ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۸۴
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۶
سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور:
حجت الاسلام والمسلمین خان‌محمدی با تاکید بر اینکه باید نفوذ فرهنگی دشمن را جدی بگیریم، گفت: در مسیر پر فراز و نشیب جنگ فرهنگی و جنگ ترکیبی که دشمن علیه فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی به راه انداخته است، همه باید در کنار هم با دشمن مقابله کنیم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ حجت الاسلام والمسلمین «سید علی خان‌محمدی» با اشاره به تحریم‌های صورت گرفته علیه ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین دبیر آن «دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی» گفت: ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور طی دو سال اخیر تغییر و تحولات شگرفی در فعالیت هایش داشته و در این عرصه رویکرد تخصصی دارد.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور افزود: در حال حاضر ۱۸ عرصه تخصصی آموزش، عفاف و حجاب، خانواده، محیط زیست و سایر بخش‌های مختلف در حوزه مطالبه گری و امر به معروف و نهی از منکر در این ستاد فعال شده اند.

وی با بیان اینکه تخصصی شدن امر به معروف در عرصه‌های مختلف یکی از گام‌های مهم ستاد احیای امر به معروف بوده است، گفت: امروز در جنگ فرهنگی با دشمن قرار داریم، دشمنی که به دنبال فروپاشی فرهنگی است. ستاد امر به معروف و نهی از منکر در جنگ فرهنگی با دشمن برخورد منفعلانه نداشته است بلکه مطالبه گری جدی از دستگاه‌های مختلف در حوزه مسایل فرهنگی انجام داده است.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی با بیان اینکه ۳۲ دستگاه در حوزه عفاف و حجاب ۳۲۰ وظیفه مهم دارند، گفت: در خصوص عفاف و حجاب رویکرد انفعالی نداشته ایم و با ارایه طرح جامع عفاف و حجاب می‌توانیم وضعیت عفاف و حجاب در کشور را ساماندهی کنیم.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به هجمه‌های رسانه‌های بیگانه تاکید کرد: دشمن که طرح جامع عفاف را خطر جدی برای اهداف و برنامه‌های خود می‌داند در رسانه‌های بیگانه و شبکه‌های اجتماعی اقداماتی انجام داده و تلاش می‌کند تا این طرح جامع را زیر سوال برده و درباره عفاف و حجاب سیاه نمایی کند.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی تاکید کرد: دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در برابر هجمه‌های وارد شده از سوی دشمن تمام قد ایستادگی کرده است؛ به طوری که ابتدا کانادا، سپس اتحادیه اروپا و در روز‌های اخیر نیز کشور انگلیس دبیر ستاد و ستاد امر به معروف را تحریم کردند.

وی تاکید کرد: تحریم یک مجموعه از ایران با عنوان ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر نشان می‌دهد که دشمن در مقوله‌های فرهنگی احساس ترس می‌کند، حتی می‌توان گفت ترسی که در حوزه‌های فرهنکی دارد بیشتر از مباحث دفاعی نظامی است.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی خاطرنشان کرد: تحریم‌های دشمن مهر تاییدی بر کار‌های انجام شده از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر است. ما از برخی خودی‌ها ناراحتیم که اوایل اقدامات دشمن را جدی نمی‌گرفتند و از اقدامات ستاد امر به معروف در حوزه عفاف و حجاب انتقاد می‌کردند و امروز که توطئه افکنی دشمن برای همه آشکار شده است، مطالبه گر شده اند.

وی با بیان اینکه ستاد امر به معروف و نهی از منکر جنگ دشمن را درک کرده است، گفت: امروز خانواده از حوزه فرزندآوری گرفته تا حوزه‌های فرهنگی، هویت ایرانی و اسلامی خانواده‌ها به شدت تحت تاثیر هجمه‌های دشمن قرار دارد. طرح و برنامه دشمن این است که نگاه عفیفانه مردم ایران، عفت و غیرت را تحت الشعاع قرار دهند.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با تاکید بر اینکه باید نفوذ فرهنگی دشمن را جدی بگیریم، گفت: در مسیر پر فراز و نشیب جنگ فرهنگی و جنگ ترکیبی که دشمن علیه فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی به راه انداخته است، همه سازمان‌ها و نهاد‌ها باید در کنار هم با دشمن مقابله کنند.

وی افزود: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر ۱۲ وظیفه دارد که از جمله آن می‌توان به برگزاری دوره‌های تخصصی و عمومی، آموزش به آمران به معروف و ناهیان از منکر، حمایت از آمران به معروف، تخصصی کردن مطالبه گری در بخش امر به معروف و نهی از منکر، ایجاد مطالبه گری جدی در عرصه‌های فرهنگی اجتماعی سیاسی اقتصادی اشاره کرد.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی با اشاره به اقدامات ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حوزه اقتصادی گفت: در زمان نوسانات بازار ارز و شرایط اقتصادی به وجود آمده در کشور نامه‌ای به رییس جمهور در این زمینه ارسال کردیم. همچنین نامه‌ای نیز به معاون اقتصادی رییس جمهور ارسال شد و در آن نگرانی‌ها و دغدغه‌های مردم را بیان کردیم.

سخنگوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه همصدا شدن با جریان دشمن خطرناک است، گفت: باید فضا را بشکنیم و کرسی‌های آزاداندیشی با رویکرد جهاد تبیین برگزار کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی با اشاره به رویکرد رسانه‌های بیگانه در راستای جریان سازی در حوزه‌های مختلف گفت: رسانه‌های بیگانه آموزش‌هایی در مواجهه با آمران به معروف ارایه می‌کند و از تمام ظرفیت رسانه‌ای ۲۶۰ کانال فارسی زبان خود در راستای رسیدن به این هدف بهره می‌برند. در واقع یک امپراطوری رسانه‌ای از سوی دشمن علیه امر به معروف و عفاف و حجاب شکل گرفته است که به صورت جدی در این زمینه فعالیت می‌کند. از رسانه‌های داخلی به ویژه صدا و سیما انتظار داریم تا حمایت جدی و راهبردی از موضوعات امر به معروف و عفاف و حجاب داشته باشد و با تهیه، تولید و پخش برنامه‌های جریان ساز به جنگ رسانه‌ای با دشمن برود.

حجت الاسلام والمسلمین خان محمدی تاکید کرد: صدا و سیما می‌تواند با برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی و برنامه‌های متنوع فرهنگی و تبیینی مقوله عفاف و حجاب و امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه نهادینه کند.

گفتنی است؛ دولت انگلیس روز چهارشنبه ۱۷ اسفند و در ادامه رویکرد مداخله‌جویانه در امور داخلی ایران ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین دبیر آن «دکتر سید محمد صالح هاشمی گلپایگانی» را به بهانه مسائل حقوق بشری تحریم کرد.

انتهای پیام/

منبع: شبستان
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.