ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۳۲۵
تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۵
معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر:
معاون امور استان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر تعیین شاخص‌ها و نظارت بر نحوه پوشش کارکنان دستگاه‌های دولتی را وظیفه ذاتی و قانونی این ستاد برشمرد و افزود: در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین قانون حمایت مجلس از آمران به معروف و ناهیان از منکر به این وظیفه اشاره شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، حجت الاسلام والمسلمین حمیدرضا صادق زاده گفت: در بند ۱۱ ماده ۱۶ قانون حمایت مجلس از آمران به معروف و ناهیان از منکر عنوان شده که ستاد امر به معروف باید موضوع نظارت بر نحوه پوشش دستگاه‌های دولتی را تا حصول نتیجه پیگیری کند.

وی افزود: همچنین در بند ۱۰ مصوبات جلسه ۴۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی، اجرای اصول پوشش اسلامی توسط دستگاه‌های ذی‌ربط در جهت مقابله با الگو‌های نامناسب رفتاری در جامعه و در بند ۱۱ این قانون نظارت بر رعایت کامل عفاف و حجاب در مراکز، سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی برعهده ستاد امر به معروف و نهی از منکر نهاده شده است.

حجت الاسلام صادق زاده تبیین شاخص‌های حجاب اسلامی و تعیین موارد مخالف با آن را از دیگر وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر مبتنی بر مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی برشمرد و افزود: در همین راستا در ۲۲ اسفند سال ۱۴۰۱ طی نامه‌ای شاخص‌های عفاف و حجاب به تمام دستگاه‌های دولتی ابلاغ شد که پیرو آن سازمان بازرسی کل کشور نیز طی نامه‌ای به تمامی دستگاه‌ها بر اجرای این شاخص‌ها تاکید کرد و بازرسان کل کشور خواست که بر این روند نظارت کنند.

وی افزود: بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات تهران بزرگ نیز براساس وظیفه قانونی، دستورالعمل شاخص‌های عفاف و حجاب کارمندان دولت را به دستگاه‌ها اعلام کرده است.

معاون امور استان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در ادامه، از آغاز مجدد فعالیت قرارگاه ۲۱ تیر به منظور نظارت بر رعایت شاخص‌های عفاف و حجاب کارمندان دستگاه‌های دولتی خبر داد و گفت: این قرارگاه از اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱ در ستاد مرکزی و استان‌ها با هدف ابلاغ شاخص‌های عفاف و حجاب همچنین نظارت بر نحوه پوشش کارمندان دستگاه‌های دولتی کار خود را آغاز کرد که با توجه به مسائل بوجود آمده در شش ماهه دوم سال گذشته، مجددا فعالیت این قرارگاه با توان مضاعف در سال جاری آغاز شد.

وی افزود: این قرارگاه در تهران و سایر استان‌ها فعالیت خود را آغاز کرده و اعضای این قرارگاه در استان‌ها را نمایندگان استانداری، اداره کل بازرسی، اداره کل اطلاعات و اداره کل حراست تشکیل می‌دهند.

معاون امور استان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه در بحث رعایت عفاف و حجاب، کارمندان دولت در اولویت قرار دارند از همکاری میان قرارگاه ۲۱ تیر و بسیج وزارتخانه‌ها و ادارات در این زمینه خبر داد.

وی با اشاره به این که نظارت‌ها به صورت محسوس و نامحسوس خواهد بود، بیان داشت: شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر دستگاه و نهاد‌ها نیز نظارت را در سه بُعد کارمندان، ارباب رجوع و مأموریت خاص تعریف شده پیگیری خواهند کرد.

به گفته صادق زاده، در بحث پوشش کارمندان اگر تخلفی رخ دهد علاوه بر تذکری که به کارمند داده می‌شود، از مدیر نیز مطالبه گری خواهد شد.

معاون امور استان‌ها و نهاد‌های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر، امیدآفرینی و ایجاد اعتماد را رویکرد اصلی قرارگاه ۲۱ تیر برشمرد و خاطرنشان کرد: نتیجه اقدامات صورت گرفته در دستگاه‌ها و نهاد‌ها همچنین پیگیری گزارش‌ها و مطالبات مردم به صورت شفاف در تارنمای وضعیت سنجی ادارات و نهاد «وسان» که بزودی راه اندازی خواهد شد به اطلاع عموم خواهد رسید.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.