ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۳۳۸
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۴
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تأکید کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیکاری و گرانی را دو مطالبه اصلی مردم استان کردستان از مسئولان عنوان کرد و افزود: مسئولان باید برای رفع این دو مطالبه مهم، چاره اندیشی و اقدام عملی کنند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، دکتر علی اصغر حسینی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ظهر امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اصناف استان  کردستان، عنوان کرد: اصناف اگر مشکلات و گیر و گرفتی در کارهای خود دارند ستاد امر به معروف را در کنار خود ببینند و قطعا ستاد، راهگشای مشکلات آنان خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیز از اصناف مطالباتی دارد، گفت: در تعدادی از مراکز تجاری به ویژه در شهر سنندج، برخی از مغازه ها به مسائل حجاب و عفاف و شئونات اسلامی بی توجه هستند.

 

دکتر حسینی افزود: البته اغلب مغازه داران از نحوه ورود و خروج تعدادی از افراد جامعه به دلیل رعایت نکردن حجاب و عفاف و صدماتی که این نوع رفتارها به کسب و کار آنها زده است گله مند هستند و خواهان ممانعت از تردد این دست از افراد در مراکز تجاری می باشند.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان بیان کرد: متاسفانه روزانه گزارشات متعددی از مصرف مشروبات الکلی، مواد مخدر و روابط نامشروع دختر و پسر در تعدادی از رستوران ها و کافه های سنندج به ما گزارش می شود که حقیقتا جای تاسف و نگرانی دارد.

 

دکتر حسینی با انتقاد از رویکرد برخی صاحبان مشاغل در جذب مشتری، عنوان کرد: متاسفانه برخی از مغازه داران فروشندگانی را که به کاگیری می کنند به اجبار از آنها می خواهند با ظاهر نامتعارف و آرایش های آنچنانی در مغازه حاضر شوند تا به این صورت موجب جذب مشتری گردند.

 

وی با تأکید بر لزوم برخورد با بانیان پخش مواد مخدر و مشروبات الکلی و روابط نامشروع در کافه ها و رستوران ها، گفت: کسانی که در این محیط ها حضور می یابند فرزندان همین جامعه هستند و آینده جامعه را به چالش می کشند.

 

دکتر حسینی تصریح کرد: این مسائل و آسیب ها اصلا با فرهنگ مردم کردستان و سنت کاسبی در این استان همخوانی ندارد و متاسفانه عده ای اندک برای کسب منافع شخصی این گونه از رفتارها را در جامعه بسط می دهند تا به منفعت موردنظر دست پیدا کنند و باید خود اصناف شرافتمند در کنار نیروهای انتظامی و حوزه قضایی با آنها برخورد کنند و اجازه جولان به آنها ندهند.

 

دکتر حسینی با تأکید بر اینکه کردستان یک استان با فرهنگ و با مردمانی دیندار است، عنوان کرد: این گونه مسائل با سنت ها و آداب و رسوم و تمدن غنی استان کردستان تناسب ندارد.

 

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان با اشاره به اینکه این ستاد در هر اداره ای شورای امر به معروف و نهی از منکر دارد و رئیس آن اداره رئیس این شوار نیز می باشد، گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تمام ادارات و ارگان ها تعامل دارد و می تواند راهگشای مطالبات و مشکلات و عامل بازدارنده تخلفات صنوف مختلف باشد.

 

دکتر حسینی بیکاری و گرانی را دو مطالبه اصلی مردم استان کردستان از مسئولان عنوان کرد و افزود: مسئولان باید برای رفع این دو مطالبه مهم، چاره اندیشی و اقدام عملی کنند.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.