ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۳۴
تاریخ انتشار : ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۶
رئیس ستاد امر به معروف خراسان رضوی:
نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مشکلات معیشتی یک غبار جدی در مقابل اقدامات دولت است، گفت: اگر این توانمندی و قدرت را دارید یک‌فاز گازی که ۲۰ سال زمین‌مانده را به نتیجه برسانید، چرا مشکلات معیشتی مردم را حل نمی‌کنید؟.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر خراسان رضوی، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نمازجمعه دهم شهریور مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به دیدار چند روز گذشته رهبر معظم انقلاب با فرماندهان سپاه پاسداران، اظهار کرد: ایشان در دیدار با فرماندهان سپاه فرمودند «همه مسئولان کشور امروز موظف هستند کار جهادی کنند، شبانه‌روزی کار کنند، خستگی نشناسند، ما فصل مفصلی را حرکت کرده‌ایم، این سربالایی، این شیب تند را عبور کرده‌ایم، به قله‌ها نزدیک شده‌ایم، نباید خسته بشویم، امروز روز خسته شدن نیست، روز ناامیدشدن نیست، روز شوق، امید و حرکت است».

 وی ادامه داد: در این فرمایش، رهبر انقلاب یک کلیدواژه دارند، این کلیدواژه را بدانیم معنایش چیست، فرمودند «ما به قله‌ها نزدیک شدیم»، این قله‌ها کجاست؟ از روز اولی که امام بزرگوار ما انقلاب را با نهضت خودشان در پاییز سال ۴۱ شروع کردند، ظاهر مقابله و مبارزه امام با نظام ستم‌شاهی بود؛ اما باطنش با آمریکا و سلطه استکبار بود.

 

 مقابله انقلاب اسلامی با استکبار آمریکایی

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با بیان این‌که تبعید امام به ترکیه به‌خاطر مقابله ایشان با مصونیت مستشاران نظامی آمریکایی بود، خاطرنشان کرد: ما در پیروزی انقلاب، بر آمریکا پیروز شدیم نه این که تنها بر شاه پیروز شدیم، شاه مزدور آمریکا بود، نظام ستم‌شاهی تکیه‌گاه استکباری آمریکا و وسیله‌ای بود که ربع قرن بر تمام مقدرات، سرنوشت، ناموس و جان و مال ما حکومت کرد، جنگ با او بود و ما او را شکست دادیم.

 وی با بیان این‌که از روز شکست ذلیلانه آمریکا و مزدورانش در کشور و استقرار دین و نظام اسلامی، آمریکا درصدد براندازی این نظام بوده است، تصریح کرد: آمریکا با عناوین مختلف و مسائل گوناگون در تقابل با ایران برآمد، یک مدت تهدید نظامی بود و همیشه رئیس‌جمهور آمریکا، هرکسی از هر جناحی بود، مرتب می‌گفت «گزینه نظامی روی میز است»، ناوگان دریایی، موشک‌های اتمی و دندان‌تیز مسلحش را به رخ ما می‌کشید به‌خاطر این‌که این نظام باید براندازی شود و این چالش را از سر راه جهان‌خواری خود برمی‌داشت.

 آیت‌الله علم‌الهدی افزود: مدتی است دیگر این را نمی‌گوید، موشک‌های ما، پهپادها و صنایع دفاعی ما آمریکا را به روزی نشانده که الان چند سال است دیگر نمی‌گوید گزینه نظامی روی میز است، نه آن رئیس‌جمهور دیوانه و عربده‌کش ترامپ و نه این رئیس‌جمهور گیج و بیهوش بایدن، دیگر از بین رفت.

 

 جنگ و تحریم اقتصادی

 وی به جنگ اقتصادی علیه ایران اشاره و ابراز کرد: تحریم اقتصادی، جنگ اقتصادی و تحریم‌های رنگارنگ و متنوع آمریکا دیگر ابزار آمریکا بود؛ جنگ اقتصادی را راه انداخت و دارد ادامه می‌دهد، الان دیگر تحریم آمریکا قوتش را ازدست‌داده است و وقتی در دو جریان قوی اقتصادی جهانی یعنی «شانگهای» و «بریکس» عضو شدیم و پیمان بستیم، دیگر تحریم آمریکا در اقتصاد ما نقشی ندارد.

 عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که پیش‌تر اقتصادمان به زلف غرب گره‌خورده بود، گفت: می‌گفتند برجام درست شود آب و امنیت و نان و معیشت داریم، همه را به برجام گره‌زده بودند، الان دیگر گره باز شد، همه چیز داریم و همه چیز می‌توانیم پیدا کنیم بدون این‌که با غرب ناپاک و آمریکای جهان‌خوار بخواهیم دست بدهیم.

 وی، جنگ فرهنگی را دیگر بُعد مقابله استکبار با نظام اسلامی عنوان و خاطرنشان کرد: جنگ بی‌امان فرهنگی را ۴۰ سال است با ما شروع کرده‌اند، انواع فتنه‌گری‌ها، بی‌بند و باری‌ها و مبارزات فرهنگی را با ما انجام داد تا آخرینش در اغتشاشات اخیر که مسئله بی‌حجابی و کشف حجاب بود؛ حتی یک مورد کشف حجاب یک هم قابل‌تحمل نیست؛ اما تا اینجا دشمن حرکت کرد.

 

 شکست دوباره آمریکا در جنگ فرهنگی

 آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: آنان این طور فکر می‌کردند که اگر کشف حجاب را به مملکت بیاورند، اکثر زنان ما کشف حجاب می‌کنند اما می‌بینید کسانی که دست به کشف حجاب زدند از دیدگاه همه جامعه عناصری کم‌ارزش به شمار می‌روند؛ آمریکا می‌خواست فرهنگ ما را براندازی کند و در این مرحله نیز شکست خورد.

 وی تصریح کرد: در عرصه فناوری، از روز اولی که آمریکا ما را تحریم کرد، گفت شما بیچاره می‌شوید و به هیچ جا دست پیدا نمی‌کنید؛ چون علم، دانش و فناوری دست ماست و از همه فناوری‌ها و دانش‌هایی که در زندگی اثرگذار است محروم هستید، آمریکا ما را تحریم علمی کرد؛ اما شرایط امروز ما چیست؟ شرکت‌های دانش‌بنیان و فناوری‌های ما به جایی رسید که امروز محصول فناوری‌های دانش‌بنیان ما به خارج از کشور صادر می‌شود.

 

 انجام کارهای زمین‌مانده با توان داخلی

 امام‌جمعه مشهد مقدس با اشاره به رشد فناوری کشور و شکست تحریم‌های آمریکا در پارس جنوبی، تصریح کرد: شرکت‌های خارجی با همه فناوری و صنعت آمدند و به‌خاطر تحریم آمریکایی و اروپایی، کار ما را وسط راه گذاشتند و از این جا رفتند، ۲۰ سال قصه را به زمین گذاشتند؛ اما فناوران خدمتگزار مجاهد ما آمدند با بیش از یک سال فعالیت، کار بیست‌ساله آنان را تمام کردند و به محصول، فراوری و نتیجه رساندن که ظرف یک سال، پنج میلیارد دلار به ثروت کشور اضافه شود.

 وی، یکی از قله‌های حرکتی انقلاب اسلامی را نابودی استکبار آمریکا دانست و افزود: رهبر انقلاب فرمودند ما به قله نزدیک شدیم، خسته نشوید، ناامید نشوید، این فرمایش را در نشست و دیدارشان با فرماندهان سپاه فرمودند و در فرمایشاتی که پریروز در دیدار هیئت دولت داشتند، از دستاوردهای دولت در امور زیربنایی، اقتصادی، سیاسی و دیپلماسی نیز تقدیر کردند؛ یعنی دستاوردهای این دولت ما را به این قله نزدیک کرد.

 آیت‌الله علم‌الهدی به بخش دیگری از فرمایشات رهبر انقلاب در دیدار با دولتمردان اشاره و اظهار کرد: رهبر انقلاب نکته دیگری نیز خطاب به دولتمردان فرمودند ما باید به آن توجه جدی و قطعی داشته باشند و آن، دو غباری است که سبب می‌شود مردم کارهای دولت را نبینند.

 

 رسانه و معیشت، دو مانع ظهور موفقیت‌های دولت

 وی ادامه داد: یک غبار، مسئله رسانه‌ای دولت است که ضعیف است و نمی‌تواند موقعیت و کار خودش را در قالب رسانه‌ها نشان دهد و غبار دوم که اصلی است، فرمودند: مشکلات معیشتی مردم غباری است که نمی‌گذارد مردم کار دولت را ببینند، این یک فرمایش راهبردی برای دولت است.

 نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که مشکلات معیشتی یک غبار جدی در مقابل اقدامات دولت است، گفت: اگر این توانمندی و قدرت را دارید یک‌فاز گازی که ۲۰ سال زمین‌مانده را به نتیجه برسانید، چرا مشکلات معیشتی مردم را حل نمی‌کنید؟ مشکلات معیشتی مردم را حل کنید، مردم سر سفره‌شان مشکل دارند، حل این مسئله آن قدر مشکل نیست و راهکارهای مختلفی دارد که مشکلات معیشتی مردم را حل کنید. عزیزان دولتمرد ما به‌خصوص در عرصه‌های اقتصادی این مسئله را نادیده نگیرند و کوچک نشمارند، این غبار را جمع کنید و مشکلات معیشتی مردم را حل کنید تا به ثبات معیشتی برسند.

 وی اضافه کرد: کالابرگی که برای پنج دهک راه انداختید، اگر بنا شد طوری فعالیت کنید که نرخ کالاهای اساسی و مسائل معیشتی به قیمت گذشته بازگردد، بر همان قیمت تثبیت کنید و ثابت نگه دارید، اگر لازم است سرمایه‌گذاری کنید و اگر لازم است مدیریت کنید تا زندگی مردم ثبات معیشتی پیدا کند.

 آیت‌الله علم‌الهدی متذکر شد: این کار را کوچک نشمارید و امیدواریم عزیزان ما در دولت اهمیت بدهند و عزیزان مجلس نیز کمک کنند تا هرچه سریع‌تر مردم از تنگنای معیشتی خارج شوند.

 انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.