ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۵۹
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۲
عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران:
عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران تأکید کرد: تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر نشانه حرکت آن در مسیر درست است و ما به عنوان یک کشور باید این تحریم‌ را یک اهانت در نظر بگیریم.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ دکتر بیژن پیروز در کرسی آزاداندیشی «تحلیلی بر ابعاد پیدا و پنهان تحریم‌های اخیر نهادها و شخصیت‌های ایرانی» که از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر این دانشگاه برگزار شد، با موضوع «تحریم‌های اقتصادی به عنوان بخشی از جنگ ترکیبی» به طرح نظرات خود پرداخت.

این استاد دانشگاه گفت: ما حتی اگر تحریم هم نباشیم و روزی ۶ میلیون بشکه نفت صادر کرده و پول آن را هم بگیریم مشکلاتی از جنس دیگر و متفاوت از دوره تحریم خواهیم داشت پس باید روش فکر کردن خود را تغییر دهیم.

وی به اصطلاح جنگ ترکیبی اشاره کرد و قدمت آن را همزمان با عمر جنگ‌ها خواند و گفت: جنگ ترکیبی اعلام نمی‌شود اما گر به لحاظ ذهنی شکست بخورید در واقعیت هم شکست می‌خورید؛ هوشمند بودن تحریم‌ها بدین معناست که شما نتوانید وضعیت آینده خود را پیش‌بینی کنید و لذا همیشه یک حالت «شل کن سفت‌کن» در تحریم‌ها وجود دارد.

دکتر پیروز تحریم‌های مربوط به شخصیت‌ها و نهادها را مربوط به بعد شناختی جنگ ترکیبی دانست و اظهار کرد: تحریم شخصیت‌ها و نهادهای فرهنگی کشور، یک نوع اهانت است هرچند اثر سیاسی و اقتصادی نداشته باشد؛ اینکه مقامات عالی یک کشور با یک تروریست یا فوتبالیست فحاش دیدار و گفت‌وگو می‌کنند و عکس می‌گیرند برای اهانت به ماست.

این استاد روابط بین‌الملل دانشگاه تهران با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است که با گفت‌وگو پیرامون رفع تحریم، مشکلات را حل کند در حالی که برخی موضوعات باید به شکل دیگری حل شوند، گفت: ما هم در پاسخ به این اهانت، برخی مقامات آنها را تحریم کردیم اما باید شدیدتر پاسخ می‌دادیم.

وی درباره تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر و دبیر آن اظهار کرد: این ستاد یک حرکت تحولی را آغاز کرده بود و البته این حرکت از حجاب هم شروع نشده بود بلکه از گشت مدیران بود و لذا تحریم این نهاد نشانه حرکت آن در مسیر درست است.

دکتر پیروز تاکید کرد: ما به عنوان یک کشور باید این تحریم‌ را یک اهانت در نظر بگیریم و از نظر دیپلماتیک حتی می‌توان یک جنگ دیپلماتیک درباره آن راه انداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.