ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۹۷
تاریخ انتشار : ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۰
دبیر ستاد امر به معروف خراسان رضوی:
دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی گفت: آمر به معروف و ناهی از منکر باید حدود الهی را بداند و بر قوانینی که برای امرونهی نیاز دارد واقف باشد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی؛ مهدی رضایی، دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در همایش اقتدار زینبی )س) که با حضور طلایه‌داران معروف عرصه سه ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر استان در سالن اجتماعات پارک بهار شهرداری منطقه سه مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دشمن در تلاش برای تغییر رفتار افراد به میل و اراده خودش است، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر این مسیر را به سمت شریعت و اسلام تغییر می‌دهد. ازاین‌رو هر یک از افراد در جامعه وظیفه دارند در مقابل منکرات بی‌تفاوت نباشند و برای ترویج معروفات تلاش کنند.

وی هدف اصلی از امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر را رفتارسازی در لایه‌های مختلف اجتماعی دانست و افزود: تذکرهای لسانی مستمر افراد مختلف، عرصه را بر منکر کننده تنگ نموده و به‌تدریج و در گذر زمان باعث اصلاح خواهد شد.

رضایی با اشاره به اهمیت آموزش در اثربخشی امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تصریح کرد: آمر به معروف و ناهی از منکر باید حدود الهی را بداند و بر قوانین آن واقف باشد و برای تحقق این امر مهم لازم است آموزش‌های لازم در خصوص برخورد با منکر و ترویج درست معروف در جامعه و افراد مختلف را فراگیرد از این رو ستاد استان به‌صورت مستمر برای افرادی که تمایل به فعالیت در این حوزه را دارند دوره‌های آموزشی برگزار می‌کند.

طلایه‌داران جهادگران احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر

دبیر ستاد امر‌به‌معروف و نهی‌از‌منکر خراسان رضوی بیان کرد: طلایه‌داران مجموعه‌ای از جهادگران مردمی هستند که در قالب یک رسالت مشترک و مهم با عنوان احیای امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر تلاش می‌کنند. مردم متولی انجام این فریضتین هستند و باید هرکس نقش خود را در جامعه ایفا کند.
وی فعالیت طلایه داران را بسیار باارزش دانست و افزود: فعالیت این گروه در اشاعه و ترویج فرهنگ معروف و کاهش منکرات نقش بسزایی دارد. طلایه داران می توانند به عنوان یاری گر دستگاههای اجرایی در پیگیری مطالبات مردمی نیز نقش آفرینی کنند.
رضایی اذعان داشت: باتوجه‌به اهمیت نقش طلایه‌داران در حوزه‌های مختلف، برای تغییر در ساختار این مجموعه پیگیری‌های لازم انجام و در یک بازه زمانی ۱۰ روزه طلایه‌داران جهت تمدید کارت فعالیت فراخوان شدند و پس از بررسی‌های انجام شده افراد واجد صلاحیت تأیید و برای فعالیت در حوزه‌های مختلف طلایه‌داران برایشان کارت صادر می‌شود.

وی با اشاره به افزودن ۷ حوزه تخصصی به فعالیت طلایه‌داران در ساختار جدید، خاطرنشان کرد: در حال حاضر طلایه‌داران در حوزه محلات و مناطق فعالیت دارند و با ایجاد ساختار جدید، هفت حوزه دیگر شامل اصناف و مجتمع‌های تجاری، ادارات و دستگاه‌های دولتی، معابر و پارک‌ها، راه‌آهن و مترو، پزشکی و سلامت، ورزش و اماکن ورزشی و حوزه فعالیت اختصاصی اطراف حرم مطهر رضوی به حوزه فعالیت آنها اضافه می‌شود.

دبیر ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، فعالیت هم‌زمان در چند حوزه برای افراد را از دیگر مزایای ساختار جدید طلایه‌داران اعلام کرد و توضیح داد: به نظر می‌رسد طرح تحولی که در حوزه طلایه‌داران به وجود آمده می‌تواند پاسخگوی نیازهای جامعه باشد و همچنین حوزه نظارت و بررسی را در دستگاه‌های اجرایی افزایش دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.