ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۵۶
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹
عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران:
عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: اعمال تحریم‌ها بیشتر برای ایجاد بار روانی در بین مردم ایران در وهله اول و در فضای بین‌المللی در وهله دوم است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور؛ دکتر محمدصادق کوشکی در کرسی آزاداندیشی «تحلیلی بر ابعاد پیدا و پنهان تحریم‌های اخیر نهادها و شخصیت‌های ایرانی» که از سوی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور و با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه تهران در تالار امیرکبیر این دانشگاه برگزار شد، با اشاره به تقسیم‌بندی کلی تحریم‌های آمریکا علیه ایران به ویژه در یک دهه اخیر گفت: دسته اول تحریم‌های فلج‌کننده از نظر وزارت خزانه‌داری آمریکا است که تأثیرات واقعی بر اقتصاد و زندگی مردم دارد و دسته دوم تحریم‌های شخصیت‌ها و نهادهاست که نمادین بوده و تأثیر واقعی در اقتصاد ندارد اما به طور غیر مستقیم پیامدهای منفی دارد.

وی افزود: افراد تحریم شده از خبرنگاران جوان تا چهره‌های دارای مسئولیت در دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی و شخصیت‌های دارای جایگاه‌های خاص مانند فرمانده کل سپاه یا نیروهای مسلح را شامل می‌شود و با اینکه مراودات بانکی و تجاری خارجی ندارند مورد تحریم بانکی و مالی قرار می‌گیرند.

دکتر کوشکی با طرح این سؤال که این تحریم‌ها پس چه فایده‌ای دارد؟ اظهار کرد: اعمال این تحریم‌ها بیشتر برای ایجاد بار روانی در بین مردم ایران در وهله اول و در فضای بین‌المللی در وهله دوم است و اعمال مرتب این تحریم‌ها در ذهن انسان ایرانی یک نوع فشار و تحریم روانی بیشتر ایجاد می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: اقتصاد هر کشور نیازمند آرامش، ثبات و اعتبار است و انتشار اخبار این نوع تحریم‌ها در حقیقت تلاش غربی‌ها برای کاهش اعتبار اقتصادی و تجاری ایران است تا به سایرین نشان دهند که ایران در بن‌بست قرار گرفته و انگیزه فعالان اقتصادی برای همکاری و رابطه اقتصادی با ایران کاهش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.