ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۲۳۳
تاریخ انتشار : ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۹
مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: باید وحدت مبتنی بر معروفات و حبل الله باشد اگر وحدت براساس منکرات در جامعه اتفاق افتاد باید شکسته شود و تفرقه نباید باشد زمانی که حول معروفات محقق شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی؛ حجت الاسلام سید جعفر حسینی، مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در همایش آمران به معروف و ناهیان از منکر این استان اظهارداشت: خداوند در قرآن پایه اصلاحات جامعه را امربه معروف و نهی از منکر بیان کرده است.

وی با اشاره به این آیه از قرآن کریم که " فلاح و رستگاری جامعه متوقف بر این بوده که آحاد جامعه نسبت به اتفاقات جامعه بی تفاوت نباشند و اهل دعوت به خیر امر به معروف و نهی از منکر باشند"، افزود: آیات و روایت بسیاری در مورد امر به معروف و نهی از منکر، این فریضه فراموش شده است.

مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با بیان اینکه علت اساسی که باید به آن فکر کنیم این بوده که چرا با توجه به اهمیت این فریضه حتی در بین مؤمنان این فریضه مهجور است، اضافه کرد: باید روی این موانع فکر شود و برای کنار زدن آن برنامه ریزی کنیم.

حجت الاسلام حسینی ادامه داد: انجام این فریضه نیاز به آموزش دارد و کار ساده ای نبوده بلکه نیازمند تخصص است.

وی گفت: امر به معروف و نهی از منکر که با روح و روان آحاد جامعه سر و کار دارد نیاز به آموزش دارد.

مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در مورد چگونگی فهم پیچیدگی فریضه امر به معروف و نهی از منکر و برنامه درست مواجه شدن با این موضوع بیان داشت: همچنان که مقام معظم رهبری فرموده اند اگر کسی امر به معروف و نهی از منکر می کند باید شرایط و حدود آن را درست بفهمد و در این صورت این فریضه جزو شیرین ترین و پرکاربرد ترین تعاملات اجتماعی خواهد بود، این نشان می دهد این فریضه آموختنی بوده و سلیقه ای نیست و براساس یک آگاهی و دانش باید اتفاق بیافتد و دانش محور است.

حجت الاسلام حسینی به این سخن شهید مطهری مبنی بر اینکه عنصر مهم امر به معورف و نهی از منکر عقلانیت است، اشاره داشت و گفت: عقلانیت یک برخورد مبتنی بر سنجش و سنجیده عمل کردن، درست و نه درشت عمل کردن است.

وی ادامه داد: این عقلانیت سبب می شود تا برخورد درستی با این پدیده پیچیده داشته باشیم و به بهترین حالت آن را انجام دهیم.

مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور اضافه کرد: امروز یکی از مسائل مهمی که با آن مواجه هستیم این بوده که اگر امر به معروف و نهی از منکر کنیم باعث تفرقه و منجر به دوقطبی سازی در جامعه می شود که در این شرایط باید امر به معروف و نهی از منکر را تعطیل و یا تعدیل کنیم تا منجر به دو قطبی سازی حداکثری نشود.

حجت الاسلام حسینی متذکر شد: وحدت قیمتی نیست باید وحدت مبتنی بر معروفات و حبل الله باشد اگر وحدت براساس منکرات در جامعه اتفاق افتاد باید شکسته شود و تفرقه نباید باشد زمانی که حول معروفات محقق شود.

وی با اشاره به تاکید رهبری برای زندگی کردن مردم ایران با مهربانی در کنار یکدیگر با وجود سلایق متفاوت گفت: همچنین ایشان فرموده اند اگر افرادی که نسبت به حجاب کم توجهی دارند، پشت پرده جریان حجاب را بدانند خیلی از آنها دست از این کار بر می دارند و باید کاری کنیم که بدانند و این تکلیف شده و این جهاد تبیین در این زمینه باید اتفاق بیافتد.

مدیر اداره آموزش ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور ادامه داد: دشمن فضا را مسموم کرده و کاری کرده که تشخیص درست از نادرست مشکل شده است.

حجت الاسلام حسینی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی و جهاد تبیین اصلی ضروری در جامعه است، افزود: جریاناتی که می خواهند نظم جامعه را بر هم بزنند با این جریانات وحدت معنایی ندارد و باید با آنها مقابله و سخت ترین قانون ها باید در مورد افراد سازماندهی شده اعمال و با آنها برخورد شود چون اینها دیگر نسبت به مسئله تبین تاثیر ناپذیر هستند.

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.