ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۷۱۳
تاریخ انتشار : ۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
دکتر هاشمی گلپایگانی خبر داد:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر راه‌اندازی و فعال شدن تمامی ستاد‌ها و شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌های کشور را از اولویت‌های این ستاد در سال ۱۴۰۲ برای پیگیری جدی مطالبات مردم عنوان کرد.
فعال سازی ستاد‌های امر به معروف شهرستان‌ها برای پیگیری جدی مطالبات مردم

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر، دکتر سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی در نشست مجازی، راه‌اندازی و فعال شدن تمامی ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان‌های کشور برای پیگیری مطالبات مردم را اولویت مهم ستاد در سال ۱۴۰۲ دانست و بیان داشت: درخواست ما از نمایندگان، ولی فقیه و ائمه جمعه شهر‌های کشور به عنوان رئیس ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر، انتخاب دبیران فعال برای تمامی شهرستان‌ها است.

وی با تاکید بر اینکه ساختار قوی در بحث فریضتین در کشور باید شکل بگیرد، افزود: در حال حاضر کشور ۴۷۱ شهرستان دارد که باید ستاد‌ها و شورا‌های امر به معروف و نهی از منکر در تمامی این شهرستان‌ها با قوت و قدرت راه اندازی شوند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با یادآوری این که اکنون در جنگ نرم و فرهنگی با دشمن هستیم، تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر دارای دو رکن اصلی قدرت و عقلانیت است و شبکه سازی ستاد‌های شهرستان‌ها بر اساس این دو رکن سبب احیاء و اجرای این دو فریضه واجب الهی و مقابله با جنگ شناختی دشمن می‌شود.

وی با اشاره به این که ستاد‌های استانی و شهرستانی بازوی مقتدر و در عین تدبیر و عقلانیت در ساختار کلی امر به معروف و نهی از منکر هستند، خاطرنشان کرد: رکن امر به معروف و نهی از منکر کسب قدرت منطقی است که باید مورد توجه ویژه ستاد‌های استانی و شهرستانی باشد.

دکتر هاشمی گلپایگانی همچنین با توجه به تفاوت معرفات و منکرات با موضوعاتی که متعلقِ امر به معروف و نهی از منکر است، گفت: شناسایی، اولویت بندی و معرفی ۵ معروف مهم فراموش شده که باید تحقق یابد و ۵ منکر مهم ایجاد شده که باید رفع شود یکی از مهم‌ترین وظایف ستاد‌های امر به معروف و نهی از منکر شهرستان هاست.

وی تاکید کرد: دبیران ستاد‌ها باید پیگیر مطالبات مردم باشند و وضعیت را اصولی، اصلاح کنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، استفاده از ظرفیت آحاد مردم و تشکل‌های مردمی را بهترین راه برای پیگیری مطالبات مردم دانست.

دکتر هاشمی گلپایگانی با بیان این که ستاد امر به معروف و نهی از منکر دارای مشکلات بودجه‌ای است، خاطر نشان کرد: هر چند بودجه ستاد از پولی که یک فعال ضد اخلاقی و منکراتی از دولت‌های غربی برای مبارزه با انقلاب اسلامی می‌گیرد، کمتر است، ولی این موضوع نباید ما را از رسیدن به اهداف عالی دور کند و مهم این است که با کمترین بودجه بیشترین فعالیت انجام شود.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اسناد و آمار ستاد امر به معروف و نهی از منکر از برخی نهاد‌ها که چندین برابر آن بودجه می‌گیرند، اثرگذارتر عمل کرده است، افزود: به همین دلیل شاهد تحریم آن توسط اتحادیه اروپا و پیر استعمار بودیم، ولی در عین حال با توجه به حجم مشکلات پیش رو با وضعیت مطلوب فاصله داریم که لازم است با تلاش و تدبیر جبران شود.

گفتنی است، تعیین دبیر ستاد شهرستان پس از طی مراحل قانونی و تایید دبیر استان، پیگیری اختصاص ۲ درصد اعتبارات دستگاه‌های شهرستان برای اجرای امور فرهنگی مطابق با قانون بودجه، شرکت دبیران ستاد استان و شهرستان در دوره‌های آموزشی ستاد مرکز، اهتمام ویژه برای تشکیل گروه‌های حامی معروف در فضای مجازی و تخصیص بودجه به ستاد‌های شهرستان‌ها بر اساس کارنامه ارزیابی، از مهمترین مصوبات این نشست بود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.