ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۳۴۲
تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۴
گزارشی از سفر دبیر ستاد امر به معروف به استان گلستان؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به همراه جمعی از مسئولان این ستاد جهت بررسی اقدامات صورت گرفته در حوزه فریضتین به استان گلستان سفر کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر گلستان؛ نخستین برنامه نشست علمی و تخصصی فرهیختگان، اساتید حوزه و دانشگاه با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین طاهری آکردی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در فرمانداری گرگان برگزار شد.

دکتر طاهری در این نشست از تشکیل گروه رصد و پایش در استان‌ها خبر داد و گفت: در هر استان بر اساس شیوع آسیب‌ها، برای ترمیم برنامه ریزی می‌شود.

این مقام مسئول یکی از بزرگترین آسیب‌ها را اداری شدن فرهنگ دانست و تصریح کرد: فرهنگ امری سیال است و امر به معروف در تمامی بخش‌های زندگی، جامعه و خانواده ملموس است و هیچگاه نباید نسبت به آن بی تفاوت بود.

وی خاطرنشان کرد: باید با پرداختن به مقوله هویت ملی، دینی و هویت فرهنگی، نسل جدید را با ارزش‌های انقلابی و اسلامی بیشتر آشنا کنیم.

همچنین در ادامه این نشست، اسماعیل نادری فرماندار شهرستان گرگان ضمن بیان حدیثی از امام علی(ع) که تمام واجبات در مقابل امر به معروف و نهی از منکر، مانند قطره‌ای در برابر دریا است اظهار کرد: برای پیشگیری از افول جامعه امر به خوبی‌ها و کنترل جمعی ضروری است.

دیدار با اعضای ستاد امر به معروف گلستان

در دومین برنامه این سفر حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر طاهری آکردی در جلسه اعضای ستاد امر به معروف گلستان که به ریاست آیت‌الله نورمفیدی برگزار شد، حاضر شد و به تشریح اقدامات پرداخت.

طاهری آکردی در این جلسه گفت: تعامل با دستگاه‌های فرهنگی و انقلابی برای اجرای مشترک برنامه‌ها باید تقویت و از موازی کاری پرهیز شود.

وی ادامه داد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در سه عرصه کلی فرهنگ سازی، اقدامات عملی و نظارت فعالیت و در زمینه‌های آموزش آمران، توسعه تشکل‌های مردم نهاد، راه اندازی شورا‌های امر به معروف در دستگاه‌ها و حمایت از آمران به معروف، برنامه ریزی دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خاطرنشان ساخت: مرجعیت نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها بر شورا‌های استانی امر به معروف باید حفظ شود.

در ادامه جلسه آیت‌الله سید کاظم نورمفیدی، نماینده ولی فقیه و رئیس ستاد امر به معروف گلستان، نیز با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر، محدود به حوزه‌ای خاص نیست گفت: بر اساس آموزه‌های دینی، گستره آن به حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و همه شئونات زندگی در جامعه می‌رسد. هیچ چیز در جامعه از دایره امر به معروف و نهی از منکر خارج نیست.

رئیس ستاد امر به معروف گلستان تاکید کرد: توجه به فضای مجازی از اوجب واجبات است که ستاد باید به آن توجه کند و با تفکر و تعقل، نسل جوان در موضوعات وارد کنیم.

همچنین در این نشست استاندار گلستان هم بیان داشت: اقدامات حوزه امر به معروف و نهی از منکر استان براساس مُّر قانون و قاطعانه و براساس راهبردهای نماینده ولی فقیه و با تلاش دبیرخانه انجام می‌شود.

وی افزود: اقدامات ارزشمندی در استان ذیل قرارگاه امام حسن عسکری(ع) در حوزه امر به معروف و نهی از منکر انجام می‌شود.

علی محمد زنگانه گفت: مجموعه دادگستری، دادستانی، انتظامی و شورای تامین با قدرت موضوعات را دنبال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حراست دستگاه‌ها و اداره کل حراست با کاشفان حجاب و نه بدحجابان در ارائه خدمت مقابله می‌کنند و گلستان اولین استانی بود که این تفکیک را رعایت کرد.

وی تاکید کرد: دستگاه‌های فرهنگی همچون آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها، فرهنگ ارشاد اسلامی و ... پای کار امر به معروف هستند و خوشبختانه اقدامات خوبی صورت گرفته است.

دیدار با دبیران شوراهای امر به معروف دستگاه‌ها

از دیگر برنامه‌های دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دیدار با دبیران شوراهای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی و همچنین تشکل‌های مردمی استان گلستان بود که در این نشست ضمن تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دغدغه‌ها و نقطه نظرات آن‌ها را نیز شنیدند.

دیدار با مسئولان استان گلستان

چهارمین برنامه سفر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به استان گلستان، دیدار با مسئولان استانی بود که این نشست نیز با حضور استاندار و دیگر مسئولان در استانداری برگزار شد.

دبیر ستاد امر به معروف میهمان گفتگوی خبری سیمای گلستان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور میهمان برنامه یکشنبه شب (۲۱ آبان) گفتگوی ویژه خبری سیمای استان گلستان بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر محمدحسین طاهری آکردی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره اقدامات و برنامه‌ها در این حوزه صحبت کرد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.