ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۵۴
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۴
رئیس ستاد امر به معروف اصفهان با اشاره به اینکه تعداد شعب زیاد یک بانک در سطح کشور، یا یک استان و شهر افتخاری محسوب نمی‌شود، اظهار کرد: قصد و هدف بانک کارآفرینی نیست که با بازکردن شعب به این موضوع دست یابد.
گلایه رئیس ستاد امر به معروف اصفهان از افزایش شعب بانک‌ها

به گزارش روابط عمومی ستاد امربه معروف ونهی از منکر استان اصفهان؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در دیدار مدیریت و معاونان شعب بانک سپه استان اصفهان، اظهار داشت: معتقدم مصوبه سران قوا در سال ۹۹ مبنی برادغام همه بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح تحت بانک دولتی سپه اقدامی شایسته و قابل تقدیر بود، چرا که فضای نیروهای مسلح باید از یکسری مسائل چون مباحث مالی و تجارت مبرا باشد.

وی با بیان اینکه از ابتدا با ایجاد بانک‌های خصوصی در کشور مخالف بودم چرا که اقدامی بی‌مبنا بوده است، گفت: اختیار تام عده‌ای از افراد با عنوان یک بانک خصوصی در هزینه کرد و خرج کردن منابع مالی مردم، قابل قبول نیست و می‌تواند فجایع و آسیب‌هایی به همراه داشته باشد.

رئیس ستاد امر به معروف استان اصفهان تصریح کرد: گرچه خصوصی سازی امری قابل قبول بوده ولی خصوصی سازی در یکسری امور پذیرفته نیست، چرا که سر رشته برخی امور باید در دستان دولت باشد.

وی با اشاره به اینکه تعداد شعب زیاد یک بانک در سطح کشور، یا یک استان و شهر افتخاری محسوب نمی‌شود، اظهار کرد: قصد و هدف بانک کارآفرینی نیست که با بازکردن شعب به این موضوع دست یابد، شعب بانک‌ها باید به ضرورت در شهرها ایجاد شود.

امام جمعه اصفهان با تأکید بر اینکه مدیران بانکی باید نسبت به هزینه‌های زیادی که تحت عنوان بَرج محسوب می‌شود، حساس باشند، خاطرنشان کرد: از سوی دیگر معتقدم نباید به همه وام داد، وام را باید فقط به کسی داد که امکان بازپرداخت را داشته باشد، معوقه‌های میلیاردی بانک‌ها ناشی از بی‌توجهی مدیران به این موضوع است.

وی ابراز کرد: فعالیت در عرصه تولید، کارخانه داری و تجارت، هنر و استعداد خاصی می‌طلبد که هر کسی در آن متبحر نیست، از سوی دیگر بانک‌ها اگر کسی را یافتند که توانایی تولید دارد، گشاده رو و گشاده دست در دادن وام رفتار کنند.

آیت الله طباطبایی‌نژاد در ادامه با اشاره به‌حضور موثر روحانیون تحصیل کرده در اقصی نقاط بدنه دولت مثل بانک‌ها به عنوان برنامه ریزان فرهنگی، یادآور شد: گرچه موافق خروج روحانیون تحصیل کرده و نخبه فرهنگی از بدنه حوزه علمیه به دلیل فاصله گرفتن از درس و بحث نیستم، ولی حضور عده‌ای از روحانیون در ارکان نظام و دستگاه‌های دولتی چون بانک‌ها یک ضرورت است که اثرات مثبتی داشته و دارد.

وی تأکید کرد: البته براساس تلاش‌های صورت گرفته چون ضبط فایل‌های تدریس و امکان تحصیل مجازی، حضور روحانیون در دستگاه‌های دولتی در جایگاه برنامه‌ریزان فرهنگی و دینی مانع از ادامه تحصیل علوم نمی‌شود.

تابانی مدیر شعب بانک سپه در استان اصفهان نیز در ابتدا ضمن ارائه گزارش عملکردی این بانک در سطح استان، اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر ۲۳۰ شعبه در کل سطح استان اصفهان دایر بوده و ۲۷۰۰ نفرپرسنل مشغول انجام وظیفه هستند.

وی با اشاره به ادغام بانک‌های نیروهای مسلح طبق مصوبه سران قوا در سال ۹۹ ذیل بانک سپه، عنوان کرد: براساس تأکیدات رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور، بحث اشتغال‌زایی و کمک به روند تولید در اولویت بانک قرار دارد که براین اساس بالغ بر هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.