ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۸۰
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز مطرح کرد؛
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز گفت: از آنجا که ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید پناهگاه مردم، و محلی برای شنیدن و حل مطالبات برحق مردم باشد، این ستاد، در شش ماه گذشته، قریب به ۱۵۰ پروژه مطالبه‌گری در عرصه‌های مختلف را پیگیری نموده است.

۴ راهبرد مهم را دستور کار ستاد قرار داده‌ایم؛ تشکیلات سازی، گفتمان سازی، پیگیری مطالبات مردمی، آموزش

به گزارش روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز؛ حجت الاسلام کولیوند در تشریح اقدامات شش ماه گذشته این ستاد بیان داشت: ۴ راهبرد مهم ما در ستاد، تشکیلات سازی، گفتمان سازی، پیگیری مطالبات مردمی و آموزش است.

وی افزود: در راستای تشکیلات سازی، ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز پس از شناسایی ظرفیت‌های مردمی مطالبه‌گری در سطح استان، تشکل‌های این ستاد را از تعداد ۹۰ تشکل مردمی مطالبه‌گر، به تعداد ۲۲۲ تشکل در عرصه‌های هجده گانه رسانده است که پس از جلسات اولیه در کارگروه‌های تخصصی با تشکل‌های هم‌راستا گرد هم آمده اند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر البرز درباره حوزه ادارات نیز خاطرنشان کرد: در ابتدای امر تعداد انگشت شماری از ادارات با ضوابط تشکیل و فعالیت شورا‌های امر به معروف آشنایت داشتند که بحمدلله امروز با تلاش اعضا و کادر ستاد ۸۷ اداره در سطح استان و شهرستان‌ها دبیر شورای امر به معروف خود را معرفی نموده و شورای امر به معروف اداره خود را تشکیل داده اند.

وی ادامه داد: هم اکنون تمامی شهرستان‌ها دارای ستاد و دبیر امر به معروف و نهی از منکر می‌باشند که بحمدلله در شهرستان‌ها تشکیلاتی متناظر با تشکیلات ستاد امر به معروف استان در حال شکل‌گیری است.

حجت الاسلام کولیوند یادآور شد: هم اکنون در راستای مردمی‌سازی تشکیلات و رصد و پایش مناطق استان البرز، تعداد ۲۸۰ شورای محله و مسجد در سطح استان مشغول به فعالیت می‌باشند.

وی اضافه کرد: همچنین با همکاری اتاق اصناف استان تعداد ۷۴ شورای امر به معروف اصناف و اتحادیه تشکیل شده‌است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز گفت: به دلیل تأثیرگذاری و محوریت نقش هیئات و بقاع متبرکه در ترویج امر به معروف و نهی از منکر، تعداد ۱۴۰ شورای امر به معروف و نهی از منکر هیئات مذهبی و بقاع متبرکه در سطح استان تشکیل شده است.

حجت الاسلام کولیوند در تبیین راهبرد گفتمان سازی خاطرنشان کرد: به جهت ترویج گفتمان امر به معروف و نهی از منکر در سطح استان در بین همه اقشار و آحاد مردم، ستاد امر به معروف استان البرز، اقدام به فعالیت‌هایی نموده است. کار نخست برگزاری سلسله نشست‌های «همه مسئولیم» در حوزه‌های مختلف و اقشار مختلف، مسئولین هیئات، دانشجویان، تشکل‌های مردمی، فعالین اجتماعی و غیره است.

وی افزود: اقدام دوم راه‌اندازی طرح «معرفی معروف» به جهت آگاهی عموم جامعه از دایره وسیع کار‌های معروف و عدم محدودیت معروف و منکر در موضوعات خاص در سطح استان می باشد. اقدام سوم تولید برنامه تلویزیونی «تبیین معروف» با موضوع آشنایی با مبانی امر به معروف و نهی از منکر است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز راه اندازی طرح «ترویج معروف» در راستای ترویج سنت‌های حسنه و اقدامات خیرخواهانه نهادی‌ها و جهادی‌ها و معرفی و الگو قراردادن افراد یا نهاد‌های موفق در این حوزه از دیگر اقدامات این بخش دانست و یادآور شد: سلسله نشست‌های «تبیین معروف» در ادارات، با موضوع ارائه مبانی امر به معروف و نهی از منکر با رویکرد پرسش و پاسخ نیز برگزار شده است.

حجت الاسلام کولیوند در تبیین راهبرد پیگیری مطالبات مردم عنوان کرد: از آنجا که ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید پناهگاه مردم و محلی برای شنیدن و حل مطالبات برحق مردم باشد، ستاد امر به معروف استان البرز در شش ماه گذشته قریب به ۱۵۰ پروژه مطالبه‌گری در عرصه‌های مختلف را پیگیری نموده است.

وی اضافه کرد: برای نمونه پروژه‌های شهری «گود حصارک»، «ساخت مسجد در شهرک جهان‌نما»، «ساخت مدرسه در محله حسن‌آباد کرج»، پروژه‌های محیط زیستی «تالاب صالحیه» و «آلودگی منابع آب استان» و «کاشت درختان مثمر»، پروژه‌های تخلفات «شناسایی مدیران فاسد و ناکارآمد»، «عفاف و حجاب»، «تخلفات اصناف»، «تخلفات اداری»، «ساخت و ساز‌های غیرمجاز» و «مناسب سازی شهری» از جمله این موارد بوده است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز تأکید کرد: البته مطالبات در دو سطح مطالبه ترک فعل‌ها، کمبود‌ها و کاستی‌ها و مطالبه شکوفایی ظرفیت‌های استان پیگیری می‌شود.

حجت الاسلام کولیوند در تبیین راهبرد آموزش بیان داشت: همچنین تعداد ۵۰۰ نفر در دوره‌های آموزش بینش معروف ۱، ۲ و ۳ ثبت نام نموده و از میان ثبت نام کنندگان، تعداد ۱۰۰ نفر به عنوان استاد این دوره‌ها برگزیده شده‌اند.

وی با بیان این موضوع که وظیفه ستاد، احیای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می‌باشد، خاطرنشان ساخت: برعهده ستاد است تا امر به معروف و نهی از منکر را آن طور که هست به مردم معرفی کند تا مردم بدانند همه کنش‌ها و واکنش‌های جاری در تمام حوزه‌های فردی و اجتماعی مشمول عنوان معروف و منکر بوده و به تبع امر به معروف و نهی از منکر به تمام وقایع و اتفاقات اطراف ما در ابعاد فردی و اجتماعی تعلق دارد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان البرز گفت: در مورد تمام وقایع و شرایطی که در اطراف ما رخ می‌دهد، همه مسئولیم و باید نسبت به معروفات مشوق و معاون بوده و نسبت به منکرات، تضعیف کننده و بازدارنده باشیم.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.