ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۳۳۶
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۳
معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان:
معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری: هرجایی که که ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز به پشتیبانی قضایی داشته باشد دادگستری استان حمایت خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قزوین، دبیر این ستاد به همراه معاون امور اجتماعی و مطالبه گری و مدیر اداره عفاف و حجاب و خانواده ستاد امر به معروف و نهی از منکر با جناب آقای علی فولیان معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان قزوین دیدار کردند.

در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین احمدی با اشاره به نزدیک بودن دهه امر به معروف و نهی از منکر گفت:برنامه ستاد برای دهه امر به معروف و نهی از منکر برپایی نمایشگاه  و رویداد بزرگ عفاف و حجاب در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان است .

وی افزود:این نمایشگاه که قرار است برای اولین بار در قزوین برگزار شود در بر گیرنده برنامه های متنوعی از جمله استفاده از ظرفیت طراحان لباس برای تبلیغ بهتر البسه ایرانی و اسلامی، تعزیه، حضور هیئات مذهبی، حضور و ارتباط دستگاه های دولتی با مردم و عرضه و فروش کالای حجاب خواهد بود.

این مقام مسئول تاکید کرد:برگزاری بهتر این نمایشگاه مستلزم هم افزایی گسترده دستگاه های دولتی و اجرایی مربوط به مسئله حجاب است که دستگاه محترم قضا می تواند با هماهنگی های لازم با سایر دستگاه های دولتی و اجرایی ستاد امر به معروف و نهی از منکر را در برپایی این نمایشگاه یاری کند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین احمدی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گفت:قرارگاه 21 تیر با موضوع نظارت بر عفاف و حجاب ادارات در ستاد امر به معروف و نهی از منکر مستقر شده است که بزودی مراحل بازرسی و سرکشی از ادارات دولتی و نهاد های اجرایی آغاز خواهد شد و در مراحل مختلف به صورت محسوس و نامحسوس ادارات دولتی استان مورد ارزیابی بازرسان ستاد قرار خواهند گرفت.

دبیر ستاد مر به معروف و نهی از منکر ادامه داد:با هماهنگی هایی که با استانداری صورت گرفته است، مثبت یا منفی بودن نتایج این ارزیابی ها در کارنامه مدیران دستگاه های دولتی اثر گذار خواهد بود و با حضور دستگاه قضا در جریان ارزیابی ها چرخه محکمی برای پیشبرد بهتر اهداف قرارگاه 21 تیر شکل خواهد گرفت که امیدواریم منجر به ایجاد فضای کاملا عفیفانه  و اسلامی در ادارات شود.

در ادامه آقای علی فولیان معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان قزوین ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: اقدامات شاخصی در حوزه استفاده از ظرفیت تشکل های مردمی توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر  اتفاق افتاده است.

وی افزود:امر به معروف و نهی از منکر یعنی پیشگیری از وقوع جرم و در این حوزه باید از ظرفیت تشکل های مردمی به درستی استفاده شود.

این مقام مسئول تصریح کرد:در حوزه عفاف و حجاب بسیاری از دستگاه مسئولانه عمل نکردند به این معنا که شناخت دقیقی  از معضل نداشتند و متعاقبا نتوانستند برنامه خوبی  برای  حل معضل داشته باشند و پاسخگو باشند.

معاون دادگستری استان تاکید کرد:دستگاه ها باید احساس مسئولیت کنند و ما باید این احساس مسئولیت را به دستگاه ها بدهیم

همانطور که رسول الله می فرمایند کلکم راع و کلکم مسئول همه ما در باب امر به معروف و نهی از منکر تکالیفی بر عهده داریم.

 

 وی ادامه داد: هرجایی که که ستاد امر به معروف و نهی از منکر نیاز به پشتیبانی قضایی داشته باشد دادگستری استان حمایت خواهد کرد.

آقای فولیان در پایان گفت:رویکرد نوین دستگاه قضایی، مردمی شدن و اجتماعی شدن قوه قضاییه است و ستاد امر به معروف و نهی از منکر یکی از ظرفیت های مهم استان در مردمی سازی و اجتماعی شدن قوه قضاییه است همانطور که پیشگیری از جرم یک امر همگانی است امر به معروف و نهی از منکر هم یک امر همگانی است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.