ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۳۰۲۳۱
تاریخ انتشار : ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۳
نشست تصمیم‌گیری کمیته اجرایی تفاهم‌نامه همکاری قوه قضائیه، سازمان بسیج مستضعفین و ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با محوریت بررسی دوره‌های آموزشی ضابطان برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، در این جلسه در خصوص اجرای تبصره ۳ ماده ۱۷ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر مبنی بر برگزاری دوره آموزشی برای مرتبه عملی امر به معروف و نهی از منکر به بحث و بررسی پرداخته شد.

حجت‌الاسلام دکتر طاهری آکردی در این نشست با اعلام آمادگی کامل ستاد نسبت به اجرای دوره آموزشی ضابطان، افزایش مهارت‌های ارتباطی را از جمله نتایج این دوره عنوان کرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بررسی مدل‌های جدید آموزشی خاطرنشان کرد: ضابطان باید با اندیشه‌های اهل‌بیت (ع) و امامین انقلاب کاملاً آشنا باشند.

دکتر طاهری آکردی با تأکید بر عملیاتی شدن تفاهم‌نامه سه جانبه قوه قضائیه، سازمان بسیج مستضعفین و ستاد امر به معروف و نهی از منکر تصریح کرد: متأسفانه در بحث آموزش مشکلات فراوانی وجود دارد و برخی حتی الف بای حقوقی مسائل مربوط به ضابطان را هم نمی‌دانند و ما در ستاد به دنبال رفع این مشکلات هستیم.

همچنین معاون علمی و آموزشی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به تشریح سرفصل‌های دوره آموزشی ضابطان پرداخت و آموزش اصول اعتقادات، آشنایی با مبانی فریضتین، آشنایی با مبانی عفاف و حجاب، آشنایی با فریضتین در اندیشه امامین انقلاب، آشنایی با مهارت‌های امر به معروف و مباحث حقوقی ضابطان را از جمله این سرفصل‌ها برشمرد.

در ادامه جلسه رضوان‌پور، معاون اجتماعی سازمان بسیج مستضعفین در بحث صدور گواهینامه برای ضابطان و قراردادن سامانه‌ای جامع برای ثبت‌نام و شرکت در کلاس‌های غیر حضوری به ایراد سخن پرداخت.
حسن‌زاده، نماینده معاونت اجتماعی قوه قضائیه با تأکید بر نقش آفرینی ویژه بسیج و ستاد امر به معروف در بحث آموزش ضابطان، بیان داشت: از نگاه قوه قضائیه ضابط باید آموزش کافی را دیده و نسبت به قوانین و خطوط قرمز آشنا باشد.

وی با تأکید بر دقت در بحث صدور گواهی گذراندن دوره آموزشی ضابطان و کارت ضابطان، ضمن پیشنهاد تربیت قضات ویژه بحث امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد: قوه قضائیه صددرصد به دنبال تحقق این تفاهم‌نامه است، ولی در بحث سرفصل‌ها و همچنین اساتید دوره باید نظرات دیگر طرفین هم در نظر گرفته شود.

حجت‌الاسلام صالح نژاد از بسیج کشور نیز به بیان نکاتی در بحث ظرفیت بسیج برای اجرایی شدن این تفاهم‌نامه پرداخت.

همچنین در بخشی از نشست گرجی‌زاده معاون امور اجتماعی و دستگاه‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف به تشریح اقدامات ستاد پرداخت.

انتهای پیام/

 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.