ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۷۲
تاریخ انتشار : ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۸
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان:
رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان با انتقاد از عملکرد برخی از مدیرانی سطح استان که درصدد هستند عملکرد ستاد به شکل روزمرگی انجام شود، گفت: براساس شنیده ها و بررسی‌ها عملکرد خوبی از سوی ستاد نوروز ۱۴۰۲ رقم خورد که تداوم آن لازمه ادامه راه است.

تلاش برخی از مسئولان این است که عملکرد ستاد امر به معروف را گرفتار روزمرگی کنند

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار دبیر و معاونین ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اظهار کرد: از معصوم روایت است «وَ مَا أَعْمَالُ الْبِرِّ کُلُّهَا وَ الْجِهَادُ فِی سَبِیلِ اللهِ عِنْدَ الْأَمْرِ بِالْمَعْرُوفِ وَ النَّهْیِ عَنْ الْمُنْکَرِ إِلَّا کَنَفْثَةٍ فِی بَحْرٍ لُجِّیٍّ؛ همه اعمال خیر و جهاد در راه خدادر مقابل امربه معروف ونهی از منکر همانند یک قطره در برابردریا می‌باشد.»

وی ابراز کرد: علت ارزش والای امر به معروف و نهی از منکر در عرصه دین نسبت به دیگر امور دینی و اجتماعی این است که اگر مردم نسبت به ناهنجاری‌ها و اتفاقات دینی بی تفاوت نباشند، مشکلات عدیده ایجاد نمی‌شود.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تصریح کرد: دستور اسلام است که همه ناظر بر یکدیگر باشند تا مانع از بروز مشکلات شود، بی تفاوتی و نداشتن حس مسئولیت در قبال یکدیگر جزء روش و منش دین اسلام نیست، جامعه اسلامی زمانی یک جامعه ایده آل و دینی است که همه بر احوال یکدیگر ناظر باشند.

وی افزود: مسلمین و مومنین یک جامعه باید بر یکدیگر ناظر باشند و همدیگر را به تقوا توصیه کنند، از شرایط کامل دین داشتن، فقط ایمان و عمل صالح انجام دادن نیست، بلکه حتما باید شرط توصیه دیگران به تقوا را رعایت کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد با تشریح و تبیین تمایز میان خسارت و ضرر در ادبیات عرب، بدین معنی که خسارت زمانی اتلاق می‌شود که سرمایه اولیه از دست برود، گفت: براساس روایات، اگر مومنی دیگران را به تقوا توصیه نکند، دچار خسارت شده است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به اهمیت اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره و اظهار داشت: امر به معروف و نهی از منکر یک وظیفه شرعی و قانونی است که مختص گروه و نهاد خاصی در جامعه نیست، بلکه همه آحاد مردم در انجام و اجرای این دو فریضه وظیفه دارند.

وی با ابراز رضایت از عملکرد چند ماهه اخیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تاکید کرد: براساس شنیده ها و بررسی‌ها عملکرد خوبی از سوی ستاد نوروز ۱۴۰۲ رقم خورد که تداوم آن لازمه ادامه راه است.

امام جمعه اصفهان با انتقاد از عملکرد برخی از مدیرانی سطح استان که درصدد هستند عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر به شکل روزمرگی انجام شود، گفت: از عزل و نصب‌ها هراسی نداشته باشید، ولی توصیه و پیشنهاد من این است که برای هر عزل و نصبی یک شورای مشورتی در ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان تشکیل داده و براساس نظرات جمعی تصمیم به کار بگیرید.

وی ادامه داد: توصیه دیگر من این است تا جایی که امکان دارد امور را به هر دستگاه و ارگان مربوطه بسپاریم، ولی از پیگیری تا حصول نتیجه غافل نشوید.

رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان خطاب به مدیران و متولیان ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان توصیه کرد: در هر تذکری از اخلاق حسنه و خوب غافل نشوید و از هرگونه اخلاق بد در انجام وظیفه پرهیز شود، چرا که اخلاق بد خود یک منکر است.

وی متذکر شد: براساس دستورات اسلام و قرآنی، مومنین وظیفه دارند حتی در برخورد با مشرک و نهی از منکر مردم به شکل معروف رفتار و صبری عظیم پیشه کنیم.

آیت الله طباطبایی نژاد در پایان بیان داشت: خدا را شاکریم که در این مرحله که حجت الاسلام والمسلمین مظاهری دبیری ستاد را پذیرفتند کار‌های بسیار خوب و مفیدی صورت گرفته و برنامه‌های ایام نوروز و ماه مبارک رمضان بسیار خوب و مورد استقبال مردم و مسئولین قرارگرفته است.

در ابتدای این دیدار حجت الاسلام مظاهری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اصفهان اظهار داشت: یکی از اولویت‌های ستاد امر به معروف ونهی از منکر تقویت و راه اندازی ستاد‌های شهرستانی می‌باشد که بحمدالله این ستادها در تمام شهر‌هایی که امام جمعه در آنجا حضور دارند فعال شده و برنامه‌های بسیار خوبی هم در شهرستان‌ها اجرایی نموده ایم.

وی تصریح کرد: تغییر دبیران شهرستانی با اولویت فعال شدن و بالابردن عملکرد ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر صورت گرفته و در این راستا تعاملات خوبی با امام جمعه محترم شهرستان، فرماندار و همچنین مسئولین آن شهرستان‌ها صورت گرفته است.

حجت الاسلام مظاهری به برنامه‌های آموزشی ستاد امر به معروف اصفهان اشاره و افزود: در دوره آموزش ملی امر به معروف و نهی از منکر که از ستاد مرکز مدیریت می‌شود بیش از ۳۲۰۰ نفر در دوره شرکت کردند، ۳۰۰ نفر دوره مربیگری عفاف و حجاب را گذرانده و در طرح ایام نوروز و ماه مبارک رمضان به ۱۵۰۰ نفر از اعضای ستاد و گرو‌های مردمی جهت همکاری در طرح مذکور آموزش تذکر لسانی داده شد.

وی تصریح کرد: با توجه به ابلاغ رعایت شئونات اسلامی و خصوصا عفاف و حجاب در ادارات و نهاد‌ها و موسسات و اماکن عمومی دوره آموزشی برای مدیران و حراست‌ها در حال برگزاری می‌باشد که اساتید این دوره‌ها توسط قسمت آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر تامین می‌گردد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان اصفهان به فعالیت هیئت‌های اندیشه ورز اشاره و بیان داشت: برای رسیدن به راه‌های نوین امر به معروف و نهی از منکر در جامعه هئیت‌های اندیشه ورز متناسب با معاونت‌های ستاد و در موضوعات مختلف تشکیل شده که از افراد صاحب نظر در این جلسات شرکت و طرح‌ها و ایده‌های خود را در مسائل مختلف مطرح می‌نمایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.