ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۹۴
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۸
دبیر ستاد امر به معروف مازندران عنوان کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف مازندران تأکید کرد: اگر مرز حجاب، عفاف و قبح بدپوششی در جامعه شکسته شود، تمامی مرز‌های اخلاقی دیگر نیز شکسته خواهد شد؛ بنابراین می‌بایست اقدامات پیشگیرانه ایجابی و سلبی توامان در این حوزه در دستور کار مسئولین قرار گیرد.
اگر مرز حجاب شکسته شود، تمامی مرز‌های اخلاقی شکسته می شود

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران؛ همایش مهارت‌های زندگی با حضور مهرداد محمدی دبیر این ستاد و بانوان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ساری برگزار شد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران با بیان اینکه یکی از مهمترین ویژگی و امتیازات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اهمیت دادن به جایگاه خانواده و نقش زن در جامعه است، گفت: قطعاً زنان و بانوان ما با رعایت عفاف و حجاب و فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی می‌توانند به سلامت روانی و اخلاقی جامعه کمک کنند.

محمدی در جمع زنان سرپرست خانوار تحت پوشش کمیته حضرت امام (ره) در ساری با اشاره به اهمیت رعایت عفاف و حجاب در جامعه بیان کرد: با مطالعه تاریخ و زندگی پیشینیان این سرزمین مشاهده می‌کنیم از دیرباز جامعه عفیفانه و الگو‌های موفقی در بحث پوشش و حجاب داشتیم، اما اکنون برخی از افراد به دلیل عدم آگاهی چهره جدیدی از خود به جامعه معرفی می‌کنند که این امر نیازمند آسیب شناسی، تفکر، تحقیق و بررسی است.

وی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمن تلاش کرد با تحمیل جنگ، تهدید و ترور جامعه اسلامی ما به رشد و تعالی نرسد، افزود: اکنون نیز با استفاده از ابزار رسانه و فضای مجازی تلاش دارد تا نوجوانان و جوانان ما را از آرمان‌های امام، شهدا، انقلاب و اسلام دور کند و فرهنگ منحط غربی را برای آن‌ها زیبا جلوه دهد.

محمدی با بیان اینکه نهاد خانواده نهادی مقدس است و مادران به عنوان ستون و محور خانواده نقش مهمی در تربیت نسل و فرزندان دارند، گفت: دشمن امروز کانون خانواده را مورد هدف قرار داده و تلاش دارد با استفاده از ابزار مختلف نقش زن و مادر را در خانواده کمرنگ کند که باید حواسمان به این خدعه و توطئه دشمنان باشد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر مازندران در بخش دیگر سخنان خود بیان داشت: امر به معروف و نهی از منکر جزء عبادات و فرائض دینی ماست، اما اجرای آن نیازمند آموزش است تا این احکام الهی به درستی جهت اصلاح امور جامعه اجرا شود.

این مسئول با تقدیر از اقدامات فرهنگی و آموزشی مدیریت و کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان، تاکید کرد: این نهاد مقدس با حمایت و آموزش زنان و مادران سرپرست خانوار که به هر دلیل بار مسئولیت زندگی خود و فرزندان را بر دوش می‌کشند با حفظ کرامت، در ایجاد و حفظ اشتغال و همچنین برگزاری برنامه‌های فرهنگی برای کمک به استحکام نهاد خانواده به مددجویان خود در این حوزه کمک می‌کنند که جای قدردانی دارد.

محمدی در پایان با تاکید به نقش مراقبتیه مادران از نهاد مقدس خانواده و اهمیت خانواده سالم در جامعه، تصریح کرد: اگر مرز حجاب، عفاف و قبح بدپوششی در جامعه شکسته شود، تمامی مرز‌های اخلاقی دیگر نیز شکسته خواهد شد؛ بنابراین می‌بایست اقدامات پیشگیرانه ایجابی و سلبی توامان در این حوزه در دستور کار مسئولین قرار گیرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.