ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۹۶۳۴
تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
از میان شرکت کنندگان در پویش «اگر من جای دبیر ستاد امر به معروف بودم...» که آرای خود را در حوزه اقتصاد ثبت کرده‌اند ۵۲.۹ درصد خواستار توجه به اقتصاد و معیشت مردم شدند و از مجموع آرای ثبت شده در حوزه «بیت‌المال» نیز ۴۸.۹ درصد خواستار توجه به «گشت ارشاد مسئولان» شده‌اند.
«توجه به معیشت» و «پیگیری گشت ارشاد مسئولان»؛ از خواسته‌های مردم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، بهره‌گیری از نقطه نظرات مردم در تعیین خط مشی‌ها و سیاستگذاری‌های کلان از مهم‌ترین رویکرد‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.

از این‌رو در نخستین گام، پویش «اگر من جای دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر بودم...» راه‌اندازی شد تا مردم شریف کشورمان از هر قشر و صنفی و با هر تفکر و عقیده‌ای بتوانند به‌صورت کاملاً شفاف و رسا به بیان اولویت‌ها و رویکرد‌ها و آرای خود در ارتباط با مسئولیت دبیر ستاد در حوزه‌های فرهنگ، صنعت، سیاست، اقتصاد، اجتماع، محیط‌زیست، خانواده، عفاف و حجاب، بیت المال، حمایت از آمران و ناهیان و... بپردازند تا در سیاستگذاری‌ها و برنامه‌های این مجموعه سهیم باشند.

در این پویش طی مدت ۱۶ روز مجموعاً ۴۴۲۴ نظر، پیشنهاد، انتقاد و تقدیر ثبت شد.

در این گزارش به بررسی موضوع «اقتصاد» و «بیت‌المال» در این پویش می‌پردازیم.

بررسی حوزه اقتصاد

در حوزه اقتصاد ۵۲.۹ درصد شرکت کنندگان «توجه به اقتصاد و معیشت مردم»، ۱۳.۳ درصد «نظارت بر بانک‌ها و مقابله با رباخواری»، ۸.۸ درصد «رسیدگی به وضعیت مسکن و خودرو»، ۸.۸ درصد «مطالبه از دستگاه‌ها و مسئولان»، ۵.۹ درصد «حمایت از تولید داخلی»، ۵.۹ درصد «مقابله با گرانفروشی» و ۴.۴ درصد «سایر» را مورد اشاره قرار داده‌اند.

بررسی حوزه بیت‌المال

در حوزه «بیت‌المال» نیز شرکت کنندگان در پویش «اگر من جای دبیر ستاد امر به معروف بودم...» بدین شرح نظرات خود را ثبت کرده‌اند؛ ۴۸.۹ درصد توجه به «گشت ارشاد مسئولان»، ۳۲.۶ درصد «مبارزه با فساد» و ۱۸.۵ درصد «حفظ اموال عمومی» را خواستار شده‌اند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.