ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۳۲۱
تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۸
 معاون آموزش ستاد امربه‌معروف خراسان رضوی:
 معاون آموزش ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی گفت: دومین دوره آموزش تبیین امربه‌معروف ویژه ۱۵۰۰ نفر از کارکنان سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد به مدت ۱۰ روز در سالن اجتماعات بوستان ترافیک در حال برگزاری است.

مهدی سالاری، معاون آموزش ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، در گفت‌وگو با روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان اظهار کرد: دومین دوره آموزش تبیین امربه‌معروف ویژه کارکنان سازمان اتوبوس‌رانی شهرداری مشهد از تاریخ ۱۰ آبان‌ماه ۱۴۰۲ به مدت ۱۰ روز؛ ویژه ۱۵۰۰ نفر از رانندگان اتوبوس‌ران با همکاری ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان، سازمان اتوبوس‌رانی مشهد و شورای امربه‌معروف شهرداری مشهد برنامه‌ریزی و در حال برگزاری است.

 

 وی افزود: این دوره‌ها در قالب چهار جلسه احکام و مبانی، مهارت‌ها و تکنیک‌ها، ارتباط مؤثر و شناخت مخاطبین، قانون و دستورالعمل‌های حوزه امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر در سالن اجتماعات بوستان ترافیک برگزار می‌شود.

 

 سالاری خاطرنشان کرد: در این دوره قرار است تغییراتی در حوزه عملکردی و ارتباط با مخاطبین و شهروندان ایجاد شود. هدف از برگزاری این دوره آشنایی با مفاهیم امربه‌معروف و ایجاد یک فضای نظارت اجتماعی در جامعه است.

 

 وی با اشاره به اینکه دوره‌های فوق در راستای نهضت آموزش و تبیین امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر طراحی شده است، توضیح داد: گروه‌های مختلفی از مخاطبین که خودشان جزو شهروندان هستند یا مسئولیتشان مرتبط با این حوزه‌های عملکردی است در گام اول معروفات ترک شده و منکرات تخصصی حوزه کاری خودشان را یاد می‌گیرند و سپس ضمن آشنایی با مخاطبین، تکنیک‌های ارتباط مؤثر و شیوه‌های نوین در برخورد با منکر و ترویج معروف در جامعه را فرامی‌گیرند.

 

معاون آموزش ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی اذعان داشت: شرکت‌کنندگان این دوره ۱۵۰۰ نفر هستند که در قالب ۱۰ گروه ۱۵۰ نفره طراحی شده‌اند. هر روز برای یک گروه، ۳ جلسه از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ساعت ۱۳ برنامه‌ریزی‌شده است. در پایان به شرکت‌کنندگان این دوره گواهینامه آموزش مقدماتی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر داده می‌شود و می‌توانند در دوره آموزش‌های تخصصی هم شرکت کنند.

 

 وی شرکت در این دوره‌های آموزشی را برای همه کارکنان سازمان اتوبوس‌رانی، اعم از شرکت‌های خصوصی و عمومی الزامی اعلام کرد و گفت: در این دوره‌ها شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مبانی قانونی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر با شیوه تعامل با مخاطبین و نحوه دریافت حمایت‌های قانونی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر نیز آشنا می‌شوند که گام مؤثری در راستای احیای فریضتین است.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.