ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۷۰۳
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۳
راه اندازی میز خدمت برای پیگیری مشکلات و مطالبات مردمی در نماز جمعه اهواز توسط ستاد امر به معروف ونهی از منکر خوزستان

راه اندازی میز خدمت برای پیگیری مشکلات و مطالبات مردمی در نماز جمعه اهواز توسط ستاد امر به معروف ونهی از منکر خوزستان

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خوزستان در گفتگویی با روابط عمومی ستاد استان فعالیتهای این ستاد را تشریح و گفت :
در سال ۱۴۰۱ موضوع میز خدمت در نماز جمعه برای پیگیری مطالبات مردم دایر بوده است آقای دکتر شهریاری دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان در گفتگویی با روابط عمومی ستاد امر به معروف خوزستان گفت : در راستای احیای فریضتین امر به معروف و نهی از منکر و برنامه های ابلاغی مرکز و پیشنهاد های استانی و مصوبات اعضای جلسه ماده ۲۰ قانون حمایت و با توجه به وضعیت فرهنگی اجتماعی و سیاسی استان فعالیت های خوبی در سال گذشته برای احیای امر به معروف و نهی از منکر انجام شده است که به صورت مختصر به آنها اشاره می شود.
در حوزه مطالبه گری ستاد امر به معروف استان در مصلای نماز جمعه میز خدمت راه اندازی که گاهاً تا ساعت ۵ بعد از ظهر پیگیر مطالب مردمی و نامه های ارسالی از سوی رئیس ستاد استان می باشد که به بخشی از پیگیری های انجام شده در این زمینه اشاره می شود.
موضوع تنش آبی شهرستان حمیدیه طی دو سال اخیر که با مشکل کم آبی مواجه بودیم بسیار بسیار کارساز بوده و با لطف الهی بسیاری از مشکلات کشاورزان و همراهی دستگاههای مرتبط برطرف شد.
پیگیری مشکل زمین معروف پلاک ۶۸ کوت عبدالله (شهرستان کارون) که حدود ۴۰۰ پلاک مسکونی بود و دارای مشکلاتی می باشد با پیگیری های ستاد و رایزنی های مختلف از ایجاد تنش در بین مردم جلوگیری و امیدواریم به نتیجه نهایی برسد

.
در بخش حمایت از مطالبه گران مبارزه با مفاسد در شهرداری سه پرونده در حال پیگیری داریم که با همکاری قوه ی قضائیه ان شاالله با حمایت از مطالبه گران افراد دخیل در این پرونده مجازات خواهند شد.
موضوع مهم دیگری که در حال پیگیری است و بخشی از نتیجه حاصل شده است پیگیری حل مشکل پروژه ۲۰۰۰ واحدی تعاونی مسکن بسیجیان بود که هیئت مدیره قبلی منحل و هیئت مدیره جدید جایگزین شدند و با جدیت در حال حل مشکل تامین مسکن این عزیزان می باشند.
در بخش کشاورزی که در روستاهای زیدون شهرستان بهبهان دارای مشکلاتی بودند با حضور رئیس محترم دادگستری تاکنون سه جلسه شورای حقوق بیت المال برگزار و پیگیر مطالبات آنها هستیم.
در خصوص روستای دیمچه و تصرف اراضی شهرستان شوشتر نیز رفع تصرف شد.
در شهرستان شوش مطالبه گران کار بسیار خوبی را پیگیری کردند و استان هم از آنان حمایت تا بنیاد مستضعفان در اینجا برای اشتغال زایی اقدام به سرمایه گذاری نمود ، همچنین در شهرستانهای باغملک ، باوی ، اهواز و مسجدسلیمان نیز پیگیری هایی در خصوص مشکلات کشاورزان بعمل آمد.
موضوع دیگری که پیگیری شد رفع مشکل شرکت نفت با صاحبان منازل معروف به ۲۰۰۰ واحدی در اهواز می باشد که بخشی از مشکل برطرف و ان شاالله به بتوانیم نتیجه صد در صدی از موضوع بگیریم.

وی گفت :
یک مشکل مهمی که در استان وجود دارد ، عدم پیگیری مسائل حقوقی و کم کاری برخی از نمایندگان مجلس و فرمانداران و استانداران می باشد که تا کنون حمایت جدی نشده و برخی از مطالبه گران مورد تعرض قرار گرفته اند ، انتظار هست که ان شالله استاندار محترم جدید با جدیت بیشتر از ستاد و مطالبه گران حمایت همه جانبه داشته باشند.

دکتر شهریاری در بخش دیگری از سخنان خود گفت : در خصوص تشکلها تاکنون ۲۰۵ تشکل ثبت‌ نامی داشته ایم که ۸۹ تشکل در عرصه های مختلف مجوز گرفته و اکثرا در حال فعالیت هستند .
دبیر ستاد خوزستان گفت : در ۵۴ مسجد شورای مسجد تشکیل و تعداد ۶۶ شورای مستقل محله یا مستقل از مسجد نیز راه اندازی شدند ، در سال جاری ۸۹ شورای امر به معروف و نهی از منکر در دستگاههای اجرایی استان غیر از شهرستان ها راه اندازی شده اند.

آقای شهریاری افزود : در ۱۲۰ دستگاه نماینده ی عفاف و حجاب داریم و در طرح خوبی که باتفاق استانداری خوزستان داشتیم از فعالیتهای ۵۲ دستگاه بازرسی و بررسی صورت پذیرفت که به آنها بر اساس شاخصهای عفاف و حجاب نمره ارزیابی داده شد.

همچنین در خصوص تبیین موضوع قانون عفاف و حجاب در سال جاری ۵۱ جلسه و ۱۲۷ همایش در شهرهای مختلف برگزار کردیم.
و در بخش جهاد تبیین با هنکاری آموزش و پرورش نیز دهها جلسه و نشست پرسش و پاسخ دانش آموزی و برای فرهنگیان نیز برگزار نمودیم

دبیر ستاد خوزستان در ادامه گفت: در ۲۶ شهرستان نیز نماینده عفاف و حجاب داریم و ۱۹۸ بازرسی نامحسوس و ۳۴ بازرسی محسوس و تذکر لسانی از ادارات و دستگاه های مختلف انجام داده ایم ، همچنین طی سال جاری بیش از ۲۰۰ گشت تذکر لسانی مشترک با نیروی انتظامی در مناطق آلوده داشته ایم که همکاری خوبی بین دستگاه نظارتی از جمله پلیس اماکن ، پلیس امنیت و راهور وجود دارد و در بعضی مواقع تا پاسی از شب همراه همدیگر به فعالیت مشغول بوده و خواهیم بود ، همچنین در همین راستا دهها مغازه ، تالار ، رستوران ، قهوه خانه و ... متخلف پس از تذکر برای مدت محدود پلمپ شدند که بسیار موجب رضایت مردم عزیز قرار گرفتند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.