ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۸۱۲۸
تاریخ انتشار : ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۹
رئیس سازمان بازرسی کل کشور به بازرسان استان‌ها دستور داد تا بر حسن اجرای دستورالعمل و شاخص‌های عفاف و حجاب در دستگاه‌های دولتی نظارت و با ستاد امر به معروف و نهی از منکر همکاری کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ این شاخص‌ها ناظر به وظایف ستاد امر به معروف و نهی از منکر بر اساس مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه و تدوین و به تمامی وزرا و روسای سازمان‌ها، بانک‌ها و موسسات و شرکت‌های دولتی ابلاغ شده است.

به دنبال دستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور، بازرس کل استان تهران نیز در نامه‌ای به مدیران دستگاه‌های اجرایی استان با ارسال عناوین، شاخص‌ها و دستورالعمل اجرایی عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر، از کلیه مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست نتیجه اقدامات خود را به صورت مستند به این مرجع نظارتی اعلام نمایند.

رئیس بازرسی کل استان تهران در این ابلاغیه آورده است که ستاد امر به معروف و نهی از منکر بنا به رسالت الهی و قانونی خود به استناد بند ۱۱ ماده حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر همچنین ناظر به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، شاخص های عفاف و حجاب را به کلیه دستگاه‌های اجرایی کشور ابلاغ کرده است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در این شاخص ها اعلام کرده که عفاف و حجاب باید از خود دولت آغاز و در دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی به عنوان یک اولویت باید کاملاً رعایت شود.

مسئولان ستاد معتقدند که دستگاه‌هاي دولتي به عنوان عرصه خدمت‌رساني کارگزاران نظام اسلامي بايد الگويي براي رعايت قوانين باشند.

در دستورالعمل شاخص های عفاف و حجاب در دستگاه های دولتی،  نظارت و بازرسی بر نحوه اجرای شاخص های عفاف و حجاب و پوشش کارمندان در قدم اول برعهده شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه با کمک ظرفیت‌های نظارتی مجموعه مربوطه و ایجاد ساز و کارهای مناسب برای تقویت نظارت مردمی است و در وهله بعد تشکل ها و فعالان عرصه عفاف و حجاب، بازرسان ستاد امر به معروف و نهی از منکر ، سازمان بازرسی کل کشور و وزارت کشور و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط کار نظارت را برعهده خواهند داشت.

گفتنی است اولین عرصه از عرصه‌های یازده‌گانه طرح عفاف و حجاب ستاد امر به معروف و نهی از منکر به دستگاه های دولتی اختصاص دارد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.