ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۸۸۸
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۶
رئیس ستاد امر به معروف استان بوشهر:
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوشهر با بیان این‌که استان دارای تاریخ پرشکوه مقاومت با قریب به ۶۰۰ سال است، خواستار تلاش همگانی برای حفظ این تاریخ شد.

حفظ تاریخ پرشکوه مقاومت استان با قریب به 600 سال ، وظیفه همه‌ی ما می باشد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر ، آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان بوشهر ، در برنامه سالروز بزرگداشت عملیات «اولین پاسخ» با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار داشت: یکی از محبوبات خدا رزمندگان خط مقاومت و دفاع از حریم اسلام، مسلمین و کشورهای اسلامی است و این موضوع را خداوند در سوره صف به صراحت و تاکید بیان کرده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر افزود: ویژگی رزمندگان خط مقاومت این است که مقاومت می‌کنند و چون سدی محکم از تجاوز دشمنان جلوگیری می‌کنند، دشمن همچون سیل و آنان همچون سدی مستحکم و قوی در برابر این سیل بیگانگان ایستاده‌اند بدین جهت رزمندگان خط مقاومت، سد دفاع در برابر تهاجم بیگانگان و محبوب خدا هستند و کسی که محبوب خدا شد آثار و برکات فراوانی را خدا نصیب او خواهد کرد.

وی با اشاره به بزرگی حماسه دفاع مقدس بیان داشت: دفاع مقدس حماسه‌ای بی نظیر در تاریخ اسلام، منطقه، جهان و ایران است و برخی از پژوهشگران در حوزه دفاع بین المللی این هشت سال دفاع مقدس را یک حرکت دفاعی کم نظیر در تاریخ جهان قلمداد کردند.

آیت الله صفایی بوشهری گفت: در زمان ایجاد این انقلاب و تهاجم رژیم بعثی عراق به به ایران، جهان دارای دو برش کلان بود، بلوک غرب به سرکردگی آمریکا و پشتوانه فوق العاده صهیونیزم بین الملل و کشورهای بسیاری به ویژه کشورهای اقماری مثل انگلیس، فرانسه، آلمان و ایتالیا با اندیشه‌های خاص بود؛ و همچنین بلوک شرق به سرکردگی شوروی با کشورهای اقماری مثل آلمان شرقی و رومانی و چین بود که جهان را به دو گروه تقسیم کرده بودند و هر بلوک به دنبال توسعه جغرافیای خود بوده و جنگ سرد به شدت بین آنها بود.

وی افزود: کشور عراق در این دو بلوک متمایل به بلوک شرق بود و بیشترین کمک را بلوک شرق به رژیم صدام کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان داشت: انقلاب اسلامی ایران که پیروز شد، تمام این دو بلوک با هم برای نابودی آن متحد شدند و این از عجایب تاریخ سیاسی است. دو بلوکی که در سازمان ملل هم با هم درگیر بودند اما برای اینکه انقلاب اسلامی ایران را مهار و کنترل کنند طرح براندازی را پیاده کردند و باهم متحد شدند و تنها راهی که در آغاز متصور بودند آشوب درونی توسط نیروهای وابسته به شرق و غرب بود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: آن‌ها به دنبال ایجاد آشوب و هرج و مرج و ترور در داخل بودند و از بیرون نیز یک جنگ را طراحی کردند و بهترین کشور برای انجام این کار، کشور عراق و اندیشه‌های فکری صدام بود که به فکر توسعه جغرافیای خود بود.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با بیان اینکه تمام جهان از رژیم بعث عراق برای حمله به ایران حمایت کردند گفت: جهان برای اینکه جمهوری اسلامی و ایران را دچار بحران کند متحد شد اما این اتحادیه جهانی که دست آنها از رژیم بعث بیرون می‌آمد در مقابل ایمان الهی مردم، هدایت‌های امام راحل، حماسه آفرینی نیروهای مسلح نتوانست کاری از پیش ببرد و جهانی که آمده بود ایران را شکست بدهد نتوانست کاری از پیش ببرد و ما پیروز شدیم.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه دفاع مقدس حماسه‌ای در تاریخ نظامی سیاسی جهان بود افزود: انسجامی که امام به ارتش داد مانع تحقق اهداف دشمنان شد و هر روز که از دفاع مقدس می‌گذشت ما قوی‌تر و دشمن ضعیف‌تر می‌شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه دفاع مقدس آغازی برای یک بزرگی شد تصریح کرد: وقتی می‌توانیم در مقابل جهان بایستیم و پیروز شویم پس در تمامی عرصه‌ها همچون علم و فناوری می‌توانیم، و این می‌توانیم از دفاع مقدس گرفته شده است. در عرصه اقتصادی همچنان تحریم هستیم اما اکنون این تحریم را به یک فرصت تبدیل کردیم. در زمان دفاع مقدس در حوزه صنایع دفاعی به ابتدائیات نیاز داشتیم اما اکنون گذشته از اینکه خودکفا شدیم و توانیم تولید کنیم، به مرجعیت رسیدیم. در صحنه سیاسی نیز آمده بودند ایران را کنار بگذارند اما در حال حاضر می‌بینیم که کشورهای مختلف در صف ارتباط با این ایران قرار دارند و این حاصل حماسه دفاع مقدس است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر با اشاره به نقش پایگاه هوایی شهید یاسینی و نیز استان بوشهر در هشت سال جنگ تحمیلی بیان داشت: پایگاه هوایی شهید یاسینی و در کل استان بوشهر یک ویژگی خاص داشت که هم مورد تهاجم بود و هم مرکزی برای دفاع از دیگر مناطق بوده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه به تعداد روزهای جنگ جزیره خارگ بمباران شد گفت: نیروی هوایی ما اولین تهاجم را به عراق داشتند و اعزام نیروهای زمینی نیز از استان بوشهر بود.

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه استان بوشهر دارای تاریخ پرشکوه مقاومت با قریب به 600 سال است گفت: این تاریخ امروز به دست شما رسیده است و در استان تمامی نیروهای مسلح در اوج قدرت هستند و این استان به خود افتخار می‌کند که چنین نیروهایی دارد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.