ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۸۱۰
تاریخ انتشار : ۱۱ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۸
انتقاد شدید امام جمعه بابل از مسئولان کشور
حجت الاسلام والمسلمین روحانی با انتقاد از عدم مسئولیت پذیری مسئولان و اعضای شورایعالی انقلاب فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب، عنوان کرد: پس مقوله حجاب در جامعه اسلامی به چه کسی مربوط است؟!

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان مازندران؛ حجت الاسلام روحانی امام جمعه بابل و ریاست ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان بابل درخطبه‌های امروز نمازجمعه این شهرستان خطاب به مسئولان از رواج بی بند و باری و عدم اهتمام به قانون و مسائل شرعی توسط برخی هنجارشکن در جامعه انتقاد کرد.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بابل ضمن انتقاد شدید از مسئولان کشور درباره ولنگاری عده‌ای هنجارشکن، اظهار داشت: به دولت محترم و وزارت کشور هشدار می‌دهم اگر خانواده معظم شهداء، جانبازان و آزادگان عزیز و عموم مردم متدین تداوم بی‌اعتنایی مسئولان در زمینه رواج بی‌حجابی را ببینند، خود تدبیر کرده و شاید آثار تلخی داشته باشد که تحملش برای متولیان امر غیرقابل قبول باشد.
امام جمعه بابل با اعلام ناراحتی از صحنه‌های تاسف‌بار تظاهر به روزه‌خواری که امروز به بهانه سفر مشاهده می‌کنیم، عنوان داشت: خوف آن می‌رود که در پی بی احترامی به مقدسات به ویژه حرمت شکنی در ایام ماه مبارک رمضان برکات را از زندگی مردم ببرد.
حجت الاسلام مجتبی روحانی با بیان اینکه با این حجم عظیم مسافرت، سوال این است آیا نمی‌شد الگوی سفر را از قبل تغییر داد؟ گفت: از در و دیوار فقط تسهیلات برای مسافرین می‌ریزد و مسئولین و وزرا تمام امکانات را برای مسافرین با این حجم عظیم فراهم آوردند، اما ماه رمضان چه شد؟! دو روز دیگر روز ۱۳ فروردین است مبادا بجای ۱۳بدر خدای‌نکرده ماه رمضان بدر شود.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بابل با انتقاد از صداوسیما و سایر ارگان‌ها که در هنگام شیوع بیماری کرونا برای روز طبیعت بار‌ها و بار‌ها تذکر می‌دادند و برنامه فرهنگی و آموزشی درست می‌کردند، بیان داشت: متاسفانه امروز تذکراتی در این خصوص دیده نمی‌شود! از همه عزیزان تقاضا دارم نگذارید که در روز ۱۳ فروردین در کنار جنگل و بوستان و دریا عده‌ای بنشینند و به ماه مبارک رمضان و امت روزه دار دهن‌کجی و به احکام الهی بی‌حرمتی کنند.
امام جمعه بابل با اشاره به اینکه افراد زیادی این روز‌ها از وضعیت بی‌حجابی در جامعه گلایه دارند، تصریح کرد: البته این روند به تدریج ایجاد و زیادتر شد تا امروز به این نقطه رسیده که افرادی با حرمت‌شکنی و قانون‌شکنی با بی اعتنایی حجاب اسلامی را نادیده گرفته و در خیابان بصورت مکشفه حاضر می‌شوند.
حجت الاسلام روحانی با بیان این مطلب که شنیده می‌شود افرادی لباس‌های نیمه‌عریان برای فصل تابستان تهیه کرده‌اند، اظهار داشت: از سرفه‌ای هم که وزارت کشور کرد متشکریم! اما مومنین خواهان اقدام جدی هستند، حواله دادن موضوع به حوزه‌های علمیه چه امری را درمان میکند؟! شورای انقلاب فرهنگی در این خصوص می‌گوید به ما ارتباطی ندارد، پس مقوله حجاب در این مملکت به چه کسی مربوط است؟! هیچ امری در رابطه با حفظ کیان خانواده از تاکید بر حفظ حجاب و عفاف مهم‌تر نیست.
رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر بابل با اشاره به اینکه شنیده می‌شود در برخی ادارات و شرکت‌های دولتی و بانک‌ها کشف حجاب صورت می‌پذیرد، افزود: آیا این مکان‌ها زیر نظر دولت نیست؟ سوال مردم این است برنامه دولت و نهاد‌های فرهنگی برای کنترل بی‌حجابی چیست؟ اصنافی که پروانه کسب دارند، اما خودِ فروشنده بی‌حجاب است، آیا نمیتوان با این اصناف بر اساس قانون برخورد کرد؟!
امام جمعه شهرستان بابل اظهار داشت: خطاب به دولت محترم و وزارت کشور و کلیه مسئولان هشدار می‌دهم ابراز نگرانی نسبت به مساله رواج بی‌عفتی و بی‌حجابی از سوی عموم مردم زیاد است، من می‌ترسم از آن روزی که این غیرتی که در خانواده معظم شهداء، جانبازان و آزادگان عزیز و عموم امت متدین وجود داشته و بابت مساله رواج بی‌حجابی در جامعه گلایه دارند، اگر تداوم بی‌اعتنایی دولت و مجلس در زمینه عفاف و حجاب را ببینند، خود تدبیر کرده و شاید آثار تلخی داشته باشد که تحملش برای مسئولان غیرقابل قبول باشد؛ مادر شهیدی به بنده می‌گوید تکلیف شهید من چه می‌شود؟ بنده چه جوابی برای این مادر دارم؟!
ایشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه متاسفانه ما آن‌گونه که شایسته است روز جمهوری اسلامی را گرامی نمی‌داریم، بیان داشت: صبحگاه ۱۲ فروردین، آرزوی ائمه معصومین برای ایجاد حکومت الله تحقق پیدا کرد؛ چهل‌واندی از عمر نظام اسلامی می‌گذرد، اما متاسفانه نسبت به این نعمت الهی قدرناشناسی می‌کنیم؛ بی‌توجهی به آرمان‌های انقلاب، رویکرد فرهنگ غربی و اختلاف میان مسئولین از آسیب‌ها و منکراتی است که با آن مواجهیم و باید با اهتمام بر احکام اسلام و تاکید بر جمهوریت نظام ان‌شاءلله این نظام مقدس به حکومت امام عصر (عج) متصل شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.