ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۵۲
تاریخ انتشار : ۱۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۴
رئیس ستاد امر به معروف اردبیل:
رئیس ستاد امر به معروف اردبیل با بیان این‌که پیگیر مشکلات کشاورزان مشگین شهری هستیم، بیان داشت: از دولت می‌خواهم حالا که دادن بیمه قانوناً ممکن نیست با تسهیلات ارزان قیمت حتماً دست این هم وطنان را بگیرند و نگذارند آنها از دایره تولید خارج شوند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل؛ آیت الله دکتر سید حسن عاملی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در محل مصلای اردبیل برگزار شد با اشاره به شیطنت‌های گسترده این روزهای رسانه‌های معاند علیه امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: این روزها حدود دویست کانال خارجی و هزاران سایت اینترنتی و همه کشورهای اروپایی، آمریکا و کانادا برای ملت ما خیرخواه شده‌اند و همه یک دست و با تمام توان و با کارشناسان خود، ملت ما را دعوت می‌کنند که امنیت کشور خود را بهم بریزید، من نه از آنها بلکه از ملت بزرگ ایران چند سوال دارم، اول اینکه آیا در سابقه کشورهایی که این کانال‌ها را حمایت مالی می‌کنند یک نقطه حمایت و خیرخواهی برای ملت ایران می‌بینید؟ تا خیرخواهی امروز را از آنها قبول کنیم.

وی ادامه داد: سوال دوم من این است که به‌هم ریختن امنیت ایران چه نفعی برای آنها دارد که اینگونه با حرص و ولع آن را دنبال می‌کنند؟

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل افزود: سوال سوم این است که در کل دنیا در کشورهای مختلف حوادث وحشتناکی رخ می‌دهد، چرا آنجا این حساسیت و سرمایه‌گذاری صورت نمی‌گیرد؟ نمونه آن کشور سودان است که از فروردین امسال ارتش این کشور با نیروهای واکنش سریع (که هر دو طرفدار غرب هستند) درگیر شده و کشور به یک قتل عام وحشتناک ملت سودان تبدیل شده، اما آنجا فقط تماشا می‌کنند و قطعاً و قطعاً خوشحال هستند که سیل آسا مسلمان کشته می‌شود، اگر یک اسرائیلی در فلسطین اشغالی کشته شود ندای واویلا و وا مصیبتا از اروپا و آمریکا بلند می‌شود و طوفان به پا می‌کنند، اما اهل سودان برای آنها اهمیتی ندارند.

وی تصریح کرد: آنها با یک دخالت نظامی به راحتی مشکل را می‌توانند حل کنند ولی تماشا می‌کنند، دیروز آمریکا تصویب کرد که به نیجر که اخیراً انقلاب شده و حکومت طرفدار آمریکا و غرب سرنگون شده نیرو وارد می‌کند، چرا در سودان این کار را نمی‌کند؟ چون که در سودان هر دو طرف غرب‌گرا هستند!

نماینده مردم استان اردبیل در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: یک نمونه دیگر است که این هفته پلیس اسرائیل ۵ زن و دختر فلسطینی را عریان کرده و سگ‌های پلیس را برای گاز گرفتن بدن عریان آنها به جان آنها انداخت و از آنها فیلمبرداری کرد، با این تعرض به ناموس فلسطینی‌ها کل فلسطین یکپارچه در ماتم، غیض، غضب و آتش است.

امام جمعه اردبیل در توضیح این جنایت بی‌شرمانه رژیم صهیونیستی در فلسطین، خاطرنشان کرد: اسرائیل وارد منزل یک فلسطینی می‌شود زن خانه و دختر جوان او و سه عروس او را عریان می‌کند، سپس سگ‌های پلیس را وادار می‌کند که بدن عریان آنها را گاز بگیرد و از این حالت شنیع فیلمبرداری می‌کند و تمام جواهر و پول نقد خانه را نیز می‌دزدند، آیا جرمی مانده که اسرائیل مرتکب آن نشده باشد؟ نهادهای بین المللی که ادعای دفاع از حقوق زن را دارند چرا اینجا حرفی نمی‌زنند؟ چرا به‌محض وقوع این جنایت بلینکن با نتانیاهو تماس گرفت و حمایت خود را از اسرائیل اعلام کرد؟ من از ملت بزرگ ایران می‌پرسم اگر ایران باخانم‌ها این جنایت را انجام می‌داد آیا ۲۰۰ کانال معاند و کشورهای اروپایی و آمریکا ساکت می‌نشینند یا طوفان به پا می‌کردند؟ آیا زن‌های فلسطینی انسان نیستند یا مردان فلسطینی مرد نیستند؟ از اینجا معلوم می‌شود شعار “زن زندگی آزادی” از طرف کانال‌های معاند و کشورهای مخالف به هیچ وجه برای احیاء حقوق زن نیست، بلکه یک شعار کاملاً سیاسی است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: مسلمان‌ها شدیدترین تعصب و حساسیت را نسبت به ناموس خودشان دارند و لذا فلسطین به آتشفشان فورانی تبدیل شده و هر لحظه ممکن است فاجعه مصیبت باری درست شود.

وی اظهار کرد: دولت‌ها و نهادهایی که به حقوق زن حساس هستند و تمام توان خود را روی زن ایرانی متمرکز کرده‌اند، کجا هستند؟ آیا اسرائیل از عقوبت تمام جرم‌ها معاف است؟ تبعیض در قانون مساوی با نفی قانون است، از این سکوت معلوم می‌شود که آنها از حقوق زن به عنوان زن دفاع نمی‌کنند بلکه دنبال منافع خود هستند که امنیت کشور ما را بهم بریزند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: نمونه دیگر اینکه دولت آمریکا تصویب کرده پلیس آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند هرکس را بکشد و دولت آمریکا به صرف سوءظن می‌تواند به هر کشوری حمله کند، در نتیجه این قانون پلیس آمریکا سالانه حدود هفتصد نفر را بدون قانون و بدون محاکمه می‌کشد، حال می‌پرسیم این کانال‌ها که خیرخواه ملت ما شده‌اند و به نام حقوق بشر یقه پاره می‌کنند چرا در برابر این جنایت بزرگ آمریکا یک کلمه حرف نمی‌زنند؟ پس اشک چشم آنها برای ملت ما کاملاً سیاسی است.

حجت الاسلام و المسلمین سید حسن عاملی اضافه کرد: چند کشور هم پیمان آمریکا هزاران انسان بی‌گناه را در بدترین وضع در زندان‌ها و سیاه چال‌ها حبس کرده و شکنجه می‌کند و یک دیکتاتوری تمام عیار درست کرده‌اند و ذره‌ای خبر از دموکراسی نیست، اما چون کشور خود را تمام عیار در اختیار اسرائیل گذاشته‌اند آنجا نه آمریکا نه اروپا و نه دویست کانال به ظاهر دلسوز حقوق بشر هیچ حرفی نمی‌زنند، پس تمرکز آنها روی ایران کاملاً سیاسی و به‌خاطر منافع خودشان است نه ملت ایران.

وی افزود: نمونه دیگر اینکه روزی نیست اهل دنیا خبر کشتار از فلسطین نشنوند، هر روز جوانی، طفلی و انسان بی‌گناهی کشته می‌شود، چطور شده که کشورهای حامی کانال‌های ضد ایران به آنها خیرخواهی نمی‌کنند ولی برای خود لازم می‌بینند که برای ملت ما خیرخواهی کنند و اشک تمساح بریزند و مثل شیطان که به حضرت آدم و حوا قسم خورد “وَقَاسَمَهُمَا إِنِّی لَکُمَا لَمِنَ النَّاصِحِینَ”(و بر آنان سوگند یاد کرد که من خیر خواه شما هستم.) هر لحظه قسم می‌خورند که ای ملت ایران ما خیرخواه شما هستیم.

امام جمعه اردبیل اظهار کرد: سوال چهارم من این است که برای این کانال‌ها میلیاردها دلار خرج می‌شود پول همه را اسرائیل، اروپا و آمریکا تأمین می‌کند، اگر این پول برای گرسنه‌های آفریقا داده می‌شد یک نفر گرسنه نمی‌ماند. هزینه این کانال‌ها آن قدر بالاست که من خودم نمی‌توانم دو ساعت در “ترک ست” کانالی را اجاره کنم من از ملت بزرگ و فهیم و بصیر ایران می‌پرسم چطور شده که این کشورها میلیاردها دلار به نفع ملت ایران در کانال‌ها صرف می‌کنند، یعنی چطور دو آتشه عاشق چشم و ابروی ملت ما شده‌اند، قطعاً اگر نفعی نباشد خرجی نخواهد بود.

وی خطاب به ملت بزرگ ایران تأکید کرد: به نظر شما ملت ایران، آنها چه نفعی در این سرمایه‌گذاری سنگین که با مالیات ملت خودشان تامین می‌شود دارند، سوال پنجم من این است که در اثر محاصره دارویی که این کشورها برای ملت ما درست کرده‌اند که هر روز بیماران خاص در اثر کمبود دارو جان خود را از دست می‌دهند و این داروها در دست این کشورهای جنایت کار و جنایت پیشه است، اگر این کشورها واقعاً خیرخواه ملت ما هستند چرا به جای کانال‌ها، محاصره دارویی را برنمی‌دارند؟ بیماران خاص ما چه گناهی و چه تقصیری دارند که توسط آنها یک طرف دعوا قرار داده شده‌اند، در زمان سابق در جنگ، طرفین دعوا شرف و جوان مردی خود را از دست نمی‌دادند بهترین منشور جنگ را رسول خدا(ص) نوشته است در آنجا فرموده‌اند هیچ وقت به مریض و مجروح حمله نکنید.

وی ادامه داد: نتیجه این ۵ سوال یک کلمه است و آن اینکه ملت ما آگاه باشد که گرگ درنده لباس عوض کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل خطاب به کانال‌هایی که از آمریکا تغذیه می‌شوند، گفت: وقتی وزیر خارجه اسبق آمریکا شورای حقوق بشر سازمان ملل را به فاضلاب توالت تشبیه می‌کند و وقتی کاندولیزا رایس می‌گوید مشروعیت دولت‌ها با رأی صندوق نیست، بلکه با سوگیری بین المللی است و وقتی دولت آمریکا قاضی دادگاه بین المللی لاهه را تحریم می‌کند و وقتی وزیر دفاع اسبق آمریکا می‌گوید دنیا به منزله قطاری است که مسیر آن را ما مشخص می‌کنیم، شما به هیچ وجه حق ندارید کلمه حقوق بشر را به زبان بیاورید و برای ملت ما خیرخواهی کنید، در جنگ صفین عده‌ای به امیرالمومنین(ع) مراجعه کردند و گفتند ما به تردید افتاده‌ایم، شما تماماً با نمازخوان‌ها جنگ می‌کنید، فرمودند، برای حل تردید خودتان به عمار مراجعه کنید عمار به آنها گفت، آن پرچم سیاه را در لشکر معاویه می‌بینید آن پرچم همان پرچمی است که من با آن در جنگ بدر و احد جنگ کرده‌ام و حالا رنگ و لعاب عوض کرده و به نام مسلمان به جنگ ما آمده‌اند، ماهیت و حقیقت عوض نشده صاحبان آن پرچم همان مشرکین بدر و احد هستند فقط اسم خود را عوض کرده‌اند.

وی تأکید کرد: من می‌گویم این پرچمی الان این ۲۰۰ کانال برداشته و برای ملت ما خیرخواه شده‌اند، همان پرچمی است که کودتای ۲۸ مرداد را به راه انداخت و ملت ما را چندین دهه بسیار حساس به خاک سیاه نشاند، همان پرچمی است که هشت سال جنگ را بر ما تحمیل کرد و ۲۲۰ هزار جوان فرهیخته یعنی ۲۲۰ نسل فاخر را را از ما گرفت، همان پرچمی است که چهل سال ما را در محاصره اقتصادی گذاشته است، همان پرچم پمپئو است که گفت ملت ایران را آنقدر گرسنه نگاه می‌داریم تا در برابر ما رکوع کند، همان پرچم جان بولتون است که گفت امسال عید کریسمس را در تهران جشن خواهیم گرفت، همان پرچم اوباماست که گفت اگر بتوانم حتی یک پیچ دانش هسته‌ای ایران را نمی‌گذارم فعال باشد، همان پرچم است که داعش را درست کرد تا خود را به تهران برساند و فقط در سوریه ۴۰۰ هزار نفر با وحشی‌گری تمام کشته شد، همان پرچم رامسفلد است که گفت آرزوی من این است که شب بخوابم روز بیدار شوم ببینم کشوری به نام ایران روی نقشه وجود ندارد، همان پرچمی است که بالای خلیج فارس هواپیمای مسافربری ما را ساقط کرد و فرمانده ناو وینسنس که این جنایت را مرتکب شد در آمریکا بزرگترین مدال افتخار را گرفت، همان پرچمی است که می‌گوید در دی‌ان‌ای ایرانی‌ها عنصر شرارت خوابیده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اردبیل با اشاره به جنایات رژیم منحوس پهلوی در هفدهم شهریور۱۳۵۷، گفت: امروز ۱۷ شهریور است در سال ۱۳۵۷ رژیم سفاک به دستور آمریکا تصمیم گرفت در میدان ژاله تهران حمام خون راه بیندازد تا مردم بترسند و غائله انقلاب تمام شود، جمعی از سربازان اسرائیل نیز در میدان حاضر شدند در نتیجه جمعیت عظیمی با رگبار درو شدند، بنابراین پرچم امروز که ملت ما را به‌بهم ریختن امنیت کشور دعوت می‌کند دقیقاً همان پرچم است که میدان ژاله را به کشتارگاه بزرگ ملت ما تبدیل کرد، پرچم همان پرچم و صاحب پرچم همان صاحب است، اما لباس و شکل عوض کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل اظهار کرد: توجه شود که پرچم واحد است همان پشت صحنه‌ای که به سرباز اسرائیلی می‌گوید ناموس مسلمان‌ها را عریان کن، همان پشت صحنه در کشور ما سرمایه‌گذاری کرده که زن ایرانی لباس حشمت را کنار بگذارد.

وی افزود: آنها با جنگ و با محاصره اقتصادی و دارویی و محاصره تکنولوژی نتوانستند به کشور و ملت و زیرساخت‌های ما دست پیدا کنند، حالا با حقه و دل سوزی و خیرخواهی آمده‌اند یعنی نعوذبالله در صدد تحمیق ملت ما هستند و تا حال ده‌ها بار دست به تحمیق ملت ما زده‌اند، ولی آخر سر معلوم شده که حماقت زیربنای تصمیمات آنهاست یعنی ملت ما را هنوز هم نشناخته‌اند.

حجت الاسلام و المسلمین عاملی با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در شهرستان مشگین شهر، یادآور شد: در سیل اخیر در منطقه مشگین شهر در بخش مرکزی، قصابه و مرادلو خسارت بزرگی به برنج کاران و باغداران زده و با توجه به اینکه برنج جز محصولات استراتژیک نیست و کشت آن در مناطق کم آب ممنوع است، به همین جهت مشمول صندوق بیمه کشاورزی نمی‌شود اما مسئله مهم این است که این عزیزان روی این محصول حساب باز کرده‌اند قرض دارند، نیازهای ضروری دارند و جزو افراد متمول دارای پس‌انداز هم نیستند و حالا در زندگی کاملاً مستاصل شده‌اند و قطعاً شرمنده اهل و عیال هستند، من از دولت می‌خواهم حالا که دادن بیمه قانوناً ممکن نیست با تسهیلات ارزان قیمت حتماً دست این هم وطنان را بگیرند و نگذارند آنها از دایره تولید خارج شوند مخصوصاً با اشتراط کشت محصولات استراتژیک در سال‌های آینده مثل سویا، ذرت، گندم و جو یک فرصت بزرگی برای امنیت غذایی کشور درست می‌شود قرار است در این خصوص با مسئولین اصلی کشور مکاتبه نیز انجام دهیم.

انتهای خبر. /

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.