروف همدان ۷ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشت
در جلسه رؤسای اتحادیه‌های اتاق اصناف مطرح شد؛

با پیگیری ستاد امر به معروف همدان ۷ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشت

در سنوات گذشته تشکل‌های مطالبه‌گری این ستاد نظام مسائل چند واحد تولیدی را احصاء نموده و ضمن برگزاری جلسات مطالبه‌گری با حضور مسئولین ذیربط و پیگیری‌های ستاد، تعداد ۷ واحد به چرخه تولید بازگشتند.
طبق فرمایش امام خامنه ای مدظله العالی ، قوام حکومت اسلامی و بقای حاکمیت اخیار، به این است که در جامعه امر به معروف و نهی از منکر باشد
دبیر ستاد استان در جلسه شورای امر به معروف‌ونهی از منکر کمیته امداد امام خمینی (ره):

طبق فرمایش امام خامنه ای مدظله العالی ، قوام حکومت اسلامی و بقای حاکمیت اخیار، به این است که در جامعه امر به معروف و نهی از منکر باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان صابریون با استناد به ماده ۸ قانون حمایت از آمران و ناهیان بیان کرد حمایت از آمران و ناهیان آحاد مردم در چهارچوب شرع می‌توانند نسبت به مسئولین امر به معروف و نهی از منکر کنند. در ادامه سرپرست معاونت مطالبه گری و امور دستگاه‌های حاکمیتی ستاد استان گفت:با توجه به منابع موجود در کمیته امداد، این دستگاه با کمک خود می‌تواند حل مشکل مسکن را در استان تسریع نماید. حسن فرخی بابیان اینکه کمیته امداد در کشر یک نهاد مهم است چرا که علاوه بر پرداختن به مسائل اجتماعی وفرهنگی و رسیدن به فریاد مستمندان درحوزه داخلی در اکثر کشور‌های منطقه ظهور و بروز پیدا کرده است وعمق بخشی امور فرهنگی را در حال ایفای نقش می‌باشد. وی یادآورشد:چالش‌های اجتماعی زیادی وجود دارد ونیاز اساسی به مراکز مشاوره جهت حل مشکلات مردم داریم بیش از پیش احساس می‌گردد فرخی مطرح کرد:الگوی جامع توانمندسازی کارکنان کمیته امداد کار بسیار مناسبی است، درسطح استان چقدر به این موضوع پرداخته شده است؟ استان همدان ۲۳ هزار و ۵۰۰ شغل دراستان همدان باید ایجاد شود ازاین تعداد ۴ هزار شغل مربوط به کمیته امداد بوده است چه مقدار تحقق پیدا کرده است؟ وی افزود:بیش از ۵۸ هزار خانوار شامل ۱۱۱ نفر دراستان همدان زیر پوشش کمیته امداد هستند درطول دوسال چه تعداد از مددجویان توامندسازی شده اند؟ فرخی مطرح کرد:کمیته امداد دارای منابع بسیار خوبی است، ۵۶ هزار متقاضی مسکن ثبت نام شده در شهر همدان وجود دارد ۱۰ سازمان دولتی وغیر دولتی از جمله کمیته امداد پای کار بیایند واین کار را تسریع کنند. وی بابیان اینکه در شهر اکباتانا مدل شهرساختی زیست سازی نوین مبلغ را کمیته امداد استارت بزند ورویکرد ایرانی واسلامی دارد بصورت تک واحدی انجام شود خاطرنشان کرد:با وزارت دفاع درمورد مسکن سریع با کمیته امداد قرار داد‌های تهیه شود، در مورد نیروگاه‌های خورشیدی تسهیلات در نظر گرفته شود، در تعمیر راه‌های روستایی کمیته امداد ورود پیدا کند. فرخی بیان کرد:در مواردی مانند صنایع تبدیلی مانند کشمش ملایر وگردو ملایر کمیته امداد می‌تواند کار‌های خوبی انجام دهد. سرپرست اداره عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان ادامه داد:شاخص‌های عفاف وحجاب به تمام ادارات ارسال شده است و دو جلسه آموزش، تببین عفاف وحجاب در کمیته امداد برگزار شده است وجلسه دوم با رابطین عفاف وحجاب بوده است، در زمینه شاخص رعایت عفاف وحجاب کمیته امداد وضعیت خوب وهمکاری مطلوبی داشته است. عزیزی بیان کرد:در زمینه کار‌های فرهنگی در ادارات هر گونه کمک وتسهیلگری لازم باشد توسط رابط عفاف وحجاب اطلاع داده شود که توسط ستاد انجام خواهد شد.
مقام معظم رهبری مدظله العالی مهم‌ترین حوزه امر به معروف ونهی از منکر حوزه مسئولین است فلذا یکی از رویکرد‌های ستاد استان راه اندازی گشت ارشاد مسئولین می‌باشد
دبیر ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان در جلسه فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر همدان

مقام معظم رهبری مدظله العالی مهم‌ترین حوزه امر به معروف ونهی از منکر حوزه مسئولین است فلذا یکی از رویکرد‌های ستاد استان راه اندازی گشت ارشاد مسئولین می‌باشد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان همدان:دبیر ستاد استان در جلسه فرهنگی اجتماعی ورزشی شورای اسلامی شهر همدان فرمودند حسب فرمایش مقام معظم رهبری مدظله العالی مهم‌ترین حوزه امر به معروف ونهی از منکر حوزه مسئولین است فلذا یکی از رویکرد‌های ستاد استان راه اندازی گشت ارشاد مسئولین می‌باشد. وی با اشاره به راه‌اندازی گشت ارشاد مدیران در استان، یادآور شد: یکی از وظایف ستاد امر به معروف در حوزه مدیران ادارات است که در این راستا تاکنون ۱۰ مدیر کل به ستاد دعوت و رهنمود شده اند. در ادامه با بیان اینکه حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر را تقویت کرده‌ایم، اضافه کرد: لازم است دستگاه‌های اجرایی عملکرد خود را در خصوص تکلیف مورد نظر به ستاد ارائه دهند تا مشخص شود کدام سازمان و اداره در تکالیف خود موفق کرده است. با اشاره به بحران آب در سال گذشته اظهار داشت: مسئله آب یکی از مطالبات جدی مردمی بود، که در این راستا ترک فعل مدیران بطورجدی پیگیری شد. وی با بیان اینکه از سال گذشته ۱۷۵ تشکل مردمی در ۱۸ عرصه تخصصی امر به معروف و نهی از منکر تشکیل شده است، اضافه کرد: در امر توانمند کردن این تشکل‌ها، هر تشکلی با توجه به عرصه تخصصی خود فعالیت‌ها و اقدامات موثری را برنامه‌ریزی و اجرا می‌کند. دبیر ستاد استان با بیان اینکه فعالیت این ستاد تنها در این زمینه حجاب و عفاف نیست، گفت: بیشترین آسیب را در جایی می‌بینیم که عمده مردم ستاد را محدود به عفاف و حجاب می‌دانند. وی ادامه داد: در راستای توانمند کردن تشکل‌های مردمی و جاری و ساری ساختن گفتمان انقلاب، تشکیل و راه‌اندازی شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر.
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.