ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۶۳۹
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۸
آیت الله سیفی مازندرانی در دیدار مسئولان ستاد امر به معروف قم:
آیت الله سیفی مازندرانی از اساتید دروس خارج حوزه علمیه قم در دیدار مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر قم، اقدام انگلیس در تحریم ستاد امر به معروف و نهی از منکر و همچنین دبیر آن دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی را محکوم کرد.

تحریم ستاد امر به معروف از سوی انگلیس، اقدامی مذبوحانه و شعاری است

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف ونهی از منکر استان قم، آیت الله علی اکبر سیفی مازندرانی در این دیدار اظهار داشت: اقدام انگلیس و ایادی استکبار در تحریم ستاد امر به معروفی که دارای بودجه بسیار ناچیزی است، جز اقدامی مذبوحانه و شعاری معنای دیگری ندارد.

استاد دروس خارج حوزه در ادامه پیرامون ضرورت توجه به احیای امر به معروف و نهی از منکر بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی، رسالت اصلی اقامه دین الهی است و این امر، یک واجب مهمی بر عهده انبیا بوده و سرلوحه همه رسالت‌ها نیز اقامه دین و امر به معروف و نهی از منکر است.

وی تأکید کرد: بی توجهی به امر به معروف و نهی از منکر، بی توجهی به دین مبین اسلامی است و نباید مسئولان نسبت به آن بی اهمیت باشند.

آیت الله سیفی مازندرانی خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر ستون دین الهی و فریضه‌ای بزرگ است و باید مسئولان به آن توجه داشته باشند. در نظر گرفتن بودجه‌ای ناچیز برای امربه معروف و نهی از منکر به معنای بی‌توجهی به این فریضه الهی است.

استاد دروس خارج حوزه اظهار داشت: در امر به معروف و نهی از منکر، روش‌های مختلفی وجود دارد که تذکر لسانی بخش مهمی از آن است، اما باید این روش‌ها به عنوان قانون و تبصره استخراج شود و علما و فضلا وارد میدان امر به معروف و نهی از منکر شوند.

وی افزود: منکرات زیادی در جامعه است از آن جمله بی عدالتی و تبعیض در حقوق و دیگر منکرها، اما بی‌حجابی یکی از منکرات مهم است، زیرا بی حجابی منکری فاسد کننده در جامعه است.

آیت الله سیفی مازندارانی عنوان کرد: در این شرایط عده‌ای در مورد حجاب، مواضعی می‌گیرند که اشتباه و از روی کم علمی و ناآگاهی است.

وی در ادامه با اشاره به اغتشاشات اخیر بیان کرد: اگر ایمان راسخ نباشد، جوانان گرفتار جریان‌هایی می شوند و شکل گیری اغتشاشات به این واسطه بود، منکر بی حجابی می تواند لطمه زیادی به نظام بزنند.

این استاد سطح عالی حوزه خاطرنشان کرد: باید به طور جدی با بی حجابی مقابله شود، چرا که حجاب براساس نظر فقهای شیعه جزء ضروریات دین و مذهب است و باید در اقامه دین، الهی تلاش کنیم.

وی با تاکید بر ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در خصوص حجاب عنوان کرد: متاسفانه شاهد بدعت‌هایی در واجبات دینی هستیم، مسئولان باید جلوی این حرکت‌های خزنده فتنه‌گرانه را بگیرند، بسیاری از زخم‌ها از سوی شیاطین و اهل بدعت به راحتی از میان نمی‌رود.

آیت الله سیفی مازندرانی تصریح کرد: وظیفه شرعی ماست که امر به معروف و نهی از منکر را اقامه کنیم، در این زمینه از افراد کارآمد و مساله دان با معرفت و خوش برخورد عضو گیری شود تا بتوان در احیای امر به معروف و نهی از منکر موفق شد و به اقناع مردم پرداخت.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.