ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۸۷۶
تاریخ انتشار : ۰۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷
نشست مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با مسئولان وزارت کشور با هدف بررسی عملکرد این ستاد در موضوع عفاف و حجاب برگزار شد.

نشست مشترک مسئولان ستاد امر به معروف و وزارت کشور با محوریت عفاف و حجاب

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت‌الاسلام دکتر طاهری آکردی در این نشست موضوع همکاری ستاد با وزارت کشور را مورد اشاره قرار داد و هدف از آن را جلوگیری از ایجاد دوصدایی در حاکمیت عنوان کرد.

وی همکاری ستاد امر به معروف با وزارت کشور را خوب ارزیابی کرد و یادآور شد: ستاد برای بحث عفاف و حجاب برنامه‌های ویژه‌ای دارد که رساندن آموزش به سه سطح از جمله این موارد می‌باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور نتیجه ایجاد فضای گفتمان عفاف و حجاب در جامعه را سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی دانست و گفت: ستاد امر به معروف ضمن رعایت وحدت رویه و همراهی با وزارت کشور، به وظایف ذاتی خود عمل خواهد کرد.

دکتر طاهری آکردی، ستاد امر به معروف را به مثابه یک تیم دانست و بیان داشت: این گونه جلسات فتح بابی برای افزایش همکاری‌ها خواهد بود.

در ادامه دکتر حسینی با بیان این‌که براساس قانون، ستاد امر به معروف ۱۲ مسئولیت دارد، بیان داشت: این اقدامات بیشتر در زمینه‌های فرهنگی، آموزشی و اعمال نظارت بر رعایت عفاف و حجاب در دستگاه‌ها است.

مشاور دبیر ستاد امر به معروف، حجاب را یک مسأله سیستمی و شبکه‌ای دانست و با تأکید بر این‌که مجموعه اقدامات فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و... بر این مسأله تأثیرگذار است، خاطرنشان کرد: در بحث حجاب حوزه‌های مختلف مداخله دارد، به همین دلیل اقدامات باید به صورت برنامه‌ریزی کامل باشد تا به نتیجه برسد که بحمدلله در وزارت کشور شاهد این موضوع هستیم.

وی همچنین از ابلاغ شاخص‌های عفاف و حجاب از سوی ستاد امر به معروف به دستگاه‌ها خبر داد و تأکید کرد که فقدان تعریف عملیاتی، فقدان پیش بینی منابع لازم، عدم وجود الزامات حقوقی و ابهام در ساختار نظارت بر دستگاه‌ها را از چالش‌های بحث نظارت بر دستگاه‌ها برشمرد.

وی همچنین از همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با وزارت کشور در بحث عفاف و حجاب خبر داد.

در ادامه خانم صنعتگر، مدیرکل خانواده و عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به تشریح عملکرد ستاد در بحث عفاف و حجاب پرداخت و بیان داشت: فرهنگسازی، نظارت و آموزش سه وظیفه اصلی ستاد است.

وی تصریح کرد: در بحث فرهنگسازی به دنبال شبکه سازی و ایجاد تشکیلات، برگزاری همایش و مسابقات فرهنگی و پیگیری طرح جامع عفاف و حجاب هستیم.

همچنین هر کدام از معاونان و مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور به ارائه گزارش عملکرد مجموعه خود پرداختند.

در ادامه این نشست مسئولان وزارت کشور به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند و از هم‌افزایی و همکاری ستاد امر به معروف با این وزارتخانه تقدیر کردند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.