ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۵۱
تاریخ انتشار : ۱۷ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۰:۲۹
یادداشتی از دبیر ستاد امر به معروف کردستان؛
دبیر ستاد امر به معروف کردستان در یادداشتی به تشریح ظرفیت‌های پیاده‌روی اربعین پرداخت و تأکید کرد که این اجتماع عظیم نمونه‌ای از قدرت نرم جهان اسلام است که غربیان و غربزدگان شهامت ندارند گوشه کوچکی از آن را نشان دهند.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، دکتر علی اصغر حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان در جدیدترین یادداشت خود آورده است؛

با نگاهی اجمالی و از سر دقت خواهیم یافت تا چه میزان کسانی که از گسترش اسلام گرایی در جهان در ترسان و نگرانند، چگونه از طرق مختلف سعی بر تغییر اذهان جهانیان و به ویژه امت اسلام و خصوصا نسل جوان و نو اندیش به سوی تنفر و یا فاصله گرفتن از ارزش‌های انسانی، اخلاقی، معنوی ومذهبی را داشته و دارند:

۱-امت اسلام را با طرح گسترده اختلافات مذهبی، چنان به جان هم انداختند که فقط در سال‌های اخیر به بهانه حادثه یازده سپتامبر کشته شدن قریب ۳۰۰۰ نفر در برج‌های دوقلوی شهر نیویورک آمریکا، تاکنون نزدیک به سه میلیون مسلمان کشته شدند و با خلق داعش و گروه‌های تکفیری و نیز بهره مندی از ابزار رسانه و سایبر و با ضریب القاء بسیار زیاد هم اختلافات مسلمانان را تشدید نمودند و هم چهره‌ای خشن و خونریز را از اسلام به جهانیان عرضه نمودند؛ که‌ای مردم جهان، تکفیری‌ها پایبندترین مسلمانان نسبت به احکام دینی واعتقادات شرعی خود هستند و ذاتا تروریست و خونریزند.

۲-طرح گسترده آندولیزه کردن جهان اسلام و با ابزار شهوت و طرح آزادی جنسی، افتخار به بی عفتی وعدم رعایت اخلاق جنسی با کلید واژه هایی، چون نابوی قداست خانواده، ولنگاری فرهنگی، همجنس بازی، ازدواج با حیوانات وحتی نزدیکی با محارم، با کمک ابزار رسانه و ساخت ده‌ها هزار کانال فیلم‌های پورن و مستهجن.

۳-گسترش عرفان‌های کاذب همچون؛ اُشو، دالایی لاما، یوگا، عرفان حلقه، عرفان سرخ پوستی و بسیاری موارد دیگر جهت دین گزینی مسلمانان نو اندیش.

۴-طرح شبهه افکنی در بین جوانان جهان اسلام و ایجاد تردید آن‌ها به مباحث کلامی و اعتقادی و مسائل فقهی با هدف دین گریزی مسلمانان در عصر حاضر و تخریب چهره مبلغان و مروجان دینی و مذهبی و فاصله از این افراد به عنوان گروه مرجع وجایگزینی آنان به سلبریتی‌های هنری، ورزشی و سیاسی.

۵-تغییر سبک زندگی بر مبنای ارزش‌های غربی و گرایش به تجمل و مصرف گرایی وغرق شدن به زخارف مادی و دنیایی.

این موارد و بسیاری برنامه‌های مُعاندانه دیگر صرفا به جهت اسلام هراسی صورت گرفته روند بیداری اسلامی و نیز گرایش مردمان آزاد اندیش غیرمسلمان جهان به اسلام صورت گرفت، اما آن‌ها غافل بودند که به جنگ با خدا رفتن تاوان سختی را به دنبال دارد. اگرچه نمی‌توان گفت مانند قوم عاد، ثمود، لوط و فرعونیان، خدا بر آن‌ها غضب می‌گیرد، ولی به واسطه نورانیت قرآن و عنایت و هدایت الهی و برخورداری از قدرت نرم و معنوی نبی مکرم اسلام (ص) و ائمه معصومین (ع) و توجهات حضرت، ولی عصر (عج)، قطعا این همه عناد و دشمنی راه به جایی نمی‌برد. اگر برخی غافلان باور ندارند فقط به عظمت قیام امام حسین (ع) در واقعه عاشورا واز پی آن اربعین حسینی که «حُب الحُسین یجمعنا» می‌باشد. راهپیمایی اربعین محبان سیدالشهداء و یارانش به عنوان بزرگترین اجتماع بشری در عصر حاضر، تمامی برنامه ریزان و توطئه گران اسلام هراسی را به ُبهت و حیرت فرو برده که چگونه آن همه هزینه‌های ده‌ها تریلیون دلاری برای دوری مردم از اسلام در جهان و تبلیغ اندیشه‌های پر زرق و برق سکولاریسم و لیبرالسیم راه به جایی نمی‌برد.

دیدن همه عاشقان در راهپیمایی عظیم اربعین، چه مسلمان اعم از سنی و شیعه و چه غیرمسلمان همچون مسیحی، زرتشتی، کلیمی و حتی هندو و بودایی از همه کشور‌های جهان، خوف و هراس بر دل مسکتبران اسلام ستیز انداخته است.

در کجای این کره خاکی بدون اینکه دولت‌ها هزینه نمایند مردم خود با مال، جان و عاشقانه به شوق زیارت معشوق ده‌ها کیلومتر در گرمای ۵۰ درجه راهپیمایی می‌کنند که از شیر خوارگان گرفته تا کودکان، نوجوانان، جوانان و سالخوردگان اعم از دختر و پسر و مرد و زن با شور و شوق قدم در مسیر عشق و معرفت می‌گذارند.

در کجای دنیا مردمان کشوری میلیون‌ها زائر اربعین را در طول ده‌ها کیلومتر با محبت و روی گشاده پذیرایی می‌نمایند و پا‌های خسته آنان را ابتدا می‌بوسند و سپس ماساژ داده و در منزل مسکونی خود با هر آنچه دارند پذیرایی می‌نمایند و آنان را مهمان ابا عبدالله الحسین (ع) می‌دانند. کجای عالم می‌شود یافت که پیره زنی فقیر در مسیر راهپیمایان نشسته و کوزه آب خنک خود را تعارف می‌کند و می‌گوید شرمنده شما هستم و همین آب را دارم و به یاد لب تشنه امام حسین (ع) و یارانش بنوشید و هزاران نمونه از چنین گذشت و محبت را فقط ره یافتگان در این مسیر عشق فهم می‌کنند و به معرفت آن دست یافته اند.

این یک نمونه از قدرت نرم جهان اسلام است که غربیان و غربزدگان شهامت نداشتند که حتی گوشه کوچکی از آن را نشان دهند. امید است که غافلان و ره گم کرده‌ها کمی به فطرت پاک خود نظر بیفکنند تا لبیک به ندای «هل من ناصر ینصرنی» ابا عبدالله الحسین (ع) را بعد از ۱۴۰۰ سال در مشتاقان میلیونی راهپیمایی اربعین ببینند.

علی اصغر حسینی - هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، شهریور ۱۴۰۲

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.