ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۴۹
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
دبیر ستاد استان همدان: مردم خوب ایران اسلامی لایق بهترین ها هستند و این وظیفه مدیران، مسئولین و متولیان امر است که اسباب راحتی و آرامش فکری و روانی آنها را فراهم آورند

دبیر ستاد استان همدان: مردم خوب ایران اسلامی لایق بهترین ها هستند و این وظیفه مدیران، مسئولین و متولیان امر است که اسباب راحتی و آرامش فکری و روانی آنها را فراهم آورند

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان، به دعوت ستاد استان جلسه هماهنگی ارائه خدمات و پیشگیری از تخلفات احتمالی در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان با حضور مسئولان ذیربط در محل ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان همدان تشکیل گردید .

میثم صابریون دبیر ستاد استان هدف از تشکیل جلسه را هماهنگی و هم افزایی ادارات و نهادهای ذیربط در جهت سهولت در خدمات دهی به میهمانان، آرامش هم استانی ها و ارائه خدمات بهتر به عموم مردم عنوان کرد و اظهار کرد: با توجه وضعیت اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و عفاف و حجاب موجود در سطح جامعه، مردم به شدت گله مند هستند و انتظار دارند متولیان امر با ناهنجاری ها برخورد قانونی بعمل آورند؛ مردم خوب ایران اسلامی لایق بهترین ها هستند و این وظیفه مدیران، مسئولین و متولیان امر است که اسباب راحتی و آرامش فکری و روانی آنها را فراهم آورند .

وی افزود : هر یک از حاضرین در جلسه بحمدالله در ساحت اجرا و عمل در حیطه کاری خود دارای سابقه و آشنایی کامل به کار و وظایف دارید لذا درخواست می شود کارهای در دست اقدام خصوصا برای ایام تعطیل عید نوروز و ماه مبارک رمضان را در اختیار اعضای جلسه قرار دهید .

دبیر ستاد استان با یادآوری وظایف اداره میراث فرهنگی در آموزش و نظارت بر اماکن تاریخی ، فرهنگی، اقامتگاه های بوم گردی، خانه مسافرها و هتل ها گفت: متاسفانه نظارت در این زمینه اصلا رضایت بخش نیست و نظارت و کنترل در حد پائینی قرار گرفته است؛ اگر نیاز به آموزش دارید ستاد آمادگی برگزاری دوره های کوتاه مدت برای جامعه هدف را دارد .

نمایندگان فراجا و پلیس امنیت استان با توضیح نرم افزارهای ناظر 1 تا 4 که هر کدام در رابطه با پوشش قانونی وعفاف و حجاب خودرویی،صنوف، اماکن عمومی و فضای مجازی کاربرد جداگانه ای دارند توضیحاتی را ارائه نمودند و بعضی از نواقص موجود در مسیر عملیاتی نمودن استفاده از سامانه ها را بیان کردند .

سرهنگ نجفی گفت: متاسفانه در بسیاری از موارد دیده می شود دستگاه های متولی به وظایف خود عمل نمی کنند تا موضوع تبدیل به معضل اجتماعی می شود و همه انتظار دارند پلیس نوک حمله و پاسخگوی ترک فعل مسئولین مربوطه باشد!

با توجه به نیاز دستور قضایی برای برخورد با بعضی از تخلفات، مصطفوی دادستان همدان اعلام کرد هر زمان برای هر موردی که نیاز به همکاری قضایی باشد، دستگاه قضا برای حفاظت از امنیت و آرامش مردم و همچنین در حمایت از حافظان امنیت، به سرعت وارد عمل شده و در جهت رفع مشکل از هیچگونه همکاری قانونی دریغ نخواهیم کرد .

مصطفوی با تاکید بر مشخص بودن شرح وظایف همه دستگاه های فرهنگی، اجرایی، انتظامی، بخش خصوصی و اصناف در رابطه با مسئله عفاف و حجاب گفت: بین قوه قضائیه و ستاد امر به معروف و نهی از منکر تفاهمنامه همکاری منعقد گردیده که وظایف هر یک در مقابل معضل بی حجابی مشخص شده است .

وی افزود: در مسائل پیشگیری و برخورد قضایی باید شرایط مکانی و زمانی هر استان و شهرستانی در نظر گرفته شود؛ سیاست ما در رابطه با عفاف و حجاب، قانون و دستور دادستان محترم کل کشور است.

دادستان همدان بیان کرد: مسئله عفاف و حجاب یک امر فرهنگی است که باید از ریشه حل شود اما با استناد به قانون باید در مقابل جرم مشهود ایستاد؛ در مورد کشف حجاب در اصناف و ادارات باید با جدیت بیشتری اقدام شود، در صورتی که ضابطین قضایی تذکر و اخطار دادند و در مقابل تذکر ضابط استنکاف کردند ضابطین ملزم به تشکیل پرونده هستند تا برخورد قضایی شود.

مصطفوی با تفکیک شادی و ولنگاری گفت: در رابطه با اماکن فرهنگی و گردشگری، میراث فرهنگی و شهرداری با حفظ جو شادی عمومی برای مردم، باید شئونات فرهنگی و دینی را حفاظت کنند .

در ادامه جلسه، ارغوان رئیس مجمع امور صنفی همدان با ارائه آمار واحدهای صنفی و گشت نظارت بر بازار گفت: در مقابل تخلفات اصناف و بی حجابی راسا امکان ورود و پلمپ واحد صنفی را نداریم و بیشتر با گفتگو مشکلات را حل و فصل می کنیم، دو پاساژ در همدان در رابطه با عفاف و حجاب دارای مشکل بیشتری هستند که در این رابطه از قوه قضائیه درخواست همکاری داریم .

وی با توجه به همزمانی ماه مبارک رمضان و عید نوروز که افزایش ورود مسافر به همدان را در پی دارد گفـت: نرم افزار کنترلی صنوف دارای مشکلاتی بود که در حال رفع شدن است و تا پایان فروردین ماه قابل بهره برداری است؛ پیشنهاد می کنم برای رفع نیاز مسافرین اماکن پوشیده ای برای صرف غذا درنظر گرفته شود .

در ادامه، خاکسار معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در جواب انتقادات و شکایات زیاد مردم از رها شدگی اماکن گردشگری و عدم نظارت اداره میراث فرهنگی گفت: در صورت مشاهده تخلفات برخورد می کنیم البته با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم .

وی در رابطه با کم کاری و عدم تحرک قابل قبول سامان بخشی به خانه مسافرها گفت: دو کیوسک برای مراجعه صاحبان خانه های اجاره ای نصب شده و سامانه همدان سفر نیز برای راهنمایی مسافران طراحی گردیده است و متاسفانه امکان کنترل کارتن به دستانی که خانه مسافر اجاره می دهند را نداریم!

در خاتمه جلسه، حمزه نماینده شهرداری همدان ضمن ارائه گزارشی از روند آماده سازی شهر برای استقبال از عید نوروز و مسافران نوروزی گفت: در حد توان در حال آماده سازی شهر و گردشگاه ها برای استفاده بهینه مسافران و همشهریان گرامی هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: با کمک پرسنل رفع سد معبر مزاحمت های خیابانی که توسط دست فروشان و دوره گردها ایجاد می شود اقدام می کنیم اما نیازمند کمک پلیس هستیم .

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.