ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۶۹۴
تاریخ انتشار : ۰۵ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۶:۵۱
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، ساده‌زیستی، بی‌تکلف بودن، در دسترس بودن و احساس خدمتگزاری کردن را از ویژگی‌های مردمی‌بودن یک مسوول در نظام اسلامی اعلام کرد.
چهار ویژگی مردمی‌بودن مسئولان از دیدگاه رئیس ستاد امر به معروف کردستان

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی عصر شنبه در شورای اداری استان کردستان که در سالن شهدای گمنام استانداری برگزار شد، با ذکر روایتی از حضرت موسی بن جعفر اظهار کرد: آن حضرت فرمودند، خداوند روی زمین بندگانی دارد که تلاش آنها این است که خواسته‌های مردم را برآورده کنند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان تصریح کرد: کسانی که در حاجتمندی مردم تلاش می‌کند، در روز قیامت در ایمن هستند و ابن نشان می‌دهد خدمت به مردم شایسته و ارزشمتد است و از اجر دنیوی و اخروی برخوردار است.

به گفته وی، شاید خیلی وقت‌ها نتوان برای کسی کاری انجام داد اما همینکه تلاش می‌شود و شخص تلاش ما را می‌بیند، مصداق همین روایت است.

حجت‌الاسلام پورذهبی در ادامه به ویژگی‌های مردمی‌بودن مسوولان اشاره و اضافه کرد: نکته اول در  آدم مردمی خصوصا در نظام اسلامی، ساده‌زیستی است به معنای اینکه اهل اشرافیگری و تجملات نیست.

وی اذعان کرد: نکته دوم، در دسترس‌بودن است، در دسترس نبودن کلاس نیست اما گاها مشاهده می‌شود که افرادی تلفن‌شان را از دسترس خارج می‌کنند در حالیکه فرد خدمتگزار باید در دسترس باشد.

حجت‌الاسلام پورذهبی عنوان کرد: نکته سوم، بی‌تکلف و بی‌تشریفات بودن مسوول است چون گاهی اوقات تشریفات به جای کمک به کار، ضد کار است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان احساس خدمتگزاری کردن را نکته چهارم مردمی‌بودن مسوولان نام برد و توصیه کرد، که در خدمتگزاری رضایت خداوند و مردم مدنظر قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.