ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۸۴
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۰۹:۴۲
دبیر ستاد امر به معروف خوزستان:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف را تنها راه حل رفع معضل بی حجابی دانست و گفت: دستگاه قضا، دولت و مردم همگی منتظر مجلس شورای اسلامی مانده ایم.
طرح جامع عفاف و حجاب ستاد امر به معروف تنها راه حل رفع معضل بی حجاب/ طرح معطل مجلس مانده است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان؛ بهمن شهریاری پیرامون تصویب طرح جامع عفاف و حجاب در مجلس شورای اسلامی گفت: هر چقدر با نمایندگان مجلس گفتگو کردیم هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است. بعضی دستگاه ها مثل فراجا کارهایی انجام داده اند اما این ها فقط می تواند به صورت سطحی ناهنجاری های جامعه را حل کند. مسئله اصلی حل نمی شود.

وی افزود: به این صورت نمی شود مسئله را حل کرد یا باید بپذیریم و پای کار بیایم یا از زیر کار فرار کنیم و تماشاگر باشیم و فقط شعار بدهیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان با اشاره به اجرای قانون عفاف و حجاب در فرودگاه اظهار کرد: در فرودگاه ها با پیگیری های قضایی که انجام شد و برخورد محکمی که داشتیم ۹۰ درصد تغییر اتفاق افتاده است.

شهریاری پیرامون همکاری دستگاه های حاکمیتی برای اجرای قانون عفاف و حجاب بیان کرد: برای ایجاد تعادل و اجرای رفتار مطلوب هم تراز انقلاب ۳۰ درصد کل دستگاه های حاکمیتی باید همراهی کنند.

وی عنوان کرد: یکی از این موضوعاتی که شهید مطهری(ره) می خواستند در آخرین جلسه خود قبل از شهادتشان با امام(ره) مورد بررسی قرار دهند بحث اجرای قانون فلسفه حجاب بود که به قانون تبدیل شده و کار بسیار خوبی در مبانی تئوریک انجام شده بود. بزرگانی مثل شهید مطهری(ره) تبیین کرده بودند. با شهادت شهید مطهری(ره) طرح ایشان هم از بین رفت.

وی افزود: ۴۰ سال با مسئله عفاف و حجاب سلیقه ای برخورد شده است، چون قانون و طرحی نداشتیم اما الان طرح جامعی داریم که به ویرایش هشتم رسیده است. این طرح تا زمانی که در مجلس به آن پرداخته نشود به قانون تبدیل نمی شود. هر کسی در هر جایگاهی که مخاطب است باید پاسخگو باشد. اجرای بعضی قوانین مشکلات و محدودیت هایی دارند که نمی توانند مسیر انقلاب را برای تمدن سازی هموار کنند سوالمان از نمایندگان مجلس شورای اسلامی این است آیا اجرای طرح جامع عفاف و حجاب مشکلی برای تمدن سازی در جمهوری اسلامی به وجود می آورد؟ آیا برای یک بار هم که شده این طرح را مطالعه کرده اید؟

شهریاری ادامه داد: امام خامنه ای(مدظله العالی) در مورد شهید مطهری(ره) فرمودند: ایشان پشتوانه تئوریک انقلاب بود. در مبانی تئوریکی طرحی نوشت که منافقین از بین بردند. با اجرای این طرح می شود مسئله عفاف و حجاب را به صورت ریشه ای حل کرد ولی متاسفانه معطل نمایندگان مجلس است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان گفت: دستگاه قضا، دولت و مردم همگی منتظر مجلس شورای اسلامی مانده ایم. اگر این طرح عملیاتی شود کمتر از دو سال ناهنجاری ها و بداخلاقی های ویترین جامعه که زیبنده انقلاب نیست حل می شوند.

وی افزود: با همکاری اتحادیه ها در حوزه های تالار، کافه رستوران، باغ ویلا، پارک و خیابان ها با انجام کارهایی به صورت ایجابی و سلبی انجام شده که ۵ تا ۷ درصد اوضاع بهتر شده است. خوردروها جریمه شده و برخوردهایی صورت گرفته است. افراد کشف حجاب کننده بعد از تذکرات متعدد باید تعهد بدهند و به مدت یک هفته ماشین به پارکینگ منتقل می شود و اگر باز هم تمکین نکنند به مراجع قضایی ارجاع داده می شود. در اهواز آمار داریم در بعضی پارکینگ ها ماشین های زیادی قفل چرخ خورده اند. امروز دشمن جبهه ی فرهنگی را جبهه ای آسیب پذیر دیده اما ما معطل وکلای مردم در مجلس شورای اسلامی مانده ایم برای تصویب قانونی که حق جامعه انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.