ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۹۹
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۰۴
پیغام تبریک دبیر ستاد امر به معروف به مناسبت ولادت حضرت معصومه س و روز دختر

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان حجت الاسلام پیش قدم به مناسبت ولادت حضرت معصومه س و روز ملی دختر پیام تبریکی به شرح زیر صادر کردند


«نِعْمَ اَلْوَلَدُ اَلْبَنَاتُ مُلْطِفَاتٌ مُجَهِّزَاتٌ مُونِسَاتٌ مُبَارَکَاتٌ مُفَلِّیَاتٌ؛ دختران چه فرزندان خوبى هستند؛ انسان‌هاى لطیفى که آماده انجام امور پدر و مادر خود بوده و انس‌گیرنده، بابرکت و نوازش‌دهنده هستند.» پیامبر اکرم (ص)
در جامعه امروز که بحران هویت، بن بست‌های اخلاقی، سقوط معنویت و ارزش‌های دینی جامعه بشری را مبتلا ساخته و غرب از طریق جایگزینی ضدارزش‌ها به جای ارزشها، بی بند و باری را به جای عفت و تقوا، ابتذال هنری را به جای هنر متعهد، تخدیر را به جای تفکر واندیشه، نگریستن به نقش زن در جامعه را به عنوان ابزار و کالا به جای مسئولیت پذیری او به عنوان نیمی از پیکره جامعه انسانی، و تلاش برای فروپاشی کانون خانواده به جای استحکام آن به عنوان اولین و مستحکم‌ترین دژ سلامت جامعه مدنی، بی هویتی و خودباختگی را به جای بیگانه ستیزی قرار داده و گسترش فساد و ناامنی و جنایت را در پیش گرفته، لزوم تبیین الگوی شایسته برای دختران امروزی امری بسیار ضروری و مهم است.
اول ذی القعده مصادف با میلاد فرخنده بانویی است که وجودش مایه خیر و برکت، کلامش نور و رحمت و زبانش گستراننده معرفت و حکمت برای زنان و مردان، خصوصا دختران نجیب و باوقار جامعه است که در پرتو نورانی وجودش می‌توان پاکدامنی، تقوا، ایمان، صبر و تعهد، را یک جا به نظاره نشست. فرزند حضرت امام موسی کاظم (ع) و خواهر ارجمند حضرت امام رضا (ع) که ما ایرانیان عاشقانه به ساحت مقدسش مهر می‌ورزیم و تا زمین و زمان برقرار است پرتویی از نور حضرت زهرا (س) را به ما معرفی می‌کند.
این‌جانب ضمن تبریک آغاز دهه کرامت، سالروز میلادِ حضرت فاطمه معصومه (س)، مظهر نجابت و اندیشه، که به نام روز ملی دختر نام گذاری شده را به تمام دختران فهیم و آینده سازِ ایران اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.
دختر، نهال مستعدی است که سرسبزی اقلیم عشق، عفاف و آرامش در گرو رشد و پرورش شایسته اوست. دختر مسلمان چون صدفی گرانبها با پاسداری از گوهر بی همتای عفت خود، ضامن عفاف و امنیت جامعه است؛ و همچنین زمینه ای برای عروج مردان خداست.
دختران امروز که مادران فردای ایران اسلامی هستند، نقش بسیار حساسی در تعیین سرنوشت فرهنگی و فکری جامعه دارند و تربیت صحیح در خانواده و جامعه آنان را به جایگاه و منزلت زن مسلمان و مقام والای مادری نزدیک می‌کند.
الگو پذیری از زندگی حضرت فاطمه معصومه (س)، ضامن رشد و تعالی معنوی، اخلاقی و علمی دختران ما بوده و همچنین مانع از ایجاد بحران هویت آن‌ها در مقابل ضد ارزش‌های منتهی به ابتذال فرهنگی است. الگوپذیری دختران و بانوان از دستورات حیات بخش قرآن کریم و سیره و سنت اهل بیت علیهم السلام، در همه ابعاد زندگی که ناظر به خلقت یک زن برای او در نظر گرفته شده است، راهی است برای رشد انسانی او در تمام ابعاد زندگی.
ان شاالله که دختران جامعه ما با الهام گیری از زندگی بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س) و ذریه پاکش حضرت فاطمه معصومه (س)، در اوج قله‌های پیشرفت، سربلندی و پاکدامنی قرار بگیرند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.