ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۶۵۳
تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۲
دکتر طاهری در برنامه سلام تهران:
دکتر طاهری سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی را مهم‌ترین کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانست و گفت: البته ستاد در بحث اجرایی نیز ورود جزئی آن هم از طریق تشکل‌های مردمی دارد.
سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی مهم‌ترین کار ستاد امر به معروف است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت‌الاسلام دکتر محمدحسین طاهری آکردی در برنامه تلویزیونی سلام تهران با تسلیت شهادت حضرت رقیه (س)، تمام عاشورا به ویژه رفتار اباعبدالله الحسین (ع) با دختر خردسالشان را درس زندگی دانست.

وی در ادامه با بیان این‌که امام حسین (ع) در جامعه‌ای قیام کردند که نماز، روزه، حج و... وجود داشت، تصریح کرد: دین تنها اعمال عبادی نیست، بلکه دارای ماهیت و هویتی به نام ولایت است که اگر این ماهیت وجود نداشته باشد، دیگر اعمال نیز مورد تأیید نخواهد بود.

این مقام مسئول، امر به معروف و نهی از منکر را به معنای بی تفاوت نبودن نسبت به جامعه عنوان کرد و یادآور شد: احیاء امر به معروف و نهی از منکر به معنای احیاء جامعه است.

وی ادامه داد: ما در ستاد امر به معروف به دنبال احیاء خود فریضتین هستیم که همان بی تفاوت نبودن نسبت به مسائل جامعه است و قرار نیست در تمام مصادیق آن وارد شویم.

دکتر طاهری آکردی در ادامه سخنان خود به تشریح برنامه‌های ستاد امر به معروف پرداخت و برگزاری دوره‌های آموزشی، بحث عفاف و حجاب، ورود در دستگاه‌های دولتی، حمایت از آمران و ناهیان را از جمله وظایف قانونی این ستاد برشمرد.

وی همچنین سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی را مهم‌ترین کار ستاد امر به معروف و نهی از منکر دانست و یادآور شد: البته ستاد در بحث اجرایی نیز ورود جزئی آن هم از طریق تشکل‌های مردمی دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در ادامه سخنان خود عفاف و حجاب را جزئی از فرهنگ، تاریخ و هویت ایرانیان برشمرد و گفت: چادر و پوشش برای ایرانیان بوده که آن را می‌توان بروی آثار تاریخی مشاهده کرد و اسلام به حجاب عقلانیت داد.

وی تأکید کرد: رعایت حجاب در حقیقت به منزله احیاء هویت ملی، تاریخی و مذهبی ما است.

این استاد حوزه و دانشگاه تأکید کرد: البته وضعیت حجاب کشور آن گونه که برخی درباره آن سیاه نمایی می‌کنند، نیست. براساس آمار کمتر از ۱۰ درصد اقدام به هنجارشکنی درباره این موضوع می‌کنند که بعضاً سازمان یافته هستند. حجاب موضوع فرهنگی است که متأسفانه دشمن آن را امنیتی می‌کند.

دکتر طاهری آکردی همچنین با تأیید کلیات لایحه جدید عفاف و حجاب مجلس شورای اسلامی بیان داشت: این لایحه نیز دارای ضعف‌هایی است که باید اصلاح شود، ولی بهتر از لایحه عفاف و حجاب قوه قضائیه توانسته دغدغه متدینین را برطرف کند.

وی قانون‌مند شدن موضوع عفاف و حجاب را از آثار مهم لایحه جدید عفاف و حجاب مجلس شورای اسلامی دانست و افزود: در این لایحه چادر به عنوان کالایی فرهنگی در نظر گرفته و مقرر شده از تولید کنندگان پوشاک اسلامی حمایت‌های خوبی صورت گیرد.

دبیر ستاد امر به معروف با بیان این‌که حجاب دارای ابعاد فرهنگی، سیاسی، امنیتی و اقتصادی است، گفت: ستاد امر به معروف به بُعد فرهنگی این موضوع می‌پردازد.

دکتر طاهری در پایان سخنان خود با بیان این‌که ستاد امر به معروف در بحث بیت‌المال و حقوق عامه نیز حساس است، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با تشکیل تشکل به مطالبه‌گری در عرصه‌های مختلف بپردازند و ستاد امر به معروف نیز از آن‌ها حمایت خواهد کرد

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.