ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۸۳
تاریخ انتشار : ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۲
رئیس انجمن علوم سیاسی ایران:
رئیس انجمن علوم سیاسی ایران گفت: بخشی از تحریم‌ها به مسائل اقتصادی و بخش دیگر هم به مسائل دیپلماسی عمومی و شخصیت‌ها برمی‌گردد که کارکرد اقتصادی ندارد و دلیل عمده دسته دوم تحریم‌ها، بی‌حیثیت و بی‌اعتبار کردن آن افراد و سازمان‌هاست.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ دکتر کیومرث اشتریان در کرسی آزاداندیشی «تحلیلی بر ابعاد پیدا و پنهان تحریم‌های اخیر نهادها و شخصیت‌های ایرانی» که از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر این دانشگاه برگزار شد، با موضوع «تحریم‌ها؛ حاکمیت ملی و سیاستگذاری عمومی» به سخنرانی پرداخت.

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: تحریم‌ها را نباید از سوی یک رژیم سیاسی علیه یک رژیم سیاسی دیگر تلقی و تصور کرد بلکه تحریم از سوی نظام اقتصادی سرمایه‌داری آمریکا علیه حاکمیت ملی ایران اعمال می‌شود و اگر این مطلب را درست متوجه شویم سیاستگذاری درستی نیز انجام می‌دهیم.

وی اصلی‌ترین کاسب تحریم را نهادهای اقتصادی آمریکا خواند و گفت: اینها از تحریم سود می‌برند و پشت این تحریم‌ها محاسبات دقیق فنی و اقتصادی است و ما نباید با موضوع ناشیانه برخورد کنیم.

دکتر اشتریان بیان کرد: نظام اقتصادی سرمایه‌داری فقط رژیم جمهوری اسلامی ایران را هدف قرار نداده بلکه به حاکمیت ملی ما نظر دارد؛ سابقه تحریم در سایر کشورها نیز نشان می‌دهد که بعد از تغییر رژیم سیاسی، آن کشور باز هم درگیر تحریم‌های آمریکا بوده و نتوانسته به سادگی از آن عبور کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: بخشی از تحریم‌ها به مسائل اقتصادی و بخش دیگر هم به مسائل دیپلماسی عمومی و شخصیت‌ها برمی‌گردد که کارکرد اقتصادی ندارد و دلیل عمده این دسته دوم تحریم‌ها بی‌حیثیت و بی‌اعتبار کردن آن افراد و سازمان‌هاست؛ البته اینکه برخی نهادهای فرهنگی ضعیف ما تحریم می‌شوند بیشتر به خاطر همان ضعف و نامحبوب بودن آنها در بین مردم است.

رئیس انجمن علوم سیاسی ایران اظهار کرد:‌ ما باید مسئله تحریم را فهم کنیم و بدانیم مقابله با تحریم چند الزام اساسی شامل، قدرت سیاسی داخلی قوی، باز کردن همه نیروهای ملی کشور و استفاده از ظرفیت آنها، تشکیل دولت به معنی واقعی و مدرن آن نه تشکیل دولت هیئتی و کوچه‌بازاری است.

وی تأکید کرد: طرف مقابل عین سبوعیت و وحشی‌گری عمل می‌کند اما نباید ناکارآمدی خود را با سبوعیت طرف مقابل پوشش داد.

دکتر اشتریان خاطر نشان کرد: امر فرهنگی، سیاستی گفتمانی است اما آنقدر محدود شده که وارد آیین‌نامه‌ها شده است و این نحوه اداره فرهنگی کشور خجالت‌آور است و با امتیاز و نمره دادن ارتقای فرهنگی رخ نمی‌دهد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.