ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۹۱
تاریخ انتشار : ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۱
امام جمعه دیواندره:
ماموستا جلال مرادی با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب؛ عنوان کرد: پوشیدن لباس فاخر، آبروند و پوشیده كردی كه مظهر مخالفت آشکار با برهنگی غربی را دارد، افتخار ما است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان، ماموستا جلال مرادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دیواندره ضمن آروزی صحت و سلامتی برای مقام معظم رهبری و دعوت همگی به رعایت تقوا، اظهار داشت: با توجه به حساسیت شرایط فعلی که در آستانه سال نو و ماه مبارک رمضان دو بهار طبیعت و قرآن قرار گرفته ایم، صرفه جویی در هزینه ها و مصارف خانوارها و تعدیل کادوها نیاز مبرم و مطلوب اسلام است.
 
امام جمعه دیواندره ضمن تبریک هفته وزارت اطلاعات به برادران عزیز بیداردل این وزارت، تصریح کرد: خدمات بی شائبه سربازان عزیز گمنام امام زمان(عج) که در گمنامی نام آور خدمات زیادی به مردم انقلابی و صیانت از ارکان نظام را بر عهده دارند، قابل تقدیر می باشد.
 
ماموستا مرادی با تبریک هفته منابع طبیعی و تشکر از همه کارکنان این سازمان عنوان کرد: از شئون بارز استقلال هر کشوری امنیت زیستی و غدایی است که بر حفاظت از منابع پایه استوار است.
 
وی در ادامه به موضوع اهمیت عفاف و حجاب اشار کرد و افزود: پوشیدن لباس فاخر، آبرومند و پوشیده كردی كه مظهر مخالفت آشکار با برهنگی غربی را دارد، افتخار ما است؛  مقام معظم رهبری در سفر كردستان از اين استان به عنوان يك استان فرهتگی نام بردند؛ فرهنگ غنی این استان شامل لباس محجوب و محبوب كردی هم می شود و چون امروز روز لباس كردی است، من امام جمعه سخنگوی شريعت و نظام و مردم هم اين لباس پوشیده ام.
 
ماموستا مرادی با بیان اینکه مطالبه گری با اغتشاش متفاوت است، تاکید کرد: ما با اغتشاشات و حمايتهای بيگانگانی مخالفيم كه در اغتشاشات و تعطيلی مغازه ها ليدر بودند؛ شعار حمايت از كُرد را سر می دادند، اما در مثابه ی عمل در زلزله ی تركيه با هيجده دولت اروپایی و اقمارشان يك كانكس به كردها ندادند و بدين شيوه شعور و شعار را تفكيك كردند.
 
امام جمعه دیواندره در ادامه به برخی خطرات چهارشنبه سوری اشاره کرد و  متذکر شد: استفاده از مواد آتش بازی هرگز به طور کامل ايمن نيست، حتی در صورتی که کاملاً مراقبت صورت گيرد. حوادث نه تنها ممکن است براي کساني که از آن استفاده مي کنند به وجود آيد، بلکه براي کساني که اين مواد را درست می کنند نيز ممکن است اتفاق بيفتد؛ کودکان و نوجوانان از اقشار آسيب پذير هستند، استفاده از اين مواد توسط آنان خطرات جدی به همراه داشته، سلامت آنان را به خطر می اندازد.
 
ماموستا مرادی بخش دیگری از خطبه های خود را به مسئله دوری از اسراف و تبذیر اختصاص داد و گفت: قرآن کریم به این مساله از ابعاد مختلف پرداخته است، زیرا قرآن کریم کتاب راهنما و هدایت آدمی به سوی کمال می باشد و به مساله اقتصادی که ارتباط تنگاتنگی با مساله آسایش و آرامش دارد، توجه داشته و برای اینکه انسان در مسیر کمالی حرکت کند به مساله اقتصاد و روش های مناسب و درست کسب درآمد و هزینه های آن نیز پرداخته است.
 
وی با بیان اینکه در اسلام همواره سخن از اقتصاد است، اضافه کرد: اقتصاد که از واژه قصد گرفته شده به معنای میانه روی و اعتدال است؛ از این رو  بنیاد امور در حوزه تولید، توزیع و مصرف کالا در بینش و نگرش قرآنی میانه روی است و هر گونه رفتارهای بیرون از این چهارچوب از نظر قران نه تنها نادرست و نابهنجار بلکه گناه و گاه جرم شرعی تلقی می شود.
 
امام جمعه دیواندره ابراز داشت: همانگونه که اسراف و تبذیر امری مردود، نادرست و گناه شمرده شده است، همینطور عدم استفاده از نعمت های حلال و عدم بهره مندی از آن در راستای آسایش و آرامش و کمال امری مذموم و ناپسند دانسته شده و شخص مورد نکوهش و توبیخ قرار گرفته است که چرا حلال خدا را برخود حرام می سازد و از آنها بهره مند نمی شود؟
 
ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: خداوند در آیاتی چون "کلوا من ثمره اذا اثمر و ءاتوا حقه یوم حصاده و لا تسرفوا انه لا یحی المسرفین" از مردم می خواهد که از اسراف و تبذیر دوری ورزیده و هزینه های خویش را در چهارچوب اعتدالی قرار دهند.
 
وی در ادامه گفت: از نظر قرآن اقتصاد و ثروت مایه قوام جامعه است و امور اقتصادی و معیشتی مردم جایگاهی مهم در حد مسائل اعتقادی و عبادی دارد و بر این اساس می بایست همگان از شخص، جامعه و دولت در مسیر اقتصاد سازنده و مثبت حرکت کنند، تا فرصت های برابر برای همگان جهت دستیابی به همه ابزار های رشد و تکامل فراهم آید؛ بنابراین هر کسی که با مصرف زیاد و اسراف و تبذیر و بخشی از ابزارهای رشدی و کمالی را از میان ببرد می بایست پاسخگوی خدا و جامعه انسانی باشد، صرفه جویی از نظر اقتصاددانان به معنای استفاده درست و مناسب از کالای اقتصادی و بهره وری و آگاهی نسبت به نیازهای واقعی است.
 
امام جمعه دیواندره در پایان یادآور شد: صرفه جویی یعنی مصرف چیزی به شکل درست و مناسب؛  این مساله برای ایجاد تعادل میان درآمد و هزینه بسیار لازم و اساسی است و در حوزه اقتصاد خانواده نیز می تواند تاثیرگذار و سرنوشت ساز باشد؛ با این همه صرفه جویی علاوه بر اینکه در حوزه اقتصاد شخصی معنا و مفهوم می یابد در حوزه اقتصاد عمومی نیز معنا دارد.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.
حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

حمایت های قانونی قبل از امر به معروف چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قاونی ستاد امر به معروف از آمرین به معروف و ناهیان از منکر پیش از امر به معروف پاسخ داد.
وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

وظیفه شورای امر به معروف و نهی از منکر دستگاه ها چیست؟ + فیلم

معاون امور استانهای ستاد امر به معروف گفت:پیگیری گزارشات مردمی در هر دستگاهی را باید شورای امر به معروف دستگاه پیگیری کند.