ستاد امر به معروف و نهی ازمنکر

کد خبر: ۲۷۵۶۸
تاریخ انتشار : ۱۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۰
فعال فرهنگی مشهد:
فعال فرهنگی مشهد گفت: نقد صحیح اولین مرحله در مطالبه‌گری از حاکمیت و نظام است و در صورتی که این نقد با ارائه راهکار باشد نقشی به سزا در راستای تحقق شفافیت در فضای سیاسی و اجتماعی جامعه دارد.

جواد نغندری، فعال فرهنگی در گفت‌و‌گو با روابط عمومی ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان رضوی با بیان اینکه مطالبه‌گری صحیح و ارائه راهکار منطقی برای آن لازم و ملزوم است اظهار کرد: مطالبه‌گری صحیح به عنوان امر به معروف اجتماعی در حوز‌های مختلفی همچون عرصه‌های اجتماعی، حاکمیتی و ... تعریف می‌شود که چالشی‌ترین و حساس‌ترین عرصه آن حاکمیتی است، از همین رو، طبق منویات مقام معظم رهبری بایستی مطالبه‌گری از حاکمیت با نقد صحیح و ارائه راهکار درست صورت بگیرد.

وی افزود: نسبت به تخلف و اتفاقات در دستگاه‌ها و سازمان‌ها بایستی در وهله اول در خفا واکنش نشان داد و اگر به نتیجه نرسید بایستی انتشار در فضای عمومی بازتاب داده شود و همزمان ارائه راهکار منطقی، صحیح و تأثیر گذار صورت بگیرد.

نباید در حوزه مطالبه‌گری از حاکمیت مخرج مشترک گرفت

این فعال فرهنگی پرهیز از مخرج مشترک گرفتن در بحث مطالبه‌گری از حاکمیت را ضروری دانست و گفت: مولفه‌ای که در بحث کنش‌گری و مطالبه‌گری حائز اهمیت بوده این است که برای جریان‌های ضد انقلابی سوژه مهیا نشود و مخرج مشترک نگیریم.

نقد صحیح اولین مرحله در مطالبه‌گری از حاکمیت

وی افزود: نقد صحیح اولین مرحله در مطالبه‌گری از حاکمیت و نظام است و در صورتی که این نقد با ارائه راهکار باشد نقشی به سزا در راستای تحقق شفافیت در فضای سیاسی و اجتماعی جامعه دارد.

سطح مطالبه گری مردم از نظام نشان دهنده ارتباط عمیق مردم با حاکمیت است

نغندری با بیان اینکه مطالبه‌گری از نظام موجب تقویت ساختار نظام و حاکمیت می‌شود تأکید داشت: مطالبه گری موجب تقویت نظام می‌شود چرا که مطالبه گری صحیح به منزله وجود حلقه‌های ارتباطی مستقیم بین مسئولین و مردم است، لذا مطالبه گران نمی‌گذراند مسئولین احساس حاشیه امن کنند و این امر موجب تقویت در همه عرصه‌ها و امور می‌شود.

نقش کم‌رنگ جامعه نخبگانی کشور در مطالبه‌گری

وی با بیان اینکه نقش سطح نخبگانی کشور در مطالبه‌گری بسیار کم‌رنگ است افزود: نگرانی این افراد در رابطه با آینده اجتماعی و سیاسی به دلیل دیدگاه مادی موجب شده تا انفعال این افراد در فضای فرهنگی، مطالبه گری و اجتماعی دو چندان شود.

نگرانی رد صلاحیت مانع مطالبه‌گری قشر نخبگانی می‌شود

این فعال اجتماعی اذعان داشت: نگرانی افرادی که در فضای نخبگانی کشور فعالیت دارند از رد صلاحیت شدن در آینده سیاسی خود موجب انفعال آن‌ها در جبهه‌های مطالبه‌گری شده است.

مطالبه‌گری از طریق انسان رسانه‌ها کشور را در جنگ رسانه‌ای خطر پذیر می‌کند

نغندری با تأکید بر اینکه انعکاس مطالبه‌گری از طریق انسان رسانه ها خطرناک است، اظهار داشت: درصورتی که برخی از این افراد با نگاه مادی به موضوعات مطالبه‌گری ورود کنند سوژه و خوراک رسانه‌ای به شبکه‌های معاند موجب تقویت رسانه‌های جنگ فرهنگی دشمنان نظام می‌شود.

وی افزود: برخی از انسان رسانه‌ها کوچک‌ترین داده‌های سیاسی، امنیتی و اعتقادی ندارند و تبدیل به سلبریتی شده‌اند، لذا موضوعات مهم جامعه برای آن‌ها تبدیل به موضعی برای دیده شدن می‌شود.

نهاد‌های حاکمیتی نباید به موضوع مطالبه‌گری ورود کنند/ نقش حاکمیت در جهت‌دهی به مطالبات جامعه موثر است

این فعال اجتماعی در پایان با تأکید بر اینکه نهاد‌های حاکمیتی نباید به موضوع مطالبه‌گری صحیح ورود کنند گفت: نقش دستگاه‌های حاکمیتی در مطالبه صحیح فقط جهت دهی و ریل گذاری برای این مسیر بوده و ورود مستقیم به موضوع مطالبات خطرناک است.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر قوی‌ترین نیروی محرکه در عرصه مطالبه‌گری صحیح است

وی افزود: ستاد امر به معروف و نهی از منکر قوی‌ترین نیروی محرکه در عرصه مطالبه‌گری صحیح از نظام، حاکمیت، سازمان‌های فرهنگی و دیگر متولیان امر در عرصه‌های مختلف کشور است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
ارتباط مردمی

ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

تهران - خیابان پاسداران - خیابان نیستان سوم - خیابان صدف - انتهای خیابان شهید راستوان - تقاطع چیذری - ستاد امربه معروف و نهی از منکر

تلفن گویا 19الی02122561216

 

نام:
* ایمیل:
* گیرنده:
#خط_معروف
حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

حمایت های حین اقدام به امر به معروف و نهی از منکر چیست؟ + فیلم

دکتر صادق منش در ویژه برنامه گفت و گو محور #خط_معروف به سوالی در خصوص حمایت های قانونی حین امر به معروف و نهی از منکر پاسخ داد.