ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۳۲۳
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
رئیس ستاد امر به معروف البرز با تأکید بر اینکه ما به‌عنوان یک فرد مسلمان سرانه کتاب‌خوانی کمی داریم و این خسران است، گفت: خانواده‌ها این مسئله را کم نگیرید و از کودکی روی بچه‌ها کارکنید. خصوصاً روی کتاب کودک و بعد نوجوانان بیشتر باید کارکرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف البرز؛ آیت‌الله حسینی همدانی با تأکید بر اینکه در این دوره‌ای که قرار داریم و رسانه‌های مختلف با تمام قوا تلاش می‌کنند فکر و اندیشه افراد را در تصرف خود بگیرند وظیفه همه بخصوص دستگاه‌های فرهنگی این است که فرهنگ مطالعه را ترویج کنند و گسترش بدهند، خاطرنشان ساخت: باید نهضت مطالعه و کتاب‌خوانی راه انداخت لذا سال‌های قبل شورای فرهنگ، مبحث مطالعه مفید را با راهکاری برای کشور و برش استانی با ریاست استاندار طراحی کرده بود که به نظر خوب است احیا شود.

مطالعه مفید به نتیجه و اثر توجه دارد

وی در ادامه یادآور شد: مطالعه مفید معمولاً به نتیجه و اثر توجه دارد که بر علم مخاطب یا بر رفتار او و یا بر قلب او اثر بگذارد و بتواند مهارت‌های مختلف او را بالابرده، کاربردی کند و توانائی‌های بالقوه خدادادی را فعلیت ببخشد.

ما به‌عنوان یک فرد مسلمان سرانه کتابخوانی کمی داریم و این خسران است

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با تأکید بر اینکه ما به‌عنوان یک فرد مسلمان سرانه کتاب‌خوانی کمی داریم و این خسران است، گفت: حضرت آقا دربیانی فرمودند: «امروز کتاب‌خوانی و علم‌آموزى نه‌تنها یک وظیفه ملى، که یک واجب دینى است. از همه بیشتر، جوانان و نوجوانان، باید احساس وظیفه کنند، اگرچه آنگاه‌که انس با کتاب رواج یابد، کتاب‌خوانی نه یک تکلیف، که یک کار شیرین و یک نیاز تعلل ناپذیر و یک وسیله براى آراستن شخصیت خویشتن، تلقى خواهد شد و نه‌تنها جوانان، که همه نسل‌ها و قشرها از سر دلخواه و شوق بدان رو خواهند آورد».

از کودکی روی بچهها کارکنید

آیت‌الله حسینی همدانی در ادامه یادآور شد: خانواده‌ها این مسئله را کم نگیرید و از کودکی روی بچه‌ها کارکنید. خصوصاً روی کتاب کودک و بعد نوجوانان بیشتر باید کارکرد. باید این کتاب‌ها آن‌قدر جذاب باشد که کتاب‌های بیگانه رونقی نداشته باشد و فرهنگ خودمان بیشتر دنبال شود و رهبری در جای دیگری هم فرمودند: «من فکر مى‌کنم اگر بتوانیم فرهنگ کتاب‌خوانی را در کشور رایج کنیم و در کنار آن، تولید کتاب را هم خوب گسترش دهیم، بخش عمده‌اى از وظایف فرهنگى دولت جمهورى اسلامى، بدین‌وسیله انجام خواهد گرفت».

سیر مطالعاتی مجموعه فکری حضرت آقا را داشته باشید

وی بابیان اینکه پدر و مادر و بعد مدرسه مهم‌ترین نقش را در کتاب‌خوان کردن جامعه دارند، گفت: قبلاً راجع به نذر کتاب، وقف کتاب، در گردش بودن کتاب، قفسه کتاب مساجد و امثال این‌ها نکاتی را عرض کرده‌ام. یادم هست سال‌های گذشته سیر مطالعاتی تاریخی دادم به‌خصوص تاریخ معاصر لذا امروز هم عرض می‌کنم سیر مطالعاتی مجموعه فکری حضرت آقا را داشته باشید؛ کتاب یاران حسین، انسان ۲۵۰ ساله، طرح کلی، خون‌دلی که لعل شد و امثال این‌ها. این‌ها را همه باید خوانده باشند. این‌ها کتاب‌هایی است که به شما مبنا می‌دهد و دست شما را در قسمت‌های زیادی از مسائل سیاسی اجتماعی خواهد گرفت.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز بابیان اینکه یکی از مطالعات سودمند خواندن خاطرات رزمندگان و آشنایی با سرداران و فرماندهان دوران پرافتخار دفاع مقدس است که بسیار آموزنده و اثرگذار است، گفت: یکی از این سرداران نام‌آشنا که کمتر راجع به او سخن گفته‌شده است شهید حاج حسن طهرانی مقدم است. ۲۱ آبان ماه سال ۹۰ سردار مخلص اسلام دانشمند باتقوا، مجاهد در عرصه خودکفائی، رئیس سازمان خودکفائی سپاه، پدر اقتدار موشکی ایران حاج حسن طهرانی مقدم به همراه ۱۶ نفر از پاسداران در انفجار زاغه مهمات به شهادت رسید.

شخصیت شهید طهرانی مقدم باید به‌عنوان الگو برای جوانان ما مطرح و شناسانده شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.