ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۷۳۱
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۵
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، اربعین را حرکت مردمی، ولایی، مهدوی، تعاونی، ایثارگرانه و عاشقانه دانست و گفت: از دولت ولایتمدار سیزدهم در خدمت به زائران و ایجاد تسهیلات تشکر می‌کنم. وزیر کشور، استانداران و مرزبانان هیچ چیزی کم نگذاشتند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران گفت: خداوند در قرآن سه نوع تقوا را به عنوان سنگر حفاظت در جمع امت اسلامی لازم دانسته است. نخست سنگر مقابله با فتنه است. در مقابل فتنه همواره در سنگر پیشگیری و دفع فتنه باشید. دوم سنگر تقوای از آتش طاقت‌فرسای جهنم است. هم تعبیری داریم که از آتش جهنم بر حذر باشید مراقبت بر ترک گناه داشته باشید که مسیر گناه مسیر افتادن در آتش جهنم است.

وی افزود: تعبیر لطیفی نیز داریم که هم خودتان را صیانت کنید که آتش نگیرید و هم خانواده‌ و اهل‌، دختران و پسران، همسرانتان را. فقط به فکر تامین معیشت مادی و بهداشت بدنی کافی نیست بلکه خطرهای مهمتر در پیش است و آن گرفتاری به عذاب الهی است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: لذا خانواده‌هایی که احیانا دختران فریب خورده دارند و زنان غافلی که امروز بیگانه‌پرستی و شیطان‌پرستی و هواپرستی می‌کنند و از پوشش شرافتمند بانوان دینی بیرون آمده اند و خودنمایی می‌کنند و خودشان را در معرض دید هواس‌بازان و دزدان ناموس قرار می‌دهند، باید پدران و مادران و برادران آنها همت کنند و اینها را از خطر جدی که در دنیا مرتکب زشتی می‌شوند بر حذر دارند.

آیت‌الله صدیقی گفت: متاسفانه افرادی احترام به کشور و قانون و مصوبات پارلمانشان ندارند و به آیات الهی و نسخ و دلسوزی نایب امام زمان، و دلسوزان کشور ندارند، این علامت خوبی نیست، این خروج از مرز حیا است، خیلی پرروی می‌خواهد که انسان قانونشکنی را مرتب تکرار کند.

خطیب جمعه تهران مرحله سوم تقوا را تقوای الهی برشمرد و ادامه داد: همیشه و در همه جا خدا را حاضر ببینید و در حضور خدا، معصیت خداوند را انجام ندهید و خیلی مهمتر از دو مرحله اول است.

وی با اشاره به ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: واژه اربعین در میان خواص اولیای الهی و اهل سیر و سلوک جایگاه ویژه دارد آنها با چله‌های پی در پی نسخه‌های خاص سلوک الهی را در زندگی خودشان پیاده می‌کنند و در هر چله‌ای فتوحات معنوی دارند، کشف و شهود دارند و خداوند چشم برزخی آنها را باز می‌کندو حجاب‌های درونی آنها رفع می‌شود و نور خدا بر قلب شفاف آنها می‌تابد. و این نور مانند آیینه منعکس می‌شود بر چشم و زبان و گوش آنها نورانیتی سایه می‌افکند و حرف می‌زنند و حق می‌گویند و اینها لسان الله و عین‌الله می‌شوند. حدیثی که در مجامع شیعی علمای ما در کتب حدیثی و اخلاقی آورده‌اند که تجربه هم شده این است که اگر کسی ۴۰ روز خود را به خدا بدهد و شیطان در زندگی او راه پیدا نکند و نفس اماره طمعی در زندگی او نداشته باشد با این یک چله که پشت سر می‌گذارد خداوند چشمه های حکمت را در قلب او می‌گشاید و می‌شود لقمان حکیم.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه اربعین حسینی، بر قله است در میان انبیا فقط امام حسین است که اربعین دارد و یک پدیده الهی و شبیه اصل انقلاب است، گفت: شبیه حوادثی است که در این حوادث هم دشمن محاسبات علمی‌اش بر هم خورد و ما هم دست خدا را در خنثی شدن فتنه ها یافتیم. در همه فتنه‌ها این حادثه‌ها برای ما تقویت و امید است که این انقلاب تحت پوشش حمایت ذات ربوبی است و در سایه قرآن و عترت خداوند نقشه‌های دشمن را خنثی می‌کند.

خطیب جمعه تهران ادامه داد: اربعین حسینی همیشه بوده است، اولین جوانه پیروزی خون بر شمشیر بود و یزیدیان با قتل عامی که در کربلا انجام داده بودند و مطمئن بودند که دیگر جریان استکبار و فساد و گردن کلفتی مانعی سر راه ندارد فقط یک مانع داشت و آن هم امام حسین بود که بدن ایشان را لگدمال کردند که نشانه‌ای از ایشان باقی نماند.

اربعین حرکتی خودجوش و مردمی است

وی گفت: امروز این حرکت اربعینی حرکت امام سجاد است شما بلندگو امام حسین هستید و این اجتماعات، اجتماعات خودجوش و بدون بودجه‌های خاص دولتی است. حرکت مردمی، ولایی، مهدوی، تعاونی، ایثارگرانه و عاشقانه است. همه کسانی که در حرکت اربعینی حضور دارند بدهکار امام حسین و شهدا هستند و هیچ کسی از دیگری طلبکاری و توقعی ندارد و همه افتخار می‌کنند که خدمت کنند. مردم شریف عراق قناعت می‌کنند از خانواده خود می‌برند تا از زائران اربعین پذیرایی کنند. آنها الگو هستند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه مردم ایران و کشورهای دیگر هم در این مساله آمده و مشارکت کرده‌اند، ادامه داد: یکی واکس می‌زند، کسی لباس زائر را شست و شو می‌دهد، یکی غذا و دیگری آب می‌رساند و هر کسی در این میدان مسابقه خدمت قرار دارد. این یک مانور خدمت است و زندگی مهدوی است. مردم با عزت نفس همه آماده خدمت به دیگری هستند.

دولت در خدمت به زائران اربعین هیچ چیزی کم نگذاشته است

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور خاطرنشان کرد: اربعین این یک حماسه و عقلانیت و سیاست جدید فرهنگی است، حرکت عاطفی و حرکت اقتدارآفرین است. و در همه مردم یک چهره نمایان است و آن چهره امام حسین است. در این مرحله از دولت قابل تمجید نایب امام زمان، دولت ولایتمدار سیزدهم در خدمت به زائران و ایجاد تسهیلات تشکر می‌کنم. وزیر کشور، استانداران و مرزبانان هیچ چیزی کم نگذاشتند.

وی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه دشمن در اثر تبلیغات انسان را مورد تحقیر قرار می‌دهد، گفت: کار فرعون و شیطان این است که انسان را می‌خواهد تابع خود بکند و اراده او را بگیرد و استعداد و توانایی خود را فراموش می‌کند و خود را موجودی توسری خور می‌انگارد و در اثر این خودکم‌بینی تسلیم دشمن می‌شود، مشکلات ریز خود را خیلی بزرگ می‌بینند و خدمت‌های بزرگ را کوچک می‌کند و این ضعف اراده است.

به مردم برای انتخاب این دولت باید آفرین گفت

آیت‌الله صدیقی با اشاره به بیانات رهبری در دیدار اعضای دولت، ادامه داد: رهبر نورانی و فرزانه در دیدار اخیر با کابینه دولت سیزدهم برای اولین بار زبان به ستایش گشودند و فرمودند من از همه دولت‌ها همواره حمایت کرده‌ام و رمز آن هم روشن است که دولت‌ها در صحنه و در میدان عملا با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند. اما از این دولت علاوه بر حمایت، تمجید می‌کند و این تمجید نایب امام زمان، کارشناس صادق، دیدبان آشنای به همه امور پیچیده دولت‌ها و جریانات سیاسی نکته بسیار مهمی است و برای ملت ما مدال افتخار بزرگی است که باید به این مردم به خاطر انتخابشان آفرین گفت و از آنها خواست که همواره به کسانی رای بدهند که با راضی کردن قلب نایب امام زمان در واقع قلب امام زمان را شاد کنند و افتخارشان به خدمتگزاری مردم دلداده به خدا و ائمه باشد.

خطیب جمعه تهران گفت: ما هم به تبعیت از رهبری چند مورد از خدمات دولت سیزدهم را تقدیم محضر ملت می‌کنیم. نکته اول در امتیاز این دولت، گفتمان انقلابی و احیای ارزش‌های انقلاب و ارزش‌های دینی که در اولویت اول هر مسلمان دفاع از دین و مطرح کردن دین خدا و احیای ارزش‌های اسلامی و دینی و حفظ ارزش‌های ملی است. از زمانی که دولت روی کار آمده بدون اینکه حساب خاصی برای قدرت‌های مدعی باز کند و برای آنها امتیازی بدهد و یا خدمت خود را مشروط به اجازه و یا موافقت آنها کند با روحیه عزتمندانه ارتباطات بین‌المللی را بدون آمریکا و اروپا مدیریت کرد و توانست با عضویت در سازمان منطقه‌ای شانگهای با افتخار کسب کند.

عضویت در شانگهای و بریکس نشانه کارآمدی دولت در عرصه بین‌المللی است

وی تصریح کرد: یک زمانی افتخار انسان به پوزخند یک رئیس جمهور غارتگر و آدمکش است. این قدرت شهدا و قدرت ایمان، قدرت ایمان مسئول سیاسی او را آنچنان عزیز و مقتدر کرده که هر جا می‌رود مظهر قدرت یک ملت و عزت‌ساز است، لذا در مساله عضویت در شانگهای این عضویت را با افتخار برای اولین بار نصیب ملت ایران کرد و این نشانه کارآمدی در مدیریت بین‌المللی است. اخیرا هم در راستای دلارزدایی و تضعیف یک‌جانبه نگری در سازمان بریکس که یک سازمان بین‌الملل است حضور ایران مایه قوت این سازمان و مورد استقبال است. 

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: نکته‌ای که رهبری نکته‌سنج ما داشتند این است که اگر امروز دولت‌های همسایه، قدرت‌های بزرگ شرق، کشورهای آمریکای لاتین و یا کشورهای آمریکایی آغوش باز کرده‌اند و رئیس جمهور ما را در نهایت اکرام در آغوش می‌گیرند، جنبه تعارف ندارد. آنها دیده‌اند که ایران کشوری قدرتمند و دارای رهبری هوشمند، قدرت تزریق عزت بر مسئولین است. وقتی مسئولین را هماهنگ با رهبری می‌بینند می‌دانند که ارتباط با این ملت و هماهنگی با این دولت هم به امنیت و اقتصاد و اعتبار آنها کمک می‌کند.

خطیب جمعه تهران با اشاره به افزایش اعتبار جهانی ایران، عنوان کرد: در این مرحله از اعتبار جهانی قرار گرفته‌ایم که امروز جز چند کشوری که دوران افول آنها فرارسیده و هزاران گرفتاری در داخل خودشان دارند، ما دنیا را منحصر به آنها نمی‌دانیم بلکه دنیا در سطح وسیعی است و کشورها آغوششان برای ما باز است و تحرک سیاسی وزارت امور خارجه و حضور رئیس جمهور باکفایت ما در صحنه‌های بین‌المللی مظهر عزت انقلاب و ملت شهید داده و حکمت رهبر بزرگوار ما است.

به تناسب گرانی، یارانه‌ها هم بالا رفته است

وی در تشریح برخی اقدامات دولت سیزدهم با رجوع به سوابقی از گذشته، اظهار داشت: در سال ۶۰ دوران کوپن بود، و بعد دوران رفاه پیش‌ آمد ولی در سال ۱۴۰۰ و دوره قبل وضعیت‌مان به شکلی بود که مساله خرید مرغ و امثال آن صفی شده بود. امروز بحمدالله ملت ما این گرفتاری را ندارند.  گرچه گوشت و مرغ و روغن گران شده است اما به تناسب گرانی گوشت و مرغ یارانه‌ها هم بالا رفته و رعایت حال ضعفای جامعه و دهک‌های پایین شده است و این دلیلی بر دلسوزی و توجه و مردمی بودن دولت و رئیس جمهور دارد.

دولت موفق به شناسایی و اخذ فرارهای مالیاتی شد

آیت‌الله صدیقی درباره مساله سامان دادن به اخذ مالیات گفت: تعداد کثیری در کشور ما با داشتن اموال و مال‌التجاره بیش از ۷۰۰ میلیون دلار گردش مالی، از مالیات فرار می‌کردند اما دولت موفق به شناسایی و اخذ مالیات از آنها و بالا بردن رتبه خزانه کشور شد. مساله راه که از احداث راه‌آهن زاهدان به مشهد در ساختن راه هزار و ۳۲۴ کیلومتر بزرگراه و راه در این دو سال حاکمیت دولت سیزدهم نصیب مردم شده است. ساخت یک میلیون و ۴۸۰ متر خط ریلی و قطار جزو دستاوردها این دولت بوده است. 

خطیب جمعه تهران با اشاره به مساله تولید محصولات کشاورزی گفت: در مساله دیم اینطور که در گزارش آمده ما رکورد جدیدی که حاصل کشاورزان در مناطقی بوده که دیمی بوده است مشخص می‌شود که در دوره‌های قبل نسبت به اینها توجهی وجود نداشته است اما امروز کشاورزان ما در اثر تسهیلاتی که در اختیارشان قرار می‌گیرد، دولت ۱۰ میلیون تن گندم مازادشان را خریداری کرده است و این رکورد جدید تاریخی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.