ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۳۷۶
تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۳
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور تأکید کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، گشت ارشاد مسئولان را از مهم ترین برنامه های ستاد امر به معروف برشمرد و بیان داشت: به دنبال مطالبه گری حقوق ملت و همچنین رهنمودهای رهبر معظم انقلاب هستیم که متأسفانه روی زمین مانده است.

مطالبه گری حقوق ملت و اجرای رهنمودهای رهبر انقلاب؛ محور برنامه‌های ستاد امر به معروفبه گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت الاسلام دکتر محمدحسین طاهری آکِردی در جلسه معارفه که ۷ خردادماه ۱۴۰۲ برگزار شد، دنیای را محل امتحان دانست و بیان داشت: افراد با پذیرش مسئولیت مورد امتحان الهی قرار می گیرند و سعادت مند فردیست که بتواند در مسئولیتش عمل درست و با کیفیت داشته باشد.

وی دعوت به خوبی ها و معروفات را احسن الاعمال دانست و تأکید کرد: امر به معروف برای حکمرانی متعالی و ولایی است، به همین دلیل سیدالشهدا(ع) به عنوان ولی خدا برای آن قیام کردند.

دکتر طاهری آکِردی با تأکید بر این که امروز علم برای خدا نیست، خاطرنشان ساخت: متأسفانه برخی به جای این که برای دین خدا تلاش کنند، به دنبال جایگاه و میز هستند. به همین دلیل باید بر روی این مسأله کار کرد.

وی معروف و منکر را امری دانست که امام معصوم(ع) توصیه کنند نه چیزی که نفس انسان آن را بپذیرد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان این که باید ارزیابی کنیم که به چه میزان مسئولان دین را برای مصلحت اندیشی، می پوشانند، گفت: اگر می خواهیم درست عمل کنیم باید نخست سراغ مسئولان برویم. به فرموده امام علی(ع) اگر مسئول فاسد شود، جامعه فاسد می شود.

وی با اشاره به این که در حکمرانی متعالی حقوق اقلیت نیز اهمیت دارد و امنیت اصل است، تصریح کرد: عدالت محوری باید برپایه ولایت باشد. چرا برخی به راحتی بورسیه می شوند ولی مردم عادی برای تحصیل در داخل کشور دچار مشکلات هستند؟

دکتر طاهری آکِردی با تأکید بر این که صدای دین و دینداران باید برای تبعیض ها بلند باشد، عنوان کرد: چرا بیشترین معادن در فقیرترین نقاط کشور هستند؟ چرا در این موضوعات مطالبه صورت نمی گیرد؟ امر به معروف پیگیری چنین موضوعاتی است.

وی اضافه کرد: باید در مصادیق معروف بیشتر تلاش کرده و آن را جای بیندازیم. امروز عمل به قانون کار جهادی و معروف است. چرا باید عده ای دانه درشت از پرداخت مالیات سر باز زده و فرار مالیاتی داشته باشند؟

دبیر ستاد امر به معروف، عمل به فرمایشات ولی فقیه را معروف دانست و با تأکید بر این که ایشان مطالبات مختلفی دارند، حمایت از تولید ملی را از مصادیق معروف دانست و بیان داشت: چقدر برای احیای شعائر دینی، عفاف و حجاب، عدالت اقتصادی، از بین بردن فاصله طبقاتی و جلوگیری از تضعیف بیت المال تلاش کرده ایم؟

وی با بیان این که اسراف به ویژه در دستگاه ها و همچنین هدر دادن منابع خدادادی مانند آب، برق، گاز و... در جامعه بسیار زیاد است، اظهار کرد: تمام این ها بیت المال بوده و باید در محضر الهی پاسخگو بود.

حجت الاسلام دکتر طاهری آکِردی، اشرافی گری را از بزرگترین منکرات جامعه دانست و با تأکید بر مبارزه با آن، اظهار کرد: متأسفانه جامعه گرفتار فاصله طبقاتی شده است. حضرت آقا بارها در بحث سرمایه های بادآورده تأکید کرده اند ولی برای مقابله با آن چقدر کار صورت گرفته است؟

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ستاد امر به معروف وظایف بسیار مهمی دارد، گفت: درست است مشکلات فراوانی داریم که حل آن ها نیاز به عزم ملی دارد، ولی تمام تلاشمان را برای احیای معروفات و رفع منکرات خواهیم داشت.

این مقام مسئول با بیان این که امروز امر به معروف و نهی از منکر دغدغه مردم شده است، بیان داشت: ما در ستاد امر به معروف کار ستادی را پیگیری خواهیم کرد و برای کارهای صفی از ظرفیت تشکل های مردمی بهره خواهیم برد.

وی همچنین بر افزایش همکاری های با سازمان ها، نهادها و ارگان ها تأکید کرد و از پیگیری رفع مشکلات ساختاری ستاد امر به معروف خبر داد.

حجت الاسلام دکتر آکِردی با اشاره به عهدنامه مالک اشتر، گشت ارشاد مسئولان را از مهم ترین برنامه های ستاد امر به معروف برشمرد و بیان داشت: نباید اجازه دهیم شبکه های معاند ستاد امر به معروف را در برابر مردم قرار دهند، بلکه تلاش خواهیم کرد تا مردم بدانند ستاد کنارشان ایستاده است و نه در مقابل آن ها.

وی افزود: به دنبال مطالبه گری حقوق ملت و همچنین رهنمودهای رهبر معظم انقلاب هستیم که متأسفانه روی زمین مانده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، تهیه سندهای راهبردی در عرصه های مختلف همانند نظام اقتصادی، ورزش، محیط زیست و... را از مهم ترین برنامه های آتی این ستاد عنوان کرد.

این مقام مسئول با بیان این که باید جایگاه ستاد امر به معروف و نهی از منکر بازتعریف شود، خاطرنشان کرد: مسئولان باید جایگاهی که امام راحل برای ستاد قائل بودند را بپذیرند. نه این که اگر ستاد در برابر اقداماتشان سکوت کرد، از آن تعریف و تمجید کنند.

وی همچنین از تلاش های دکتر هاشمی تقدیر کرد و عنوان داشت که از تجارب ایشان بهره خواهد برد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.