ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۷۰۱
تاریخ انتشار : ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۴
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر:
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور برخورد قاطع حاکمیت اسلامی با هنجارشکنان و متجاهران را سبب بازگشت آرامش روانی به جامعه دانست و تاکید کرد: جمهوری اسلامی باید با قبح شکنی در فضای حقیقی و مجازی مقابله کند.
برخورد با هنجارشکنان و متجاهران در جامعه و فضای مجازی خواسته مردم است

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی کشور، دکتر سیدمحمد صالح هاشمی گلپایگانی در نشست تخصصی که با هدف اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با هنجارشکنی در تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان و با حضور نمایندگانی از قوه قضاییه، نیروی‌انتظامی، وزارت صمت، اتاق اصناف و سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، از حجم انبوه مطالبات مردمی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر جهت پیگیری از دستگاه ها و ارگان ها برای جلوگیری از هنجارشکنی در جامعه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه قانون، ستاد امر به معروف و نهی از منکر را موظف به پیگیری مطالبات اقشار مختلف از دستگاه ها کرده است، گفت: مردم، متدینین و خانواده شهدا مطالبه به حقی از جمهوری اسلامی در برخورد با هنجارشکنی ها به ویژه در بحث زورگیری، پوشش متعارف و تجاهر به روزه خواری دارند چرا که هنجارشکنان آرامش روانی جامعه را بر هم می‌زنند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، ناراحتی و گلایه مردم از وضعیت فعلی جامعه را به سبب علاقه آن‌ها به دین، کشور و معنویت دانست و تصریح کرد: چرا آرامش مردمی که برای این انقلاب شهید داده اند باید توسط عده ای هنجارشکن مخدوش شود و مردم امنیت جانی و روانی نداشته باشند؟!

دکتر هاشمی گلپایگانی، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، برخورد با متجاهران به روزه خواری را از مطالبات به حق مردم برشمرد و تصریح کرد: دشمن به دنبال ایجاد پویش روزه‌خواری علنی است ولی پرسش اصلی این است که حاکمیت، دولت و نهادهای انقلابی و مسئول چگونه می خواهند در برابر آن عمل کنند؟

وی با بیان اینکه مردم به وظیفه خود برای جلوگیری از تجاهر به روزه خواری با امر به معروف و نهی از منکر لسانی عمل می کنند، تصریح کرد: ولی انتظار اصلی آن‌ها از مسئولان است که به وظیفه شرعی و قانونی خود عمل کنند؛ از این رو دستگاه های مرتبط همانند اصناف، پلیس، قوه قضاییه و... باید به صورت شفاف و دقیق مشخص کنند که برابر جلوگیری از این منکر چه اقدامی انجام خواهند داد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر، برخورد قاطع حاکمیت اسلامی با هنجارشکنان، متجاهران و قبح شکنان را سبب بازگشت آرامش روانی به جامعه دانست و گفت: جمهوری اسلامی باید با قبح شکنی ها در فضای حقیقی و مجازی مقابله کند تا مردم همچنان از نظام اسلامی به واسطه پایبندی به اصول دینی حمایت کنند.

وی با تأکید بر توجه جدی به مطالبات مردم خاطر نشان کرد: اسلامیت، هویت و ماهیت جمهوری اسلامی است و از مطالبات مردم حفظ همین هویت و گره نزدن تمام مسائل به مصلحت اندیشی است.

دکتر هاشمی گلپایگانی همچنین به وظایف ستاد و سایر دستگاه‌ها در حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر پرداخت و تاکید کرد: عدم حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، خودش منکر است.

این مقام مسئول نهاد مردمی امر به معروف و نهی از منکر از ابلاغ مجدد شاخص های عفاف و حجاب به تمام ادارات، دستگاه ها و ارگان ها خبر داد و گفت: در قدم نخست باید وضعیت عفاف و حجاب ادارات حل شود و شاخص های عفاف و حجاب اصناف و اماکن نیز تعیین شده که بزودی اعلام می شود و ستاد به وظایف قانونی خود در این زمینه عمل می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.