ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۱۵۰
تاریخ انتشار : ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۲۱:۵۹
گود حصارک کرج که به صورت غیر مجاز حفر شده، اکنون به یکی از معضلات این منطقه تبدیل شده و بنا به مطالبه ساکنان مناطق اطراف آن، تشکل های ستاد امر به معروف و نهی از منکر البرز پیگیر رفع آن شده اند.

تشکل مطالبه‌گر ستاد امر به معروف البرز پیگیر رفع معضل گود حصارک شد

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز؛ در پی مطالبه مردمی، تشکل مطالبه‌گر شهید استوار از تشکل های مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز پیگیر رفع معضل گود حصارک کرج شد و از دستگاه قضا و شهردار خواستار برخورد با متخلفین شد.

تعداد بازدید : 8

براساس این گزارش؛ گود حصارک سال ۱۳۹۲ بدون پروانه و به صورت غیرمجاز تبدیل به گودالی به مساحت ۶۸۰۰ متر و عمق ۱۰ متری شد که تاکنون رها شده و سبب آسیب جدی به منازل مجاور - ۷۲ واحد مسکونی - شده و جان و مال ۳۰۰ انسان را به خطر انداخته است.

سازمان نظام مهندسی و آتش نشانی نیز بار‌ها به شهرداری نسبت به خطرناک بودن گود اخطار داده اند که در صورت عدم رفع آن توسط مالک باید شهرداری براساس بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها نسبت به رفع آن اقدام نماید.

آیت الله حسینی همدانی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس نیز از وضعیت گود مطلع شده اند و خواستار رفع مشکلات اهالی شدند که این مطالبه‌گری متاسفانه با عدم همت جدی مسئولان روبرو شد.

همچنین در سفر اخیر رئیس جمهور به استان البرز مقرر گردید تا ضمن تسریع در رفع خطر و احقاق حقوق مردم، هر چه سریعتر با متخلفان گودبرداری برخورد جدی صورت گیرد.

با این همه حدود ۶ ماه پیش در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۱ آقای کیانی شهردار کرج به همراه آقای عسگری نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، شهردار منطقه، اعضای شورای شهر و نماینده شرکت رفاه در مسجد محمد رسول الله(ص) حصارک حضور پیدا کرده و به قول دادند که ظرف ۴۵ روز نسبت به رفع خطر و احقاق حق مردم اقدام خواهند کرد. اما با گذشت ۷۵ روز از قول آقای شهردار هیچ اقدامی در برطرف شدن خطر از سر ۷۲ واحد مسکونی و ۳۰۰ انسان ساکن آن انجام نشد.

همچنین حجت الاسلام کولیوند، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز در بهمن سال گذشته پیگیر رفع این معضل شد و شهرداری فرصت یک هفته ای برای رفع این مشکل را خواستار شد که متأسفانه اکنون با گذشت حدود چهار ماه هنوز گود حصارک به وضعیت اسفبار خود باقیست و مردم این منطقه هر لحظه در هراس آوارشدن خانه‌هایشان به سر می برند.

البته پیگیری های ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز ادامه داشت که در پی آن مسئولان شورای شهر فرصت یک هفته ای برای برخورد با متخلفین این گود را درخواست کردند که تاکنون قریب به یک ماه از آن می گذرد ولی اتفاق خاصی رخ نداده است.

تشکل مطالبه گر شهید استوار همچنان از دستگاه قضا و شهردار پیگیر رفع این معضل و برخورد با متخلفین است.

انتهای پیام/

به ما بپیوندید: 

کانال ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز

کانال مطالبه از مسئولین

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.