ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۸۰۸
تاریخ انتشار : ۲۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۱
دومین دوره آموزشی مهارت‌های امر به معروف ویژه ضابطان با هدف بررسی و تحلیل وظایف و تکالیف ضابطین با همکاری ستاد امر به معروف، بسیج و دادگستری قزوین برگزار شد.

برگزاری دومین کارگاه حقوقی ضابطین امر به معروف و نهی از منکر در قزوین

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین؛ در این کارگاه آموزشی سجاد طاهرخانی، دادیار شعبه ششم دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به بررسی و تحلیل وظایف و تکالیف ضابطین بر اساس فصل دوم قانون آیین دادرسی کیفری و همچنین پاسخ به پرسش شرکت کنندگان پرداخت.

وی گفت: ضابطان دادگستری مأمورانی هستند که تحت نظارت و تعلیمات دادستان در کشف جرم، حفظ آثار و علائم و جمع‌آوری ادله وقوع جرم، شناسایی، یافتن و جلوگیری از فرار و مخفی شدن متهم، تحقیقات مقدماتی، ابلاغ اوراق و اجرای تصمیمات قضایی، به موجب قانون اقدام می‌کنند.

در ادامه دادیار دادسرای عمومی و انقلاب قزوین به تشریح وظایف ضابطین پرداخت و بیان داشت: ضابطان دادگستری به محض اطلاع از وقوع جرم، در جرایم غیرمشهود مراتب را برای کسب تکلیف و أخذ دستور‌های لازم به دادستان اعلام می‌کنند و دادستان نیز پس از بررسی لازم، دستور ادامه تحقیقات را صادر و یا تصمیم قضایی مناسب اتخاذ می‌کند و ضابطان دادگستری درباره جرایم مشهود، تمام اقدامات لازم را به منظور حفظ آلات، ادوات، آثار، علائم و ادله وقوع جرم و جلوگیری از فرار یا مخفی شدن متهم و یا تبانی، به‌عمل می‌آورند، تحقیقات لازم را انجام می‌دهند و بلافاصله نتایج و مدارک به‌دست آمده را به اطلاع دادستان می‌رسانند، همچنین چنانچه شاهد یا مطلعی در صحنه وقوع جرم حضور داشته باشد؛ اسم، نشانی، شماره تلفن و سایر مشخصات ایشان را أخذ و در پرونده درج می‌کنند.

لازم به ذکر است، اولین دوره آموزشی مهارت‌های امر به معروف ویژه ضابطان نیز مرداد ماه سال جاری با موضوع تحلیل قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و تحلیل قانون حمایت قضایی از بسیج با تدریس حجت الاسلام سقراط کلینی بازپرس شعبه سوم دادسرای عمومی و انقلاب استان در محل دادگستری قزوین برگزار گردیده بود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.