ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۳۴۶
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۹
امروز آموزش و پرورش به عنوان طلایه دار اصلی عرصه تعلیم و تربیت دینی در جامعه، نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ دینی و انقلابی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور ایفا می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان، حجت الاسلام والمسلمین موسوی فرد در گردهمایی نومعلمان شهر اهواز با تاکید بر ضرورت توجه به تربیت دانش آموزانی منتظر ظهور حضرت ولی عصر (عج)، گفت: امروز آموزش و پرورش به عنوان طلایه دار اصلی عرصه تعلیم و تربیت دینی در جامعه نقش مهمی در نهادینه کردن فرهنگ دینی و انقلابی در بین دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور ایفا می کند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش گلوگاه اصلی توسعه و تحول در جامعه است، افزود: این توسعه پایدار منوط به حضور و نقش آفرینی معلمان است و بر این اساس موفقیت معلم منوط به موفقیت در ۳ عرصه است که شامل خودسازی، بسترسازی برای حضور مستمر خانواده در امر تعلیم و تربیت و تلاش برای پر رنگ کردن نقش مسجد در پیشبرد برنامه های تربیتی در مدرسه است.

نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف خوزستان با تاکید بر ضرورت بسترسازی برای الگوآفرینی برای دانش آموزان، بیان کرد: رفتارهای معلم می تواند به عنوان مهم ترین الگوی رفتاری برای دانش آموزان معرفی شود و امروز اگر معلم بتواند الگویی برای دانش آموزان معرفی شود موفقیت بسیاری از برنامه های تربیتی و پرورشی تضمین خواهد شد چرا که دانش آموزان مهم ترین جایگاه تربیتی را به معلم خود اختصاص می دهند و رفتارهای او را الگوی خود قرار می دهند.

وی گفت: اولین ماموریت معلم، آموزش رفتارهای معرفتی و آموزش نماز و تربیت عبادی و اخلاقی دانش آموزان است و البته غایت این فعالیت های مهم و تاثیرگذار می بایست منجر به تربیت نسل یاوران امام زمان (عج) شود.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.