ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۷۵۹
تاریخ انتشار : ۰۶ فروردين ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷
دولت پادشاهی انگلیس در حالی ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر آن را به خشونت و نقض حقوق زنان متهم کرده که در گزارش نهاد‌های حقوق بشر به عنوان یکی از ناقضان مهم حقوق زنان و کودکان معرفی شده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ وزارت امور خارجه در آبان ماه سال جاری به استناد گزارش‌های رسمی متعدد سازمان‌ها و نهاد‌های حقوق بشری وابسته به سازمان ملل و نیز منابع معتبر و در دسترس بین‌المللی، چکیده گزارش نقض حقوق بشر توسط انگلیس در سال ۲۰۲۲ میلادی را منتشر و به این نکته اشاره کرد که بخشی از این موارد نقض به ویژه در حوزه‌هایی همچون زنان، کودکان و نژادپرستی در این دولت پادشاهی نهادینه شده است.

در این گزارش با اشاره به عملکرد ضعیف انگلیس در حفظ حقوق زنان و دختران آمده است: «زنان در انگلیس بیش از گذشته قربانی انواع خشونت می‌شوند و اقدامات پیشگیرانه قانونی و حقوقی نه تنها نتوانسته از رشد خشونت علیه زنان در این کشور بکاهد بلکه باعث افزایش موارد سواستفاده و خشونت علیه زنان و دختران شده است.»

رکورد جدید تجاوز و خشونت در لندن

براساس گزارش سالانه اداره آمار انگلیس تجاوز و سایر جرایم جنسی گزارش شده به پلیس شهر «لندن»، پس از افزایش شدید تعداد قربانیان در سال گذشته، به رکورد جدیدی رسیده است به گونه‌ای که در سال منتهی به پایان مارس ۲۰۲۲ حدود ۹ هزار و ۲۷۲ مورد تجاوز جنسی در پایتخت انگلیس به ثبت رسیده است. این میزان ۲۴ درصد نسبت به کل ۱۲ ماه گذشته افزایش داشته است. ارقام اداره آمار ملی انگلیس همچنین افزایش ۸ درصدی را در جرایم مرتبط با آزار خانگی در سراسر این کشور نشان می‌دهد.

بی اعتمادی زنان و دختران انگلیسی به پلیس

یافته‌های یک مطالعه وزارت کشور انگلیس نشان می‌دهد بازرسان پلیس، پرونده تجاوز به زنان را به‌عنوان «دروغ و اتلاف‌کننده وقت» نادیده می‌گیرند.

بنا به این گزارش، امروزه، زنان و دختران کمتری در انگلیس بر این باورند که پلیس اقدامات لازم را برای اطمینان از امنیتشان انجام داده و با کسانی که به آن‌ها آسیب وارد می‌کنند برخورد می‌کند.

در اوایل سال ۲۰۲۲ فاش شد که دو سوم زنان در نیرو‌های مسلح در طول دوران حرفه‌ای خود مورد آزار و اذیت جنسی و تبعیض قرار گرفته‌اند. زنان انگلستان نسبت به سال‌های گذشته به تنها راه رفتن در شب و ورود به برخی اماکن خصوصی احساس امنیت کمتری دارند؛ که افزایش می‌دهیم و از همه ابزار‌هایی که در اختیار داریم برای مقابله با نابرابری‌های باقی مانده استفاده خواهیم کرد.»

سوء استفاده جنسی در دانشگاه‌های انگلیس یکی دیگر از نمونه‌های نقض فاحش حقوق زنان و دختران در این کشور است. بر اساس تحقیقات جدید، سالی ۵۰ هزار مورد سوء استفاده یا آزار جنسی دانشجویان در دانشگاه‌های انگلیس به وقوع می‌پیوندد.

بیشترین آمار تجاوز جنسی به کودکان

به گزارش وزارت امور خارجه، انگلیس در میان کشور‌های اروپایی، بیشترین آمار تجاوز جنسی به کودکان را به خود اختصاص داده است.

نبود مجازات مناسب پیرامون مسئله سوء استفاده از کودکان نیز باعث شده است که تعداد کودک آزار‌های جنسی در انگلیس شدید افزایش یابد. بسیاری از چهره‌های معروف و مشهور سیاسی و هنری انگلیس با پرونده‌های سوء استفاده جنسی از کودکان مرتبط بوده‌اند.

با همین اوضاع و احوال، وزیر امور خارجه انگلیس در اعمال تحریم‌های بی ارزش علیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ایران از تلاش‌های خود را برای دفاع از زنان و دختران ایرانی خبر داده است!

لندن‌نشینان در حالی برای دیگر کشور‌ها نسخه می‌پیچند که فعالان حقوق بشر معتقدند این کشور نیازمند بازنگری در شکاف‌های قانونی در مورد برخورد با آزار جنسی عمومی زنان و کودکان و تصمیم گیری در مورد قانون جدیدی برای جرم انگاری آن است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.