ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۱۹۴
تاریخ انتشار : ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۵۹
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم:
جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم؛ جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر گرجی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم؛ سلمان پورمند مسئول نهاد های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان؛ حجت السلام و المسلمین عسکری، معاون مطالبه گری نهاد های حاکمیتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان؛ مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان، رقیه حیدری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی و عباس بختیاری، مسئول حراست و معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر گرجی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در ابتدای این نشست گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر اقدام به تشکیل شورا هایی در نهاد های حکومتی کرده است که به عنوان بازو های اجرایی ستاد فعالیت می کنند و برطبق قانون، شرح وظایف مشخصی دارد.

وی در ادامه تصریح کرد: کتاب و کتابخوانی خود یک معروف مهم است و کتابخانه های عمومی و کتابداران در محیط کار در حال امر به معروف و ترویج کتابخوانی هستند که امیدواریم این وظیفه دینی در حوزه حجاب و عفاف و سایر موارد نیز در کتابخانه های عمومی گسترش پیدا کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم در پایان ابراز داشت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر آمادگی همکاری گسترده در حوزه آموزش، فعالیت های مردم نهاد و اهدای منابع مربوطه به کتابخانه های عمومی را دارد و امیدواریم به کمک ظرفیت کتابخانه های عمومی بتوانیم امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه رواج دهیم.

ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی یک معروف مهم است

ضرورت و اهمیت اطلاع رسانی و آموزش در حوزه امر به معروف و نهی از منکر

مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم نیز در این نشست با تاکید بر محیط فرهنگی کتابخانه های عمومی و دغدغه مندی کتابداران در حوزه مسائل اجتماعی گفت: ماموریت کتابخانه عمومی، ارائه خدمات فرهنگی، آموزشی و ترویج و توسعه کتاب و کتابخوانی بدون محدودیت به همه مردم در سنین، مقاطع و جنسیت های مختلف است؛ با این حال در قوانین کتابخانه های عمومی که در فرم ثبت نام نیز ذکر شده است، به مسئله حجاب پرداخته شده و کتابداران نیز در حوزه عفاف و حجاب دغدغه مند و دلسوزانه برخورد می کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: قم ظرفیت های فرهنگی بسیاری دارد و دشمنان نیز از اهمیت قم آگاه هستند، این موضوع ضرورت و اهمیت فعالیت فرهنگی گسترده و برنامه ریزی در حوزه اطلاع رسانی و آموزش موثر مردم در حوزه های مختلف امر به معروف و نهی از منکر را دارد که امیدواریم با کمک ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان این مهم اتفاق بیفتد.

گفتنی است، در پایان این جلسه، حکم مهدی توکلیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان قم به عنوان رئیس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی استان قم از سوی حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر گرجی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان قم به وی اهدا شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.