ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۸۲
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۱
دکتر هادی: در همه عرصه ها لازم هست این فریضتین باشد اما فعلا اولویت اصلی امر به معروف و نهی از منکر مسئولان است.

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی، حجة الاسلام والمسلمین دکتر هادی معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی علت اهتمام اسلام به این فریضتین بزرگ را اصلاح امور در فرد و جامعه بیان نمود و افزود: حقیقتا می توان گفت که احیای دین و عدالت با این فریضتین کاملا امکان پذیر می باشد.

در ادامه معاون اجتماعی و مطالبه گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان آذربایجان شرقی دلیل بی توجهی نخبگان به فریضه امر به معروف و نهی از منکر را سه مسئله عنوان کرد و افزود: اولین مسئله سابقه بسیار بدنام آمران به معروف و ناهیان از منکر که با عملکرد ناصحیح موجبات دوری همه اقشار بویژه نخبگان را فراهم آورده است. دومین مسئله قشری نگری و انحصاری کردن امر به معروف در مقابل بعضی از منکرات مانند بی حجابی می باشد به صورتی که اگر امر به معروف در همه ابعاد باشد، قطعا همه و بویژه خواص و نخبگان را جذب خواهد کرد و سومین مسئله عدم آشنایی عموم مردم با مبانی فریضتین می باشد.

دکتر هادی در ادامه عدم وجود امر به معروف و نهی از منکر در جامعه را علت اصلی گسترش هرج و مرج، بی بند و باری و فساد عنوان کرد و افزود: در همه عرصه ها لازم هست این فریضتین باشد اما فعلا اولویت اصلی امر به معروف و نهی از منکر مسئولان است.

حجة الاسلام و المسلمین هادی تقویت ستاد و استفاده از تمام ظرفیت فرهنگی دینی کشور بهترین راه گسترش امر به معروف و نهی از منکر عنوان نمود و افزود : یک مطالبه گری صحیح، مطالبه از مسئولین جهت احقاق حقه عامه مردم است که قطعا موجبات تقویت نظام را فراهم خواهد کرد زیرا که اشکالات و موانع را رفع می کند.

وی تاکید کرد: جهاد تبیین در‌ مورد امر به معروف و نهی از منکر توسط نخبگان حوزوی و دانشگاهی نیز چهره نورانی این فریضه را به همگان به صورت عالی تنویر خواهد نمود. در ادامه حجة الاسلام و المسلمین دکتر هادی افزود: بهترین بستر اولا فرهنگ سازی برای مطالبه گری در همه اقشار جامعه است و اینکه تمام افراد جامعه را مطالبه گر به بار بیاوریم و ثانیا آشنا و ملموس نمودن ثمرات امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از توان رسانه ای است.

دکتر هادی تاکید کرد: یکی از مهم ترین نقش نهادهای حاکمیتی و فرهنگی حمایت از مطالبات به حق مردم تا به سرانجام رسیدن مطالبات است.

در پایان حجة الاسلام و المسلمین دکتر هادی بیان نمود: در صورت بی توجهی به مطالبه مردم، پشتوانه حاکمیت تضعیف می شود و فساد به راحتی در جامعه سرازیر خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.