ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۴۳۱
تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
گزارش؛
بنا به اعلام مسئولین امر قرار است پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه کشور تا پایان سال‌جاری در شهرستان‌های دهگلان و قروه و همچنین شهر دزج افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گیرد و مردمان این مناطق نیز می توانند مانند دیگر نقاط استان کردستان آب سالم و گوارا بنوشند.

تحقق مهم‌ترین مطالبه مردم شرق کردستان؛ شهروندان قروه و دهگلان آب گوارا خواهند نوشید

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان، امروز دشمن با یک جنگ شناختی تمام عیار در مقابله با نظام مقدس اسلامی موضع گرفته است و برای ناکارآمدی نظام و ایجاد یاس و ناامیدی بین مردم تلاش می‌کند و دستاورد‌های نظام را تضعیف می‌کند که وظیفه همه ما در این جنگ شناختی، تبیین و روشنگری می‌باشد.

همانگونه که یکی از وظایف مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر مطالبه گری از مسئولان در خصوص مطالبات و انتظارات مردم برای رفع مشکلات و موانع است و بیان دستاورد‌های نظام و دولت‌ها نیز به عنوان یک معروف بزرگ، حائز اهمیت است.

استان کردستان با وجود اینکه نسبت به میانگین کشوری هنوز با توسعه یافتگی فاصله دارد و درصد بالای این عقب ماندگی هم به قبل از انقلاب و نگاه امنیتی رژیم طاغوت به این منطقه باز می‌گردد، اما در سال‌های اخیر اقدامات توسعه‌ای دولت‌ها در استان کردستان چشمگیر بوده و اصلا قابل قیاس با گذشته نیست.

«کلنگ‌زنی پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه در کردستان»؛ این خبری بود که روز گذشته در رسانه‌ها مخابره شد و بنا به اعلام مسئولین امر قرار است پیشرفته‌ترین تصفیه‌خانه کشور تا پایان سال‌جاری در شهرستان‌های دهگلان، قروه و همچنین شهر دزج افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

با اتمام این پروژه مشکل کم آبی چندین ساله شهرستان‌های قروه و دهگلان مرتفع می‌شود و مردمان این مناطق نیز می‌توانند مانند دیگر نقاط استان آب سالم و گوارا بنوشند.

در همین خصوص شهرام محضرنیا مدیر امور آب شرکت توسعه منابع آب، عنوان کرد: هم‌اکنون یکی از تصفیه‌خانه‌های پیشرفته کشور در مسیر شهرستان‌های دهگلان-قروه-دزج در حال احداث و مرحله پایانی کار قرار دارد و تا پایان سال جاری افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: شرکت توسعه منابع آب کشور تاکنون ۴۰ هزار میلیارد تومان در استان کردستان سرمایه‌گذاری کرده است.

به گفته محضرنیا؛ ۱۷۰ کیلومتر از سامانه انتقال از مسیر دزج عبور کرده و بسیار پروژه عظیمی بوده که حدود ۱۵ کیلومتر تونل‌سازی، حدود چهار ایستگاه پمپاژ با ارتفاع هزار متر انجام شده و خطوط انتقال برق در حال احداث و در مراحل پایانی قرار دارد.

وی تامین آب شرب سالم و با کیفیت برای مردم شهرستان دهگلان و بهره‌برداری از آب سد قوچم در آذر سال جاری را اولویت شرکت توسعه منابع آب ایران عنوان کرد و گفت: آبرسانی به قروه با ارتفاع هزار و ۴۰۳ متر اولویت دوم شرکت منابع آب است.

مدیر امور آب شرکت توسعه منابع آب افزود: پروژه‌های دیگری نیز در راستای تامین آب مورد نیاز بخش کشاورزی تعریف شده، اما امروز تامین آب شرب سالم و گوارا هدف اولویت اصلی منابع آب است.

محضرنیا اظهار کرد: پروژه عظیم سدسازی در دهگلان با کمترین منابع مالی از سوی تیم متخصصان در دست احداث بوده و این پروژه از ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.

محضرنیا با اشاره به سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان و مصوبات این سفر در حوزه آب، ادامه داد: مسئولان سیاسی کشور، نمایندگان و استاندار کردستان با بهره‌گیری از تمام ظرفیت قانون بودجه و تلاش شبانه‌روزی تکمیل و اتمام تک‌تک پروژه‌های آبرسانی را با جدیت پیگیری کنند.

مدیر امور آب شرکت توسعه منابع آب با اشاره به تصویب ۳۴۲ میلیارد تومان از سوی بانک‌های عامل به این پروژه گفت: این مبلغ تاکنون به شرکت توسعه پرداخت نشده و به محض پرداخت، عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.