ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۶۸
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۶
رئیس ستاد امر به معروف استان بوشهر:
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوشهر گفت: توجه به معیشت از کارهای مهم دولت در راستای بهبود وضع زندگی مردم است. نیاز است دولت مشکل معیشتی مردم را برطرف کند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان بوشهر، آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز جمعه هفدهم شهریور ماه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با هیأت دولت اظهار داشت: توجه به معیشت از کارهای مهم دولت در راستای بهبود وضع زندگی مردم است. همانطور که رهبر انقلاب فرمودند دولت در تمامی کارهایی که می کند یک کار اساسی باید انجام دهد و آن فکر معیشت مردم است، زندگی مردم، سفره و اقتصاد مردم و این را باید به عنوان یک کار بنیادین و اساسی مورد نظر داشته باشد، الآن شرایط زندگی مردم شرایطی است که نیاز است دولت محترم با توجه ویژه به این نکته بپردازد و مشکل معیشتی مردم را بر طرف کند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با تاکید بر بیانات رهبر فرزانه انقلاب ادامه داد: اسم رمز دولت های اسلامی باید دو چیز باشد، کسب رضای خداوند و خدمت به مردم یعنی طوری برنامه ریزی کند که رضای خدا در پی داشته باشد و نتیجه آن خدمت به مردم باشد. مردمداری نشان از عقلانیت مدیریتی است و اگر مدیری، اگر دولتی بخواهد بر اساس حکمت و مصلحت و عقلانیت مدیریت کند باید مردمدار باشد و خدمت به مردم کند، مردم اصل هستند و این در آموزه های دینی ما و در رفتارهای حکومتی امیرالمؤمنین و سفارش اکید امام راحل عظیم الشأن و مقام معظم رهبری است و باید خدمت به مردم کرد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ضمن یادآوری حمایت رهبر انقلاب از عملکرد دولت و اینکه در بخش صنعت، کسب و کار، سیاست خارجی پیشرفت های بسیار خوبی حاصل شده و آثار و برکات آن هم الآن و هم آینده مشاهده خواهد شد افزود: اولویت در کار دولت باید دو چیز باشد اقتصاد و فرهنگ یعنی بر روی اقتصاد توجه داشته باشد، رشد اقتصادی ایجاد کند، تورم را مهار کند، تولید را رشد دهد و در رابطه با مسائل فرهنگی به طور ویژه ورود کند چرا که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگ پایه است و اگر همه چیز درست شود اما فرهنگ سقوط کند یعنی ما اساس انقلاب را از دست داده ایم و فرهنگ اصل است.

آیت‌الله صفایی بوشهری به برگزاری مراسم با شکوه اربعین حسینی اشاره کرده و اظهار داشت: تقدیر و تشکر می کنم از دولت، حشد الشعبی و مردم عزیز عراق، این کشور برادر که بسیاری می خواستند بین ما و کشور عراق جدایی بیاندازند، آمریکا توسط صدام جنگ تحمیل کرد و بعد از آن مشکلات ایجاد کردند ولی الحمدلله الآن مردم ایران و عراق، دولت ایران و عراق برادر در کنار هم هستند.

وی اضافه کرد: صمیمانه از موکب های عراقی تشکر می کنم و همچنین از تمامی موکب هایی که ایرانی بودند چه در کشور عراق و چه در ایران به ویژه استان بوشهر و موکب داران عزیز هم استانی که در عراق بودند، حماسه ای آفریدند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بوشهر تأکید کرد: دشمنان اسلام و مکتب اهل بیت می خواستند اربعین را کم رنگ کنند، یک بار گفتند سیاه نپوشید، یک بار گفتند که به عراق نروید، یک بار گفتند در پیاده روی اربعین شرکت نکنید، گفتند خرج نکنید و به انواع مختلف می خواستند این حماسه حسینی را تضعیف کنند اما مردم پای مکتب حسین ایستادند.

وی ادامه داد: هر چه آن ها هجمه فرهنگی کردند مردم عکسش را نشان دادند، گفتند سیاه نپوشید مردم عکسش را نشان دادند و سیاه پوشیدند مثل همیشه، گفتند در پیاده روی اربعین شرکت نکنید، آماری که هست فوق العاده است و چهار میلیون نفر از ایران شرکت کردند، گفتند موکب نزنید، زدند، گفتند خرج نکنید، خرج کردند، ملت ما ملت امام حسین است. ان شاءالله این حرکت موجب برکت، عنایت حضرت سیدالشهدا به کشور ما خواهد شد و آثار و برکات آن را خواهیم دید و دشمنان رو سیاه خواهند شد و این پیام اربعین است، پیام اربعین یعنی جهان آینده به نام حضرت اباعبدالله الحسین رقم خواهد خورد و حکومت جهانی فرزندش مهدی آل محمد (ص) ان شاءالله محقق خواهد شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری گفت: مردم نشان دادند که راه ما، راه حسین است و این پیاده روی نشان می دهد که از ولایت شروع می شود، نجف و به شهادت و اوج انقلاب، کربلا ختم می شود و مردم در این طریق پایدار هستند و مقاوم و رها نخواهند کرد و دشمن این آرزو را به گور خواهد برد که مردم حسین را رها کنند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.