ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۷۷۳
تاریخ انتشار : ۰۷ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۳
اتمام حجت دبیر ستاد استان با مسئولان اماکن عمومی، تفریحی و گردشگری در بازرسی نوروزی

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر کهگلیویه وبوریر احمد، حجة الاسلام پیش قدم دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان در بازرسی از اماکن تفریحی و گردشگری یاسوج، ضمن تبریک سال نو و آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ماه پر خیر و برکت رمضان گفت: مقدم مهمانان نوروزی را به استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد خوش آمد گفته و آرزوی سالی خوش، همراه با عبادت و بندگی برای همه مردم ایران اسلامی آرزومندم.
دبیر ستاد امر به معروف استان، پایبندی به قانون و ارزش‌های دینی و فرهنگی را از شاخص‌های ارزیابی توسعه و رشد جهانی دانست و اظهار داشت در تمام کشور‌ها قانون فصل الخطاب است. از آنجا که استان کهگیلویه و بویر احمد دارای فرهنگ عشیره‌ای است و میزان پایبندی مردم آن به اعتقادات و ارزش‌ها بسیار زیاد می‌باشد، لزوم رعایت قانون و نگه داشتن حرمت ارزش‌ها در ایام نوروز را به مسافران توصیه کرد و بیان داشت: در شریعت اسلام رعایت حرمت ماه مبارک رمضان، از اهمیت بالایی برخوردار بوده و همه ما وظیفه داریم در بعد اخلاقی و التزام شرعی این موضوع را رعایت کنیم.
روزه خواری در ملأ عام، خلاف قانون و حتی عرف است؛ اما تعداد اندکی که بنا بر عذر شرعی و یا مسافر بودن قادر به روزه گرفتن نیستند، جهت رفاه و رعایت حال آن‌ها لازم است که دستگاه‌های متولی در این زمینه اماکن ویژه‌ای را مشخص و از طرق مختلف اطلاع رسانی نمایند تا چنین افرادی نیز به سختی نیفتند.
اگر چه در تمام شهرستان‌های استان، اماکن مشخص جهت استراحت تدارک دیده شده؛ اما انتظار می‌رود که کسانی که شرایط روزه گرفتن را ندارند در ملأ عام حرمت این ماه مبارک را نگاه دارند.
موضوع دوم که بسیار حائز اهمیت است، موضوع پوشش هست. از آنجا که صنعت گردشگری باعث رونق و توسعه استان‌ها می‌گردد و مسئولان هر استانی به گونه‌ای در تلاش برای رشد این صنعت، جهت تقویت رشد اقتصادی استان خود هستند؛ اما متاسفانه اخیرا خبر‌هایی مبنی بر کشف حجاب گردشگران در محل‌های اقامت شنیده شده و تصاویر آن هم در بستر خبرگزاری‌ها و فضای مجازی استان دیده می‌شود که موج نگرانی و ناراحتی خانواده شهدا، متدینین و هم استانی‌های ما را به همراه داشته است.
لازم به ذکر است که از همان لحظات اولیه انتشار این خبر موضوع را از طریق مراجع ذی ربط پیگیری و از محل مورد نظر دو مرتبه همراه با نماینده دادستان و نماینده پلیس اماکن، بازدید به صورت محسوس و نامحسوس انجام گرفت و تذکرات لازم در این زمینه داده شد و تأکید بر نصب المان‌های فرهنگی در مجموعه مورد نظر جهت یادآوری قانون شد که مورد استقبال مدیریت محترم مجموعه قرار گرفت.
طبق پیگیری‌های انجام شده، موضوع به این قرار بوده که گردشگرانی به استان ورود پیدا کرده و در آن مکان پذیرش شده اند. علی رغم تذکرات آن مجموعه (پرسنل و حراست) و کم توجهی گردشگران، سلب خدمات نیز صورت گرفته بود. در بررسی‌هایی که اخیرا نیز انجام شد، المان‌های فرهنگی در این مجموعه نصب شده و اهتمام مدیریت آن به مسائل دینی و فرهنگی جای تشکر و قدردانی دارد.
و، اما سر سخن با اماکن و صنوف خدمات رسانی است که زحمت خدمت رسانی به مردم را در ایام نوروز و در طول سال دارند. موضوع رعایت شئونات اسلامی، برگرفته از قوانین و شرع اسلامی است که الزام آور است؛ لذا ضمن توصیه و اتمام حجت به رعایت این موضوع مهم، در صورت تکرار برخورد قانونی با مسببین صورت خواهد گرفت؛ و برای آنکه دیگر شاهد چنین رفتار‌های هنجارشکنانه در استان نباشیم، تاوان این بی حرمتی به قانون و شرع، برای اماکنی که اسباب این ناهنجاری را فراهم کنند، اولا متوجه مدیران مربوطه خواهد شد و مدیران هزینه آن را پرداخت خواهند نمود. بعد از آن نیز، متوجه مجموعه خواهد شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.