ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۹۰
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۲۰
رئیس قرارگاه مردمی گشت ارشاد مدیران:
رئیس قرارگاه مردمی گشت ارشاد مدیران با بیان اینکه باید وجود مشکلات فرهنگی در مناطق آزاد را پذیرفت، وظیفه مدیران این مناطق را بهبود شرایط برشمرد و پیشنهاد داد تا پویش مردمی «کیش جزیره قانون» برای مقابله با معضلات فرهنگی اجرا شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت‌الاسلام سید علی خان‌محمدی در نخستین جلسه شورای امر‌ به‌ معروف‌ و‌ نهی‌ از‌ منکر دبیرخانه شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی بر ضرورت تقویت فرهنگ بومی مناطق تاکید کرد و گفت: بهره‌مندی از ظرفیت فضای مجازی برای کمک به ارتقاء سطح فرهنگی مناطق را نباید فراموش کرد.

وی اضافه کرد: هجوم ضدفرهنگ‌ها به مناطق آزاد، زیست‌بوم منطقه را دچار اختلال می‌کند و برای مردم بومی مشکل هویتی پیش می‌آید، اگر فرهنگ بومی تقویت شود خودبه‌خود از هویت خود دفاع می‌کند.

به عقیده حجت‌الاسلام خان‌محمدی، فرصت ظرفیت‌های بومی و مردمی به ویژه هیئت‌های مذهبی در مناطق را باید مغتنم شمرد و از آن حمایت کرد.

رئیس قرارگاه مردمی گشت ارشاد مدیران با یادآوری اینکه همه دستگاه‌های مستقر در مناطق آزاد باید وظیفه و مسئولیت اجتماعی خود را انجام دهند، تصریح کرد:با نگاه به وضعیت کنونی مناطق باید حقیقت وجود مشکلات فرهنگی را پذیرفت و همه کسانی که مسئولیت دارند با عمل به وظیفه برای بهبود شرایط انجام وظیفه کنند.

حجت الاسلام خان‌محمدی سرلوحه قرار گرفتن عمل به قانون و قانون‌مداری را یادآور شد و تاکید کرد: با جدیت با تخلف کارکنان و متعرضان به قانون باید برخورد کرد و اگر گلوگاه‌های فساد رها شوند کار سخت می‌شود.

وی با طرح پیشنهاد پویش مردمی«کیش جزیره قانون» وضعیت فرهنگی مناطق آزاد را با حضور مسئولان انقلابی و دغدغه‌مند غیر قابل مقایسه دانست.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان این که طبق مستندات، جرایم سازمان‌دهی شده در حوزه کشف حجاب و پوشش رخ داده و گروه‌هایی هم دستگیر شده‌اند، عنوان کرد: برخی این مسائل حتی امنیتی است و غفلت از آن مایه پشیمانی است.

حجت الاسلام خان‌محمدی در پایان، از برگزاری دوره‌های مختلف بصیرت افزایی و ارتقای سطح دانش و مهارت کارمندان دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی درباره فریضتین در دو سطح عمومی و تخصصی خبر داد.

آقای مهدی حسین‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد شورای امر به معروف و نهی‌از‌منکر را بازوی قوی دبیرخانه برای رصد موضوعات فرهنگی و چالش‌های موجود در سازمان‌های مناطق آزاد توصیف کرد و گفت: باید در اجرای این فریضه الهی از تشکل‌های مردمی مناطق استفاده بهینه کرد و در کنار آن امور مذهبی و فرهنگی مانند شعائر دینی و ملی به‌صورت برجسته و هنری رسانه‌ای شود.

در این جلسه آقای غلامرضا خلیلی‌نیا، دبیر شورای امر‌به‌معروف‌و‌نهی‌از‌منکر دبیرخانه نیز به برخی از فعالیت‌های فرهنگی مناطق اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در مناطق مختلف توجه به شعائر مذهبی مانند توجه به نماز جماعت و فعالیت‌های مرتبط با مساجد فراگیر و درحال گسترش است که باید در رسانه‌های مناطق مورد توجه بیشتر قرار گیرد.

آقای مرتضی حیدری رئیس مرکز حراست و عضو شورا گفت: علاوه بر اقدامات ایجابی اقدامات سلبی نیز لازم است همه تلاش خود را به کار می‌گیریم تا از اجرای قانون حمایت کنیم.

در پایان این جلسه مصوبات ذیل به تصویب رسید:

۱ - پیگیری تشکیل شورا‌های امر‌به‌معروف‌و‌نهی‌از‌منکر سازمان‌های مناطق آزاد.

۲ - ارسال سیاست‌های ابلاغی جدید و مصوبات شورا به سازمان‌های مناطق آزاد.

۳ - دریافت گزارش عملکرد شورا‌های امر‌به‌معروف‌و‌نهی‌از‌منکر سازمان‌های مناطق آزاد.

۴ - حمایت مادی و معنوی از تشکل‌های مردمی مناطق.

۵ - برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی امربه معروف و نهی از منکر کارکنان مناطق آزاد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.