ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۹۵۹
تاریخ انتشار : ۱۲ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۵
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: مقام معظم رهبری بر مقوله احیای امر به معروف در کشور تاکید بسیاری داشتند تا مردم را وارد صحنه فعالیت در حوزه امر به معروف کنیم.

 به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد امر به معروف و نهی از منکر که با حضور معصومه ابتکار در محل سازمان محیط زیست برگزار شد، با اشاره به اینکه ایجاد مقوله امر به معروف و نهی از منکر بر اساس احکام نورانی اسلام یک حرکت مردمی پیشگیرانه است، گفت: ۹۵ درصد احکام اسلامی پیشگیرانه است و تنها ۵ درصد برخوردی است.

حجت‌الاسلام و المسلمین زرگر با بیان اینکه اگر در ارتباط با پیشگیری سرمایه‌گذاری کنیم، یقینا موفق‌تر خواهیم بود گفت: تفاهم‌نامه مذکور از دو جهت باعث خوشحالی است. اکثر تفاهم‌نامه‌ها در بحث امر به معروف که در مجموعه منعقد شد جهت فعال کردن شوراها و یاوران معروف است و الحمدالله در سازمان حفاظت محیط‌ زیست حرکات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در ابتدای تشکیل ستاد امر به معروف در سال ۷۲، در بحث احیای امر به معروف  تاکید بسیاری می‌شد، اظهار کرد: مقام معظم رهبری نیز بر مقوله احیای امر به معروف در کشور تاکید بسیاری داشتند تا مردم را وارد صحنه فعالیت در حوزه امر به معروف کنیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اینکه سعی کردیم ذهنیت منفی نسبت به امر به معروف را عوض کنیم، تصریح کرد: متاسفانه امر به معروف تنها با بی‌حجابی و بدحجابی مساوی و یکسان تلقی می‌شود. در حالی که امر به معروف هر چیز خوب و خیر و نهی از منکر هرچیز بد و شر است. بنابراین امر به معروف فقط حجاب نیست. بلکه مقولات مهمی نیز چون محیط زیست و ... را نیز شامل می‌شود. جهت دوم خوشحالی این است که این مظلومیت فریضتین که تا گفته میشود امر به معروف و نهی از منکر ، متبادر به ذهن بد حجابی است با این حرکت خوب و امضاء این تفاهم نامه و ادامه این حرکت برطرف میگردد.ضمنا موضوع اسراف و تجمل‌گرایی در دستور کار جلسه این ستاد قرار داشته و وظایف مشترک و اختصاصی برای دستگاه‌ها مشخص و تبیین شده و مورد تصویب قرار گرفت.

در متن تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست و ستاد امر به معروف نهی از منکر چنین آمده است که موضوع همکاری این دو سازمان بر بهره‌گیری از توان و ظرفیت‌های علمی، اجرایی و کارشناسی و تخصصی طرفین با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و اسناد بالادستی (قانون اساسی، قانون حمایت امران به معروف و ناهیان از منکر و سیاست‌های کلی مقام معظم رهبری) در راستای نهادینه کردن فریضه امر به معروف و نهی از منکر بر دستگاه‌های اجرایی و آحاد جامعه برای حفاظت محیط زیست معطوف است.تفاهم‌نامه مذکور از تاریخ امضا به مدت ۵ سال معتبر خواهد بود. همچنین در صورت تمایل طرفین به ادامه فعالیت‌ها و برنامه‌ها، زمان اعتبار تفاهم‌نامه برای زمان مشابه قابل تمدید خواهد بود.

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.